נגישות

מדריך וושינגטון די.סי

וושינגטון די.סי

אטרקציות בוושינגטון די.סי

וושינגטון די. סי היא בירתה של המעצמה החזקה בעולם, והיא מקרינה את העוצמה הזו היטב עם מבנים מונומנטליים, בנייני ממשל מרשימים, מוזיאונים מצויינים, שדרות רחבות וגנים ופארקים מטופחים. יש בה גם מסעדות טובות, וחיי לילה סוערים. הנה ההמלצות שלנו לדברים שלא כדאי להחמיץ בוושינגטון די. סי.

הבית הלבן

הסיור המקיף בבית הלבן הוא סיור חובה למבקרים בפעם הראשונה בוושינגטון. בזכות סדרת הטלוויזיה שנשאה שם זה גם מסדרונות הבית והאולמות המרכזיים נראים מוכרים מעט. כאן גר מנהיג העולם החופשי, אם רוצים לגלוש לקלישאות של וושינגטון, אבל כאשר משוטטים בבית הלבן יש להן משמעות והביקור אפילו מרגש.
 
בנייתו של הבניין החלה ב-1792 בימי הנשיא וושינגטון והסתיימה רק שמונה שנים לאחר מכן. מאז התגוררו כאן כל הנשיאים האמריקאים והמקום פתוח לביקורים בכל ימות השנה מלבד בתקופות מלחמה. במהלך השנים אמנם הוכנסו בו כמה שינויים, אבל הוא עדיין אותו מבנה מרשים מסוף המאה ה-18. מבחינות רבות הביקור בבית הלבן הוא סיור במוזיאון לתולדות העיצוב וההיסטוריה האמריקאים. חדרי הבית הלבן נושאים כינויים על פי הצבע המסורתי שלהם או על פי צורתם. 
 
פרטים על הסיור אפשר למצוא באתר הרשמי »
הסיור והביקור ללא תשלום.

הקפיטול

במשך 135 שנים משמש הקפיטול המרשים כאכסניה לשני בתי הקונגרס, לבית המשפט העליון ולספריית הקונגרס העצומה. זה אחד ממעוזים הכוח של השלטון ואחד האתרים היפים בעיר. אין מקום טוב מזה להכיר בו את ההיסטוריה האמריקאית. האדריכלות קלאסית, האמנות נבחרה בקפידה ומייצגת היבטים שונים בחיי האומה. הסיור נמשך כשעה ושיאו ברוטונדה, אולם ענק עם כיפה עגולה שנחשב ליבו של הבניין. מידע על הביקורים במקום מופיע באתר הרשמי »

אנדרטת לינקולן

האנדרטה המרשימה הזאת, אחת החשובות בוושינגטון, נחנכה ב-1822, כמעט חמישים שנה לאחר מותו של הנשיא האהוב. בזכות אישיותו של לינקולן, בזכות המיקום המצוין שלה ובזכות העיצוב המרשים, כמקדש יווני שמזכיר את הפרתנון באתונה, נהפכה אנדרטת לינקולן לאתר שבו נערכו כמה מן הכינוסים וההפגנות הכי חשובים בהיסטוריה האמריקאית המודרנית. זכורה במיוחד הפגנת ענק ב-1963 בה נשא מן האנדרטה מרטין לותר קינג את הנאום שזכה לכותרת "יש לי חלום". ב-2009 שרו ליד האנדרטה ברוס ספרינגסטין וביונסה לכבוד השבעתו של ברק אובמה.
 
האנדרטה נמצאת בקצה המערבי של המול, מול רחוב 23. הכניסה חופשית. מידע נוסף באתר » 

הגלריה הלאומית לאמנות

מוזיאון זה החשב לאחד האוספים הטובים בעולם לאמנות מערבית. האוסף מכיל יצירות מימי הביניים ועד המאה העשרים ואחת. האגף המערבי הוא מבנה ניאוקלאסי עשוי שיש וחופה בכיפה גדולה. אגף זה הושלם ב-1941 והיה אז מבנה השיש הגדול בעולם. האגף המזרחי מודרני יותר, תוכנן בידי האדריכל הסיני פאי ונחנך ב-1978. אוסף המוזיאון מכיל 109,000 יצירות אמנות שמוצגות באותו זמן. מלבדו יש במקום תערוכות מתחלפות באיכות טובה מאוד. 
 
המוזיאון נמצא על קונסטיטיושן אבניו, בין רחוב 3 ל-7. בקצה הצפוני של המול.

המוזיאון הלאומי להיסטוריה של הטבע

עוד לפני שנכנסים למוזיאון כדאי לבקר בגן הפרפרים הנפלא שפועל לצידו, ברחוב 9. בגן זה יש ארבעה בתי מחייה – מיוער, רטוב, עירוני ומישורי. הכי כדאי להגיע לכאן במזג אוויר חמים, כאשר אוכלוסיית הפרפרים במיטבה. 
 
כאשר נכנסים למוזיאון עצמו מבינים שהתואר "מוזיאון הטבע הגדול בעולם" נרכש בזכות. זה מוזיאון ענק ומצוין שאפשר להחכים בו ולערוך היכרות מקיפה עם עולם הטבע הקדום, זה של הדינוזאורים, ועם זה של ימינו. במוזיאון יש 126 מיליון מוצגים. ב-2008 נחנך בו אולם חדש שמוקדש לאוקיינוסים. זה אחד האתרים הנפלאים בעיר, בייחוד כאשר מגיעים אליה עם ילדים. 
 
המוזיאון נמצא בקונסטיטיושן אבניו, בין רחוב 9 ל-12, בצד הצפוני של המול. הכניסה חופשית. מידע נוסף »
Not Found