נגישות

מדריך בורמה

מדריך בורמה

מידע שימושי לבורמה (מיאנמר)

אנחנו מספקים לכם את כל המידע שחשוב שתדעו לקראת הנסיעה לבורמה. מהם שדות התעופה ואיך מגיעים מהם לעיר? מה הפרש השעות, באיזה כסף משתמשים ומה העונה הכי מומלצת לביקור. את כל המידע הזה ומידע חשוב נוסף תמצאו כאן

הגעה

אין טיסה ישירה מישראל לבורמה. הטסים מישראל טסים דרך יעד ביניים באסיה, בדר"כ בנגקוק או הונג קונג ומשם ממשיכים לינגון (רנגון), בירת בורמה. משך הטיסה כ- 12 שעות.

סידורים

ישראלים המבקרים בבורמה אינם צריכים אשרה.
יש להתייעץ במרפאת מטיילים לגבי חיסונים הדרושים למטיילים בבורמה.

שעון

4.5 שעות לפני שעון ישראל.

כסף

המטבע בבורמה נקרא צ'אט (Kyat). יש להגיע לבורמה עם כל הסכום הדרוש לכם לטיול במדינה בדולרים אמריקאים בשטרות במצב מעולה (לא קרועים או מסומנים), מכיוון שחלפני הכספים לא יסכימו להחליף שטרות במצב לא טוב. ניתן להחליף כסף בשדה התעופה של ינגון, בבנקים (שנותנים את יחס ההמרה הטוב ביותר) ובחלק מהמלונות. מקומות לינה רבים בבורמה מצטטים מחירים בדולרים, אפשר לשלם להם גם בצ'אט, אבל ערך ההמרה לרוב לא טוב. לא כדאי להסתמך על מכונות כספומט מכיוון שקשה מאוד למצוא כאלה בבורמה. כרטיסי אשראי והמחאות נוסעים הם חסרי תועלת בבורמה.

שגרירויות

שגרירות בורמה בישראל:
רח' קאופמן 2
בניין מרכז הטקסטיל, קומה 12.
טלפון: 03-5170760
 
שגרירות ישראל בבורמה:
No. 15, Khbaung Str.
Hlain Township
ינגון
טלפון: 95-1-515112/3/4/5

מזג אוויר

העונה הטובה לטיול בבורמה היא הין נובמבר לפברואר. אלה הם החודשים הכי פחות גשומים ולא חם. בחודשים מרץ – מאי מעלות החום עולות והטמפרטורות בינגון מגיעות לעיתים ל-40 מעלות. עונת המונסונים מתחילת מתישהו בין אמצע מאי לאמצע יוני ונמשכת עד אוקטובר (שיאה בין יולי לספטמבר).

מזג אוויר

ינגון

27°-31°
רביעי 26°-35°
חמישי 27°-35°
שישי 26°-32°