נגישות

מדריך פטגוניה

מדריך פטגוניה

מידע שימושי לפטגוניה

אנחנו מספקים לכם את כל המידע שחשוב שתדעו לקראת הנסיעה לפטגוניה. מהם שדות התעופה ואיך מגיעים מהם לעיר? מה הפרש השעות, באיזה כסף משתמשים ומה העונה הכי מומלצת לביקור. את כל המידע הזה ומידע חשוב נוסף תמצאו כאן

הגעה

המגיעים מישראל יכולים לטוס לאחת הערים בפטגוניה – לברילוצ'ה, לאל-קאלפטה או לאושוואיה. הטיסות לערים אלה מגיעות מבואנוס איירס בירת ארגנטינה או מסנטיאגו דה צ'ילה. הנסיעה היבשתית לאזורים אלה ארוכה מדי. ספינות שטות לאזור זה מבואנוס איירס. המרחקים העצומים מקשים על התנועה והופכים את הביקור בקבוצה מאורגנת לרעיון טוב במיוחד.

סידורים

ישראלים המבקרים בארגנטינה וצ'ילה אינם צריכים אשרה.

שעון

5 שעות אחרי שעון ישראל.

כסף

המטבע בארגנטינה הוא פסו. אין בעיה למשוך כסף ממכונות כספומט. רוב שירותי התיירות, החנויות הגדולות והמלונות מקבלים תשלום בכרטיס ארשראי, אך יש לשים לב שלעיתים מוסיפים למחיר עמלה שיכולה להגיע ל-10%. כדאי לשאול לפני שמשלמים.
 
המטבע בצ'ילה הוא פסו. נוח יותר להחליף דולרים. בחלק מסוכנויות הנסיעות ובמלונות מדרגה ראשונה מצטטים מחירים בדולרים. כדאי לבדוק את שערי ההמרה לפני שמחליטים אם עדיף לשלם בדולרים או בפסו. אין בעיה למשוך כסף ממכונות כספומט שזמינות ברוב הערים בצ'ילה. אפשר לשלם בכרטיס אשראי, אך יש לשים לב שבמקרים רבים התשלום באשראי גורר עמלה של עד 6%.
 

שגרירויות

שגרירות ארגנטינה בישראל:
רח' מדינת היהודים 85, הרצליה פיתוח
טלפון: 09-9702743
 
שגרירות צ'ילה בישראל:
רח' הברזל, בניין B, קומה 34, תל אביב
טלפון: 03-5102751
 
שגרירות ישראל בארגנטינה:
בואנוס איירס
טלפון: 54-11-37244500
 
שגרירות ישראל בצ'ילה:
San Sebastian 2812
Las Condes
סנטיאגו
טלפון: 56-2-7500500

מזג אוויר

עונות השנה באזור פטגוניה הפוכות משלנו, כלומר כדאי לנסוע לאזור במהלך החורף הישראלי, בין החודשים דצמבר למרץ.