נגישות

מדריך הונג קונג

מדריך הונג קונג

קניות בהונג קונג

אי אפשר לבקר בהונג קונג בלי לערוך מסע קניות. הונג קונג היא אחד מיעדי הקניות הנחשבים והנחשקים בעולם. יש בה הכל: חנויות של מיטב מעצבי העל מכל העולם, חנויות של מיטב מוצרי האלקטרוניקה החדשים ביותר, שווקים בהם ניתן לקנות מותגים ידועים במחירים מצחיקים וגם המון שווקים מסורתיים עם סחורה שאנחנו לא רגילים לראות במחוזותינו. הנה ההמלצות שלנו לקניות הכי שוות בהונג קונג.

שופינג בהונג קונג

החלוקה הבסיסית היא כזו:
מוצרי חשמל ואלקטרוניקה, מצלמות ומחשבים ניידים, כולם זולים יחסית כיוון שהם פטורים ממכס, אפשר למצוא בקצה הדרומי של רחוב נאתאן בקאולון (תחנת רכבת Tsim Sha Tsui); באזור טיימס סקוור או בווינדזור האוס קומפיוטר פלאזה (תחנת רכבת Causeway Bayיציאה A); בהארבור סיטי (תחנת רכבת Tsim Sha Tsui);  בגולדן קומפיטר ארקייד ובגולדן שופינג סנטר (תחנת Sham Shui Po).
 
צעצועים ובגדי ילדים כדאי למצוא במרכזי הקניות בספרינג גארדן ליין (תחנת Wan Chai), בטיימס סקוור ובהארבור סיטי. אפשר גם ב"שוק הנשים" (תחנת Mong Kok).
 
אופנה ומותגים בינלאומיים כדאי לקנות ב"פאסיפיק פלייס" (תחנת Admirality); ב"פרינסס בילדינג" (תחנת Central) או ב"לנדמארק" (תחנת Central). בגדים הרבה יותר זולים אפשר למצוא ב"שוק הנשים"  (תחנת Mong Kok). היצע גדול של חנויות קוסמטיקה מרוכז באיזור לוקהארט רואד (תחנת Causeway Bay).

שוק הציפורים ברחוב יואן פו

השוק מרוכז בכמה חצרות סיניות וגן לא גדול, קצת מזרחה מתחנת הרכבת פרינס אדוארד. עשרות מוכרים מציעים ציפורי שיר, כלובים, אביזרים והמון שקיות ניילון נפוחות ובהן חגבים וצרצרים חיים, שיוגשו בעוד זמן קצר לציפורים הרעבות כארוחת צהריים. שקית צרצרים עולה רק חמישה שקלים, אבל הרעש מחריש אוזניים. 

שוק הפרחים

במרחק כמה דקות הליכה, בפינת רחוב יואן פו עם דרך שוק הפרחים מרוכזות עשרות חנויות שמציעות עציצים, שתילים ופרחים. רובן מתמחות במכירה סיטונאית, אבל גם עוברי אורח עוצרים כדי לקנות בהן. היפות ביותר הן אלה שמתמחות בגידול ומכירת סחלבים באגרטלים ובעציצים.

שוק דגי הנוי

זו ההמלצה החמה ביותר מבין השווקים. מיליוני דגי זהב מרהיבים בוהים במבקרים. עשרות חנויות של דגי נוי, ציוד לאקווריומים, צמחייה ואפילו צבי מים זעירים. השוק נמצא בחלקו הצפוני של רחוב טונג צ'וי. פנייה דרומה מרחוב פרינס אדוארד.

רחוב פא יואן

רחוב מקביל לשוק דגי הנוי. יש כאן ריכוז גדול של חנויות אופנה לגברים, נשים וילדים במחירים זולים יחסית.

שוק הנשים (Ladies Market)

השם עלול להטעות – השוק הזה מציע בגדים, אביזרי לבוש וקוסמטיקה לנשים ולגברים. הוא נמצא בחלקו הדרומי של רחוב טונג צ'וי. תחנת הרכבת הקרובה היא מונג קוק.

שוק הירקן (ג'ייד)

450 דוכנים וחנויות מוכרים כאן תכשיטים וחפצים עשויים מהאבן היקרה והירוקה. השוק שוכן ברחוב קאנסו, מדרום מערב לתחנת הרכבת יאו מה טאי. 

שוק טאי פו בטריטוריות החדשות

במרחק כחצי שעה נסיעה צפונה מקאולון. דווקא הריחוק הזה שומר על השוק המסורתי של טאי פו מפני מסחור ומודרניזציה.

מזג אוויר

הונג קונג

29°-30°
ראשון 29°-31°
שני 30°-31°
שלישי 30°-31°