מדריך בורמה

מדריך בורמה

אטרקציות בבורמה (מיאנמר)

בורמה, או בשמה הרשמי מיאנמר, היא יעד מרתק. יש בה תרבות אותנטית שעוד לא הושפעה מתרבות המערב, מקדשים מרשימים, אתרים היסטוריים הקשורים לבודהא והבודהיזם וכמובן גם אתרי טבע מרהיבים. אז מה הכי כדאי לראות ולעשות בזמן טיול בבורמה? את ההמלצות שלנו תמצאו כאן.

ינגון

האתר הבולט ביותר בבירה ינגון בדרום המדינה הוא פגודת שווה דגון הנודעת, שהוקמה כבר לפני יותר מ-2500 שנים ונבנתה מחדש במאה ה-18. כיפת הזהב הענקית הזו מתנשאת לגובה של כמאה מטר. הבודהיסטים טוענים שהפגודה נבנתה כדי לשכן בה כמה משערותיו של הבודהא. סביב הפגודה נבנה מקבץ גדול של מקדשים נוספים, שעושים את הביקור למרתק פי כמה. רוב המטיילים משתדלים להגיע לשווה דגון בשעת הזריחה, במהלך תפילות הבוקר, כאשר כיפת הזהב נוצצת באור יקרות.
 
פגודה נודעת אחרת בינגון היא פגודת סולי במרכז העיר שהסטופה (הכיפה) שלה מתנשאת לגובה כחמישים מטר. אתרים מוכרים נוספים הם הפארק העירוני ובו נמצא אגם קאנדוואגיי והשוק המקומי בו מוכרים הרבה מאוד עבודות יד ויצירות אמנות עממית יפהפיה.

מנדליי

בסביבת העיר מנדליי, השנייה בגדולה בבורמה, יש כמה אתרים מרתקים. על גבעת מנדליי, מספרת האגדה, הכריז בודהא בפני תלמידו אננדה על הקמתה של עיר קדושה במקום. בראשו ניצב פסל בודהא ענק שהוצב במאה ה-19 ויותר מ-1,700 מדרגות מוליכות אליו. למרגלות הגבעה נבנה מתחם קותדאו ובו מאות פגודות ולוחות אבן חרוטים. המקדש שנחשב לקדוש ביותר במנדליי הוא מהאמוני פיה. סביב מנדליי כדאי לבקר במינגון, אליה מגיעים בדרך כלל בשיט על נהר האירוואדי.

פגאן

פגאן, או בגאן, נחשבת לאתר המרתק ביותר בבורמה. למעשה זהו אוסף של אלפי פגודות ומקדשים שנבנו לפני כ-900 שנים. גם כאן מתנשאת פגודת שווה דגון המרשימה שנחשבת לעתיקה ולחשובה ביותר באתר כולו. לפי האמונה הבודהיסטית במקום זה נשמרים שרידי עצמותיו ושיניו של הבודהא.

אגם אינלה והסביבה

אגם אינלה במרכז בורמה, שבמחוז שאן, נחשב לאזור שבו השתמרו באורח הטוב ביותר חייה המסורתיים של התרבות הכפרית במדינה. המבקרים עורכים סיורי שיט באגם, צופים בתרבות המקומית, במלאכות היד השונות ופוקדים גם את מקדש פאונג דאו או ואת מנזר החתולים הקופצים.
 
כשלושים קילומטרים מאגם אינלה כדאי לבקר בעיירה פינדאיה ובה מערות המוליכות לאלפי פסלי בודהא. בעיר באגו שחרבה באמצע המאה ה-18, בין ינגון לאגם אינלה יש פסל שוכב של הבודהא באורך 60 מטר. לצידו ניצבת הפגודה שוומאודאו שגובהה יותר ממאה מטר. ממזרח לעיר, על הר קיאיקטיו ניצבת פגודת סלע הזהב. 

מזג אוויר

ינגון

26°-31°
שישי 26°-33°
שבת 26°-33°
ראשון 26°-32°