נגישות

אטרקציות באלסקה

אטרקציות באלסקה

אטרקציות באלסקה

אלסקה גדולה,יפיפייה ופראית. יש בה נופים מדהימים של הרים גבוהים, אגמים, יערות וקרחונים. אפשר לפגוש בה בעלי חיים כמו דובי גריזלי, ואיילים למיניהם ואפשר לצאת לשיט צפייה בליוייתנים. הערים והעיירות של אלסקה מעניינות גם הן ואפשר ללמוד בהן על החיים בתנאי מזג אוויר קיצוניים. ליופייה עוצר הנשימה של אלסקה אין הרבה מתחרים בעולם. הנה ההמלצות שלנו לדברים שכדאי לראות ולעשות באלסקה.

הפארק הלאומי קטמאי Katmai National Park

בחודשים יולי וספטמבר עולים דגי הסלמון בנהר ועשרות דובים חומים וענקיים מתגודדים על הגדה, בעיקר באזור ברוקס קמפ. הנהלת הפארק הקימה כאן במרחק כמה מטרים מעמדות הציד של הדובים משטחי צפייה נוחים מעץ שמזמינים את חובבי הטבע לצפות ולצלם בנחת. במהלך הקיץ מגיעים לכאן מבקרים רבים בטיסה מקודיאק כדי לצפות בדובים לאורך החוף המזרחי של הפארק. קטמאי הוא אחד הפארקים הדרומיים באלסקה ונוסד ב-1980. מלבד הדובים הוא מפורסם בזכות הרי הגעש שלו. אתר הפארק »

האי קודיאק Kodiak Island

הכמויות העצומות של דגי הסלמון בנהרות מושכות לכאן קבוצות גדולות של דובי ענק חומים. הדרך הטובה ביותר היא להיעזר בשירותים המצוינים של מטוסים קלים שנוחתים על המים. טייסיהם התמחו במציאות הדובים והם ינחיתו אתכם קרוב מאוד למקום התצפית.

הפארק הלאומי דנאלי Denali National Park

פארק דנאלי נחשב למקום שמציע את התצפיות הטובות ביותר על בעלי החיים ובייחוד על דובים ובמחירים סבירים. המבקרים בפארק נוסעים באוטובוס שמסייר בדרכי השמורה ובדרך כלל זוכים לראות לפחות כמה דובי גריזלי. הנהלת הפארק משקיעה בתקופה האחרונה מאמץ גדול כדי למשוך מטפסי הרים.  

אוהבי לווייתנים

למעשה אפשר לראות לווייתנים ממרחק קצר כמעט בכל שיט שיוצא מחופי אלסקה, אבל אלה המקומות הנחשבים לטובים ביותר:
Kenai Fjords National Park – במרכז החוף הדרומי של אלסקה. אזור שמור זה ליד סיוורד מציע תצפיות נהדרות על לווייתנים (בקיץ) ועל כלבי ים ואריות ים. חלק גדול מבעלי החיים מרוכז באזור רשורקשן ביי, סמוך לכניסה לפארק למגיעים מכיוון סיוורד. הסיסמה של מנהלי הפארק היא "זה המקום שבו נמשך עדיין עידן הקרח". אתר הפארק »

Glacier Bay National Park – השמורה אמנם די גדולה אבל אוהבי הלווייתנים מגיעים בעיקר לאזור מפרץ ברטלט קוב (Bartlett Cove). כאן אפשר לצפות במשך כל השנה בכמה מיני לווייתנים, חלקם גדולים מאוד ובולטים היטב במפרץ המוגבל. גלשייר ביי הוא אחד הפארקים המזרחיים ביותר באלסקה. אתר הפארק »

חובבי היסטוריה

הפארק ההיסטורי סיטקה (Sitka) בקצה הדרום מזרחי של אלסקה והמבנים המיוחדים שניצבים בו משמרים תקופה אחרת בהיסטוריה של אלסקה. במהלך אותה תקופה שלט הצאר הרוסי בחבל הארץ העצום הזה והעיר הקטנה סיטקה נחשבה מעוז חשוב ויעד משמעותי בחופה המערבי של צפון אמריקה. בימים אלה מציינים מאה שנים להקמתו של הפארק. אתר הפארק »

שיט בנהר

פארק יוקון – צ'רלי ריברס (Yukon Charley Rivers) מציע כמה מנתיבי השיט בקיאק היפים בעולם. הפארק צמוד לגבול הקנדי במרכז אלסקה. יש הרבה דרכים לשוט בנהרות אבל כולן מותירות במבקרים חוויה חזקה מאוד בזכות הנופים של ההרים, בעלי החיים, האתרים ההיסטוריים שמשמרים את הבהלה לזהב שחלפה כאן בסערה ובעיקר בזכות הבדידות באזור המרוחק הזה. אתר הפארק »

אגם קלארק

לייק קלארק (Lake Clark) במרכז אלסקה נחשב בעיני רבים לפארק המושלם בזכות השילוב שהוא מציע למבקרים בו. יש בו הרי געש, קרחונים, נהרות פראיים ומפלי מים גדולים. אפשר לראות בו דגי סלמון נהדרים ובעלי חיים רבים אבל רבים מגיעים ללייק קלארק דווקא בגלל האפשרות לבקר בכמה כפרים ששומרו של האוכלוסייה המקומית. בכפרים אלה עדיין מנהלים אורח חיים בן יותר ממאה שנים, והוכנסו בו מעט מאוד שינויים. אתר הפארק »

המוזיאון של אלסקה בג'ונו

המוזיאון העשיר והמגוון הזה מציג בפני המבקרים אוסף ענק של מוצגים. הייחוד של המוזיאון טמון בכך שבמהלך כל השבוע עובדים במסגרתו תושבי המקום כדי להפעיל את המכשירים, להשתמש במוצגים ולהוכיח לקהל המבקרים שמדובר בתרבות חיה, שמוצגיה בעלי משמעות גם כיום. ביקור במוזיאון מציג את התרבות המקומית של אלסקה באור הנכון ובהקשר המתאים. כתובת המוזיאון 395 Whittier St. Juneau. אתר המוזיאון » 
 

עמודי הטוטם של קצי'קן

כדאי להגיע לשלושה מקומות בעיר קצ'יקן (Ketchikan) כדי לראות את עמודי הטוטם המיוחדים. הראשון הוא המרכז למורשת הטוטם (Totem Heritage Center) בו מאוכסנים עמודי טוטם מקוריים עתיקים, השני הוא פארק הטוטם בייט (Bight) בו מוצגים העתקים נאמנים של עמודי טוטם וסדנה בה מייצרים גם כיום עמודי טוטם בכפר הילידים סאקסמן (Saxman).אתר המרכז למורשת הטוטם »

כביש ריצ'רדסון

הכביש המהיר הזה נחשב אחת מדרכי הנוף היפות והמרשימות ביותר באלסקה. הכביש יוצא צפונה מוואלדז ומטפס במהירות מגובה פני הים לגובה 900 מטר. הוא מתפתל משני צדדיו של ההר ובכל פיתול של הדרך הנוף שמתגלה לעיני הנוסעים מרשים ומדהים יותר. מצפון לגלנאלן (Glennallen) הכביש עולה פעם נוספת, מטפס מעל קו העצים וחולף על פני כמה אגמים אלפיניים גבוהים ומרהיבים. רק לאחר מכן הוא יורד לצומת דלתא.