נגישות

מדריך ניו יורק

מדריך ניו יורק

מידע שימושי לניו יורק

אנחנו מספקים לכם את כל המידע שחשוב שתדעו לקראת הנסיעה לניו יורק. מהם שדות התעופה ואיך מגיעים מהם לעיר? מה הפרש השעות, באיזה כסף משתמשים ומה העונה הכי מומלצת לביקור. את כל המידע הזה ומידע חשוב נוסף תמצאו כאן

הגעה

את ניו יורק משרתים שלושה שדות תעופה בין לאומיים: ג'ון פ. קנדי (JFK), לה גווארדיה וניוארק. חברות התעופה דלתא ויונייטד וחברת אל על מקיימות טיסות ישירות מתל אביב לניו יורק. דלתא נוחת ב-JFK, יונייטד בניוארק ואל על גם וגם. אפשר להגיע לניו יורק גם בטיסות לא ישירות דרך אירופה. קוי טיסות פנימיות, רכבת ואוטובוס מחברים בין ניו יורק לבין יעדים ברחבי ארצות הברית.
 
הדרך המהירה והנוחה ביותר להגיע ממקום למקום בניו יורק היא כמובן ה- Underground, הרכבת התחתית המפורסמת של העיר. רשת הרכבת פרוסה על פני כל העיר. הרכבת פועלת בכל שעות היום והלילה והנסיעה בה זולה יחסית (2$ לכרטיס). 
גם הנסיעה במונית נחשבת לחוויית חובה בניו יורק והמוניות בעיר זולות באופן יחסי. לאזורים מסויימים בעיר כדאי להגיע במעבורת. הנסיעה המומלצת ביותר היא במעבורת לסטאטן איילנד. ההפלגה היא בחינם ומאפשרת לצפות בנופו המרשים של קו הרקיע של ניו יורק.

סידורים

ישראלים המבקרים בארצות הברית צריכים אשרה. תהליך קבלת האשרה ארוך ומורכב ולכן רצוי להתחיל בתהליך זמן רב לפני הנסיעה ולא לרכוש כרטיסי טיסה עד לקבלת האשרה.

שעון

7 שעות אחרי שעון ישראל.

כסף

המטבע באצרות הברית הוא דולר אמריקני. אין בעיה למשוך כסף ממכונות כספומט או לשלם בכרטיס אשראי.

שגרירויות

שגרירות ארצות הברית בישראל:
רח' הירקון 71, תל אביב
טלפון: 5197575-03
 
שגרירות ישראל בארצות הברית:
השגרירות הישראלית נמצאת בוושינגטון די.סי
טלפון: 1-202-3645500
 
בניו יורק יש קונסוליה כללית של ישראל
טלפון: 1-212-4995400

מזג אוויר

ניו יורק היא עיר ללא הפסקה בכל עונות השנה. הסתיו והאביב הן העונות עם מזג האוויר הנעים ביותר, צבעי השלכת בסתיו והפריחה באביב מוסיפים לאווירה הנעימה בעונות אלו. בקיץ הטמפרטורות והלחות גבוהות ומעיקות, אבל מי שמוכן להתמודד עם החום יהנה מקונצרטים בפארק, פסטיבלים ושלל פעילויות. בחורף הטמפרטורות צונחות, בדר"כ יורד שלג וקר אבל זו הזדמנות נהדרת ליהנות מהמוזיאונים, מבתי הקפה והמסעדות, מהחלקה על הקרח ומאווירה חורפית קסומה.
Not Found