נגישות

מדריך פלורידה

מדריך פלורידה

אטרקציות בפלורידה

פלורידה היא מקום של חלומות. יש בה חלומות של חיי מותרות נוצצים על החופים ויש בה חלומות של ארץ פראית עם ביצות ובעלי חיים. יש בה כמובן את החלומות שסיפק לנו וולט דיסני וחלומות של עולם הקולנוע. יש המון מה לעשות בפלורידה, אבל רוב האנשים מגיעים אליה ליהנות מפרקי השעשועים המפורסמים כמו דיסני וורלד ויוניברסל. הנה ההמלצות שלנו לדברים שהכי כדאי לעשות בפלורידה.

דיסניוורלד

הפארק מכיל ארבעה פארקים נושאיים – מג'יק קינגדום, אפקוט, הוליבוד סטודיוס, ממלכת החיות ושני פארקי מים. 
ההגעה: לפי השילוט ממרכז אורלנדו. 
אתר דיסניוורלד »
כרטיסים: 79 דולר למבוגר ו-68 דולר לילד מעל גיל עשר.
 
דיסניוורלד הוא עדיין הפארק הגדול, הפופולרי והשולט באורלנדו. רוב המבקרים בבתי המלון במרכז פלורידה עונים לשאלה "מה מטרת החופשה שלכם?" בתשובה הפשוטה "באנו לדיסני". שלטי הדרכים על האוטוסטרדה מכוונים אליו כאל עיר גדולה. עשרים וחמישה בתי מלון פועלים במתחם הפארק של "דיסניוורלד" באורלנדו. החדש ביותר, אתר נופש למשפחות שעומד להיפתח במהלך הקיץ הקרוב, מכיל אלפיים חדרים. 864 מתוכם ממוקדים בנושא אחד – מלך האריות. 
 
בחודש אוגוסט מתכננים לפתוח בדיסניוורלד את ההרחבה הגדולה ביותר שנעשתה אי פעם בפארק הוותיק "מג'יק קינגדום". בכל ערב נערך במג'יק קינגדום מופע זיקוקים. פיטר פן מרחף מחלון הטירה הקסומה וגולש על חבל במורד הפארק. האורות נוצצים ובמשך כעשרים דקות נורים זיקוקים לשמי פלורידה. החידוש העכשווי הוא שבדיוק כמו בקולנוע מחלקים למבקרים משקפי קרטון מיוחדים. כאשר חובשים אותם נדמה שבכל אחד מן הזיקוקים נורים אלפי כובעים של מיקי מאוס, עם אוזניים עגולות גדולות. 

יוניברסל סטודיו

הגעה מאורלנדו – בכביש 4 מערבה עד יציאה 74 ומשם לפי השילוט. 
כרטיסים: יום אחד למבוגר עם שימוש חופשי בכל המתקנים – 79 דולר. כרטיס לילד עד גיל תשע – 69 דולר.
 
ב-18 ביוני 2010 נפתח בפארק השעשועים של "יוניברסל סטודיוס" ליד אורלנדו פארק הארי פוטר הראשון בעולם. במרכז הפארק הוקמה טירת הוגוורת' - בית הספר הנודע לקוסמים, בו לומדים הארי וחבריו הרמיוני ורון. סביב הטירה נבנו רחובות שכמו לקוחים מתוך הספרים והסרטים, בהם אפשר לקנות את כל הציוד הדרוש כדי לעסוק בכשפים. בובות פרווה של ינשופים לבנים מחכות למבקרים להוטים לצד סמלי הבתים השונים, מתכוני לחשים, ספלים עם סמלי בית הספר ושרביטי קסמים. 
 
לצד טירת הוגוורת' והחנויות מוזמנים המבקרים בפארק ששמו הרשמי "עולם הקסמים של הארי פוטר" לטעום כמה מן ההרפתקאות שעשו את סדרת הספרים והסרטים כל כך פופולרית. שלוש הרפתקאות מרכזיות מככבות בלב הפארק החדש – "טיסת ההיפוגריף", "אתגר הדרקון" ו"המסע האסור של הארי פוטר". שתי ההרפתקאות הראשונות הן רכבות הרים מפחידות, שהותאמו לנושאי הסדרה של ג'. ק. רולינג. "המסע האסור" הוא טיול ברחבי הטירה, שמלווה בהפתעות שונות כתמונות שתלויות על הקיר ומתחילות לדבר, פסלים שזזים, ענני עשן צבעוניים ואורות מנצנצים. 
 
