נגישות

מדריך פטגוניה

מדריך פטגוניה

אטרקציות בפטגוניה

חבל פטגוניה הוא גן עדן לחובבי טבע ונופים. אפשר בקלות להכריז עליו כאחד האזורים היפים בעולם. החבל שמשתרע על פני דרום ארגנטינה וצ'ילה מציע נופים מרהיבים של הרים נישאים ואגמים כחולים, מרחבים אינסופיים, עיירות חמודות וכפרים קטנים, יערות וקרחונים. אפשר לטייל פה ברכב אבל הכי כדאי לטייל ברגל, טיולים קצרים או ארוכים, בדרגות קושי שונות. הנה ההמלצות שלנו למקומות שכדאי להיות בהם כשמטיילים בפטגוניה.

פטגוניה הצ'יליאנית

כוללת את אזורי הפיורדים והקרחונים שנחשבים מהמרשימים ביותר בעולם. האוטוסטרדה הדרומית (קארטרה אוסטרל) חוצה בתחומי צ'ילה לגונות גדולות, יערות עבותים, קרחונים עצומים ופיורדים עמוקים וארוכים אפילו יותר מאלה של נורבגיה.

פארקים ושמורות רבות פזורים באזורי פטגוניה. ביניהם, בצד הצ'יליאני, כדאי להזכיר את הפארק הלאומי קואלה (Queulat) בו אפשר לראות את הקרחון התלוי. בהמשך הדרך מגיעים אל הלגונה סן רפאל, בה אפשר לראות את הקרחון סן רפאל שגושים עצומים ממנו נשברים בכל קיץ וניתכים לאגם.

המגיעים לעיר פונטה ארנס, באזור קו הרוחב 53 דרום, ייהנו ממראה להקות הפינגווינים המגלנים שחיות במיצר אוטוויי. במרחק 400 קילומטרים מפונטה ארנס שוכן הפארק המפורסם ביותר באמריקה הדרומית. כדי להגיע אליו נוסעים לפוארטו נטאלס. עיקר פרסומה בא לה בזכות צוקי הסלע העצומים והמשוננים שנקראים טורס דל פיינה – מגדלי הפיינה. זהו אחד המראות המרשימים והנודעים ביותר באמריקה הדרומית.
שלושת מגדלי הגרניט המרכזיים בפארק מתנשאים לגובה 2600- 2800 מטר. הר הפיינה מגיע לגובה 3050 מטר. בחלק המערבי של הפארק אפשר לראות כמה מן הקרחונים המפורסמים של אמריקה הדרומית – הקרחון האפור, דיקסון, טינדל וזאפאטה. 

פטגוניה הארגנטינאית

בצידה המזרחי, הארגנטינאי, של פטגוניה אפשר ליהנות ממראות נדירים של מפגש בין המדבר לשדה הקרחונים העצום. המדבר הגדול תופס את המרחבים המזרחיים וממערב לו מגיעים לפארק הלאומי לוס גלאסייראס – פארק הקרחונים – ואל האגמים הגדולים ויידמה וארגנטינה ביניהם זורם הנהר סנטה קרוס. רוב מסלולי ההליכה באזור זה יוצאים מן העיירה אל צ'לטן. סיורים כאלה מובילים אל הר טורה, לגונה דה לוס טורס, לגונה פיידרס בלאנקס ואחרים.

מאל קאלאפטה יוצאים הסיורים אל הקרחון הנודע ביותר בדרום אמריקה – פריטו מורנו. המרחק מאל קאלאפטה לקרחון כשמונים קילומטר. המראה ממרפסת התצפית אל הקרחון שגושים ממנו מתנפצים אל המים הוא אחת התמונות היפות והמפורסמות באזור. אפשרויות נוספות הן לשוט לקרחון אופסלה ולקרחון ספגציני מן הנמל בפונטה בנדרה.

בחלקה הצפוני של פטגוניה שוכנת העיר הארגנטינאית ברילוצ'ה – העיר המתויירת ביותר בארגנטינה שזוכה לעיתים גם לתואר "בירת פטגוניה". הפרסום העיקרי של העיר בא לה בזכות תעשיית השוקולד המפותחת שלה. סביבתה של ברילוצ'ה יפה במיוחד, בעיקר בזכות היערות שמקיפים אותה ובזכות האגם נאואל וואפי לגדותיו היא שוכנת.

הקצה הדרומי של פטגוניה, מעבר למיצר מגלאן, נקרא "ארץ האש" או טיירה דל פואגו. חלקים גדולים מן הפארק האזורי אמנם נסגרו בפני תיירים כדי לשמור על הסביבה אבל זהו עדיין אזור מרתק עם לגונות, נהרות, עמקים והרבה מאוד בעלי חיים.