מדריך ארה"ב

מדריך ארה

מידע שימושי לארה"ב

אנחנו מספקים לכם את כל המידע שחשוב שתדעו לקראת הנסיעה לארה"ב. מהם שדות התעופה ואיך מגיעים מהם לעיר? מה הפרש השעות, באיזה כסף משתמשים ומה העונה הכי מומלצת לביקור. את כל המידע הזה ומידע חשוב נוסף תמצאו כאן

הגעה

יש טיסות ישירות מישראל לניו יורק, פילדלפיה, בוסטון ומיאמי שבחוף המזרחי וללוס אנג'לס ולסן פרנסיסקו שבחוף המערבי. ניתן להגיע למגוון גדול של יעדים בארה"ב גם בטיסות לא ישירות דרך יעדי ביניים באירופה.
 
בתוך ארצות הברית יש כמה דרכים נוחות להגיע ממקום למקום. מי שמתכנן לעבור מרחקים גדולים יכול לרכוש מבעוד מועד פאס לטיסות פנים. את הפאסים האלה ניתן לרכוש אך ורק ביחד עם כרטיס טיסה בינלאומי לארה"ב וחזרה, והם יכולים לכלול שתיים עד עשר טיסות פנים במהלך תקופה של עד 60 יום. זה אמנם מחייב תכנון מוקדם של מסלול הטיול, אבל מאוד משתלם.
 
מי שמתכנן לטייל רק באזור מסויים, או מי שזמנו בידו ורוצה לחוות את ארצות הברית מהקרקע יכול להתנייד בעזרת תחבורה ציבורית או ברכב שכור:
חברת האוטובוס Greyhound מרושתת היטב בכל ארצות הברית ומגיעה לכל הערים הבינוניות והגדולות ברחבי המדינה. כדי להגיע לעיירות קטנות יותר יש צורך במקרים רבים להחליף אוטובוסים. Greyhound מציעים כמה אפשרויות לפאסים ל-7, 15, 30 או 60 יום של נסיעות לא מוגבלות. כדאי לרכוש כרטיסים באינטרנט.
חברת הרכבת Amtrak מרושתת אף היא בכל רחבי ארצות הברית בתוספת של אוטובוסים המקשרים בין תחנות רכבת ליישובים קטנים או מרוחקים יותר. לרכבת כמה קווי טווח ארוך שחוצים את המדינה ממזרח למערב ומצפון לדרום. אפשר להגיע ברכבת לכל הערים הגדולות בארה"ב וגם לחלק לא מבוטל של הערים הקטנות יותר. מחירי הכרטיסים משתנים בהתאם למרחק הנסיעה והמחלקה בה יושבים וניתן להזמין מקום ברכבת עד 11 חודשים מראש. Amtrak מציע כרטיסי פאס של 15, 30 או 45 יום של 12 או 18 נסיעות סגמנטליות (לדוגמה: נסיעה מניו יורק למיאמי עם מעבר רכבת בוושינגטון די.סי תחשב לשתי נסיעות סגמנטליות).
 
רכב שכור הוא אפשרות נהדרת למי שרוצה לטייל בלי להיות תלוי בזמני נסיעות בתחבורה הציבורית ועם אפשרות לעצור בדרך ולהגיע לאזורים מרוחקים. כבישי ארצות הברית טובים ונוחים לנהיגה.
 

סידורים

ישראלים המבקרים בארצות הברית צריכים אשרה. תהליך קבלת האשרה ארוך ומורכב ולכן רצוי להתחיל בתהליך זמן רב לפני הנסיעה ולא לרכוש כרטיסי טיסה עד לקבלת האשרה.

שעון

7 שעות אחרי שעון ישראל בחוף המזרחי; 10 שעות אחרי שעון ישראל בחוף המערבי.

כסף

המטבע באצרות הברית הוא דולר אמריקני. אין בעיה למשוך כסף ממכונות כספומט או לשלם בכרטיס אשראי.

שגרירויות

שגרירות ארצות הברית בישראל:
רח' הירקון 71, תל אביב
טלפון: 5197575-03
 
שגרירות ישראל בארצות הברית:
השגרירות הישראלית נמצאת בוושינגטון די.סי
טלפון: 1-202-3645500
 
בניו יורק יש קונסוליה כללית של ישראל
טלפון: 1-212-4995400

מזג אוויר

ארצות הברית היא מדינה גדולה ומזג האוויר בה מאוד מגוון ומשתנה מאזור לאזור. אפשר להגיע לארצות הברית במהלך כל השנה בהתאם לאזור בו רוצים לטייל ולפעילויות שרוצים לעשות. החורף הוא העונה הטובה לטיול במדינות דרום ארצות הברית, כמו פלורידה, לואיזיאנה או דרום קליפורניה, ובאזורים המדבריים כמו לאס וגאס. אתרי הסקי של ארצות הברית פעילים כמובן במהלך החורף בפנסילבניה, קולורדו, מדינת וושינגטון ועוד. הקיץ הוא שיא עונת התיירות בכל רחבי המדינה, אם כי באזורים רבים חם ולח ובדרום-מזרח המדינה הקיץ הוא עונת ההוריקנים. באזורים הצפוניים ובהרים הקיץ מתאפיין בטמפרטורות נוחות. עונות המעבר הן זמן נהדר לטיול בכל מקום. הסתיו מביא איתו צבעי שלכת מרהיבים במקומות רבים, שהידוע והפופולרי ביניהם הוא ניו אינגלנד והאביב מביא איתו פריחה נהדרת וזהו זמן נפלא לטיול בטבע.