נגישות

מדריך הודו

מדריך הודו

מידע שימושי להודו

אנחנו מספקים לכם את כל המידע שחשוב שתדעו לקראת הנסיעה להודו. מהם שדות התעופה ואיך מגיעים מהם לעיר? מה הפרש השעות, באיזה כסף משתמשים ומה העונה הכי מומלצת לביקור. את כל המידע הזה ומידע חשוב נוסף תמצאו כאן

הגעה

חברת אל על מפעילה טיסות ישירות מישראל למומבאי (בומביי) או דלהי. אפשר גם לטוס למומביי או לניו דלהי בטיסה עם עצירת ביניים באירופה או במזרח התיכון. לניו דלהי אפשר לטוס בטיסת המשך ממומביי.
 
נוח להתנייד ברחבי הודו באוטובוס או ברכבת. האוטובוס הוא הדרך הזולה ביותר להגיע ממקום למקום, אך הרכבת נוחה יותר לנסיעות ארוכות. ישנם כמה סוגי אוטובוסים מכל מיני רמות, החל באוטובוסים ממשלתיים פשוטים וכלה באוטובוסים דה לוקס. ברכבת אפשר לקנות כרטיסית למחלקה ראשונה, שנייה או שלישית.

סידורים

ישראלים הטסים להודו זקוקים לאשרה. את האשרה יש להוציא מראש בשגרירות הודו בתל אביב . יש לבדוק במרפאות למטיילים לגבי חיסונים לפני נסיעה להודו.

שעון

3.5 שעות לפני שעון ישראל.

כסף

המטבע בהודו הוא רופי. מכונות כספומט נפוצות ברוב הערים הבינוניות והגדולות בהודו, אבל כדאי גם להביא כסף מזומן, כי לעתים הכספומט מקולקל או לא עובד בגלל הפסקת חשמל. החלפות מטבע בהודו נעשות רק עם הצגת דרכון. מכונות הכספומט מקבלות כרטיסי ויזה ומסטרכארד. השימוש בכרטיסי אשראי נהיה יותר ויותר נפוץ בחנויות, מסעדות ברמה גבוהה ובמלונות מרמה בינונית וגבוהה. ניתן לשלם בכרטיס אשראי על כרטיסי טיסה ועל כרטיסים לרכבת. חשוב לדעת שלעתים יש תרמיות הקשורות לכרטיסי אשראי וכדאי להיות ערניים.

שגרירויות

שגרירות הודו בישראל
רח' הירקון 140, ת"א
03-5291999
 
שגרירות ישראל בהודו
Aurngzeb Road 3
ניו דלהי
91-11-30414500

מזג אוויר

הודו היא מדינה ענקית ותנאי האקלים בצפון לא דומים בכלל לאלה שבדרום. בעיקרון יש שלוש עונות בהודו – חמה, רטובה וקרירה. כדאי לשים לב לתנאי מזג האוויר באזור בהודו אליו רוצים להגיע ולתכנן את הטיול בהתאם. העונה הנעימה ביותר לביקור ברוב חלקי המדינה היא העונה הקרירה, בין נובמבר עד לאמצע פברואר. הקיץ, שהוא העונה החמה ועונת המונסון, הוא זמן טוב לטיול באזורי ההימלאיה שבצפון הודו.

מזג אוויר

דלהי

30°-32°
שני 26°-40°
שלישי 25°-41°
רביעי 25°-41°