נגישות

מדריך הונג קונג

מדריך הונג קונג

אטרקציות בהונג קונג

אין עוד ערים כמו הונג קונג בעולם. היא מטורפת ומיוחדת ומרתקת. יש בה שילוב של ישן וחדש, מסורת וחדשנות. הונג קונג היא ג'ונגל עירוני במלוא מובן המילה והביקור בה הוא חוויה שלא תשכח במהרה. אספנו עבורכם המלצות לאתרים והאטרקציות שהכי כדאי לראות במהלך ביקור בהונג קונג.

טיילת טסים שה טסוי

הונג קונג הוא שם המושבה אבל גם שמו של האי המרכזי. קאולון, רובע מסחרי גדול וסואן מאוד, שוכן בקצה היבשת, מעבר למיצר. טיילת טסים שה טסוי (Tsim Sha Tsui), לאורך קו המים בקאולון מספקת את המראות המרהיבים ביותר של גורדי השחקים בהונג קונג. רק מנהטן יכולה להתחרות עם קו הרקיע הזה. בשנים האחרונות שופצה הטיילת ונחנכה בה "שדרת הכוכבים" שמנציחה בטביעות ידיים את הכוכבים הגדולים של תעשיית הקולנוע המקומית. ג'קי צ'אן החייכן וברוס לי החסון הם שתי הדמויות המוכרות ביותר במבחר המקומי. בכל ערב בשעה שמונה מתקיים מופע אור קולי המכונה "סימפוניית האורות". במשך כרבע שעה מוארים גורדי השחקים בהונג קונג ובקאולון באלפי פנסים ובקרני לייזר צבעוניות. יותר משלושים מבנים משתתפים בתצוגה המרצדת ושורה ארוכה של צלמים מנסים בכל ערב ללכוד משהו מן ההבהקים המרשימים האלה.

המדרגות הנעות

כאשר עולים בשעת ערב בגרם המדרגות המרתוני שחוצה את לב הונג קונג ומטפס כמה מאות מטרים במעלה ההר נדמה שהעתיד כבר כאן. המדרגות נוסעות, חולפות על פני מסעדות וחנויות, רחובות וסמטאות וכאשר מצאת משהו שנראה מעניין אתה פשוט יורד מהן ויוצא לטייל. זה שירות לציבור שניתן חינם ומתקבל כאן כחלק מובן מאליו מן הנוף העירוני. למעשה מדובר בשעשוע אדיר.
 
סביב המדרגות הנעות מתרחשת כל שעות היום והלילה התרוצצות בלתי פוסקת. מבחר המסעדות, למשל, אינסופי. הרוב מסעדות סיניות, עם התמחות שונה בכל אחת. חלקן מתמחות באזורים (אוכל של בייג'ין, סצ'ואן, או שנחאי למשל), האחרות מתמחות בסוג המזון (מאכלי ים, מאודה, ברווזים). טווח המחירים רחב כמגוון האוכל.   

ה"פיק"

טראם אדום שפועל וחורק כבר מאה שנים מוביל אל נקודת התצפית היפה ביותר בהונג קונג. המראה נפלא גם ביום גשום ומעורפל. מאות גורדי שחקים מקיפים את הנמל והמיצר, מרצדים באורות ובטיפות המים וממרומי הפסגה (The Peak) נראים די נמוכים ונוטים על צידם. בימים אלה נשלמות עבודות הבנייה והשיפוץ במרכז המבקרים הגדול "פיק טאוור" בראש ההר. המרכז שצורתו כצורת האות "פאי" נחשב לאחד מסמלי העיר ובולט בסביבה. כאשר ייפתח בחודשים הקרובים יציע, מלבד המסעדות והחנויות, מרפסת תצפית נוחה על העיר ועל הנמל.

האי לנטאו

כמה מן הפרויקטים החדשים הבולטים בהונג קונג מרוכזים באי לנטאו, כחצי שעה נסיעה ברכבת מערבית מקאולון ומהונג קונג. החשוב שבהם הוא כמובן שדה התעופה החדש והענק. פרויקט אחר באי הוא פארק השעשועים דיסנילנד. לאחרונה נחנך בלנטאו מיזם גדול נוסף שנושא את השם Ngong Ping 360. הפרויקט כולל רכבל שמסלולו נמתח על פני 5.7 קילומטרים ומוביל אל פסל הבודהא הענק. הנסיעה ברכבל נמשכת 25 דקות וחוצה מעל פארק ירוק. בסופה אפשר לבקר גם בכפר נגונג פינג שמשמר את המסורת המקומית ומציע אטרקציות לתיירים שמשתוקקים למפגש עם מסורת סינית.

סיור מורשת

פעם בשבוע יוצא מבתי המלון בעיר סיור של חצי יום שנקרא "בעקבות המורשת". הסיור נערך ב"טריטוריות החדשות", כלומר האזורים הכפריים, שמצפון לקאולון ולהונג קונג, סמוך לגבול שעדיין נמתח עם סין. ביום בהיר רואים מכאן את שנז'ן, העיר הגדולה באזור זה של דרום מזרח סין. המעבר מהונג קונג לשנז'ן מחייב ביקורת דרכונים ואשרת כניסה.
 
המדריך מסביר באוטובוס שמוביל אל הטריטוריות באיזה אתרים נבקר – מעונו של המנדרין טאי פו טאי, מקדש טאנג צ'ונג לינג מן המאה ה-16, הכפר המבוצר לו וואי שניטש בידי תושביו ועץ המשאלות בלאם טסואן, שתמורת סכום פעוט אפשר לתלות עליו פתק ובו בקשה שתזכה להתקיים. הנופים, המקדשים והאתרים בהם מבקרים במהלך סיור המורשת שונים לחלוטין מן המרכז הנוצץ והסואן של הונג קונג. הקצב אחר, רוב האנשים קשישים ולבושים בפשטות. בחלקו האחרון של הסיור מבקרים בשוק מקומי קטן בעיירה טאי פו.

מזג אוויר

הונג קונג

28°-29°
שלישי 28°-29°
רביעי 28°-30°
חמישי 28°-30°