נגישות

מדריך בייג'ין

מדריך בייג'ין

אטרקציות בבייג'ין

בייג'ין, בירתה של סין, היא עיר מרתקת. יש בה טבע עירוני נהדר, יש בה מקדשים וארמונות מסקרנים, יש בה תרבות מעניינת, אפשר לחגוג בה עם אוכל מעולה ומיוחד וזה לפני שאמרנו מילה על הקניות המטורפות שאפשר לעשות בה. מה הכי כדאי לעשות כדי להפוך את חוויית הביקור בבייג'ין למושלמת? הנה ההמלצות שלנו לאתרים והאטרקציות הטובים בעיר.

טיול סביב האגמים העירוניים

בבייג’ין יש כמה אגמים מעשה ידי אדם. במהלך טיול סביבם אפשר למצוא כל דבר שאתם חולמים עליו בבירה הסינית. יש כאן בתים שנבנו באורח מסורתי, מקומות שלווים ואתרי בילוי. כמה קשישים נוהגים לשחות באגמים אלה בכל ימות השנה, בלי להתחשב במזג האוויר. הברווזים מתגודדים על אי קטן. סביב האגמים יש הרבה מסעדות וברים שנעים לשבת בהם בשעות הערב.

לאכול ברווז פקינג במסעדת מייד אין צ'יינה

זאת אמנם מסעדה של בית מלון אבל המוניטין שיצאו למסעדת Made in China מצוינים. ברווז פקינג הוא המנה המפורסמת ביותר בבירה הסינית ורבים טוענים שזה המקום הטוב ביותר להזמין ולנסות אותה. המסעדה פועלת במלון גרנד הייאט דונגצ'נג, בכתובת Dong Changan jie 1.

לבקר בפינה הצפון מזרחית של העיר האסורה

החלק הפופולרי ביותר של האטרקציה הנודעת בבייג'ין הוא הציר צפון-דרום בעיר האסורה. הפינה הצפון מזרחית קצת יותר צנועה ובעלת ממדים אנושיים. דווקא כאן אפשר ליהנות יותר מן הנפלאות של האדריכלות הסינית המסורתית. כאן אפשר לראות את התיאטרון הסיני העתיק בו צפו באופרות.

תפילה בחברת הנזירים

רבים מן המנזרים בבייג’ין שבו לאחרונה לשמש כמקומות פולחן ותפילה. הם משמשים כמובן גם כאטרקציה תיירותית. במנזר Yonghegong מתקיימת פעילות סדירה של נזירים טיבטיים. גם במנזרים אחרים אפשר לראות ולהשתתף בפעילות המסורתית.

לעמוד על המקח בשוק

השוק Panjiayuan Jiuhuo Shchang נחשב מקום מרתק וטוב לקניות. הרוכלים אמנם דורשים מתיירים מחירים גבוהים פי עשרה או חמישה עשר מאשר מתושבי המקום, אבל יכולת המיקוח שלכם יכולה להביא אתכם רחוק במקום כזה. במהלך סופי השבוע מציעים בשוק זה את פריטי הלבוש המעניינים והזולים ביותר. יש כאן גם דוגמאות נהדרות של קליגרפיה, תכשיטים, קרמיקה, קומקומי וכלי תה מסורתיים, פסלי בודהא, אהילי נייר ועוד.

חיפוש אחר התה המושלם

רחוב Malian Dao  הוא רחוב חנויות התה. יש כאן כמה קילומטרים של מדפי תה ובחנויות מוכרים כמעט כל תה שעולה בדעתכם. זה אמנם דורש מעט הבנה ואפילו מומחיות, אבל אם אתם חובבי תה או מתעניינים באווירה המיוחדת של מקומות כאלה, כדאי לא להחמיץ את הרחוב המרתק הזה.

צפייה באופרה הסינית

האופרה Zhengyici Xilou אינה מעלה אופרות לעיתים קרובות, אבל אם בירור שתעשו במהלך ביקורכם יעלה שאתם יכולים לצפות באחת האופרות האלה אל תחמיצו את החוויה המדהימה הזאת. ההופעות צבעוניות, מוזיקליות ומרשימות בכל רמה והיבט של ההפקה.

תה ורגיעה בבית תה מסורתי

אם אתם רוצים להשתחרר מעט מן הלחץ לבקר בעוד אתר תיירותי כדאי לחפש את אחד מבתי התה המסורתיים. ההמלצה החמה ביותר היא על בית התה ששוכן בחנות הספרים Sanwei Bookstore. במקום זה מתקיימות מדי פעם גם הופעות חיות של מוזיקה מסורתית. בכל מקרה תקבלו כאן תה יסמין שמימי.

טיול לאורך החומה הסינית

החלק המוצלח ביותר של החומה  נמצא באזור Jiankou. זה אזור לא מתויר שאין בו מכירה מסודרת של כרטיסים לביקור בחומה או דוכני גלויות. הצעידה לאורך קטע זה של החומה נמשכת חמש שעות. מדובר במאמץ לא קל, אבל זאת חוויה שנשארת אתכם לכל החיים.

רכיבה על אופניים בשכונות החוטונג

שכונות מסורתיות אלה, שטרם נצרבו בפיתוח המהיר מאוד של העיר, מספקות כמה מן החוויות הטובות והמעניינות ביותר. רכיבה על אופניים היא דרך נהדרת להכיר את שכונות החוטונג העתיקות.

מזג אוויר

בייג'ין

13°-15°
שלישי 6°-21°
רביעי 12°-30°
חמישי 15°-35°