בין היתר מוזמנים המבקרים בטירה לסייר במשרדו של המנהל דאמבלדור, בכיתת הלחשים, במועדון של בית גריפינדור ובעוד כמה מן האתרים הנודעים בסדרה. הקטר האדום שמוביל את התלמידים להוגוורת' ניצב בכניסה לפארק ובכמה דוכנים מוכרים בירת חמאה ומיץ דלעת שלדברי אנשי הפארק פותחו ומיוצרים במיוחד עבורם.
באזורים האחרים של פארק יוניברסל באורלנדו בולטים הכוכבים הגדולים של הפארק עד עתה – דמויות של בני משפחת סימפסון, ספיידרמן, גיבורי ד"ר סוס וכמה רכבות הרים מפחידות במיוחד, שמתפתלות מעל ראשי המבקרים.
 

סיוורלד

המתחם מכיל שלושה פארקים שממוקדים בנושאים רטובים: סיוורלד, דיסקברי קוב, אקווטיקה. 
ההגעה: הכניסה הראשית נמצאת על סנטרל פלורידה פארקוויי, בין אינטרנשיונל דרייב לסי הרבור דרייב. 
כרטיסים: 79 דולר למבוגר, 69 דולר לילד מעל גיל תשע. שילוב בין כמה פארקים מעניק הנחות.
 
רשת הפארקים "סיוורלד" מפעילה עשרה פארקים. חמישה מהם פועלים באורלנדו ובסביבתה. העיקרון דומה – שילוב בין פארק מים, בו המבקרים טובלים קצת או לפחות נרטבים, לבין מופעי ראווה של דולפינים ולווייתנים יפים, שהלב קצת נחמץ כאשר רואים אותם מבצעים תעלולים מרהיבים לצד רקדניות חטובות בבריכה גדולה. החידוש האחרון בפארקים של סיוורלד נקרא "שאמו רוקס" והוא מציע שילוב בין הופעה של להקת רוק מקומית, בווליום גבוה במיוחד, לבין מופע הראווה של הלווייתנים השחורים לבנים, שמפגינים הרבה יותר תבונה, תנועה אלגנטית, חן וידידותיות אנושית מאשר שותפיהם למופע. 

גאטורלנד

פארק גאטורלנד נמצא במרכז פלורידה, כחצי שעה נסיעה צפונה מאורלנדו. 
הגעה: הפארק ממוקם על כביש 441. 
כרטיסים: 23 דולר למבוגר, 15 דולר לילד.
 
"גאטורלנד" הוא אחד הפארקים הוותיקים ביותר בפלורידה והוקם כבר לפני כשבעים שנה. בניגוד לאחיו הגדולים ההתפתחות שלו איטית וצנועה יותר. הוא לא נהפך בשום שלב למפלצת מבקרים אימתנית ומעניק כמה יתרונות גדולים למי שקצת התעייף מן הפארקים הגדולים. ראשית – אין בגאטורלנד תורים. חלקים גדולים בפארק נראים כשמורת טבע מעניינת, עם מקווי מים שתנינים (אליגטורים) שוחים בהם במתינות ונראים תמיד כממתינים לארוחה הבאה שבוא תבוא. בשטח הפארק מקננים עופות רבים ובעונה זו אפשר לראות גוזלים מצייצים בקינים. 
 
על אטרקציה אחת לא מוותרים ב"גאטורלנד" – בכל יום נערך בפארק מופע שמכונה "האבקות עם תנינים". אחד מעובדי הפארק שם נפשו בכפו ולופת את התנין המופתע והמנומנם בכל מיני אחיזות משונות. הקהל אמנם אוהב את זה ואפילו פעוטות בני ארבע הריעו לגלדיאטור המודרני, אבל לילדים רבים זה מיותר, ואפשר להסתפק בתצוגות פחות דרמטיות.
Not Found