נגישות

מדריך קובה

מדריך קובה

אטרקציות בקובה

קובה היא אחד היעדים המסקרנים בעולם. יש בה שילוב מרתק בין ישן לחדש וניגוד בין עוני חומרי לעושר תרבותי. קובה ידועה בכל העולם בזכות המוזיקה הנהדרת שלה ותעשיית הסיגרים. התרבות העשירה והתוססת שלה היא זו שנותנת לקובה את הייחוד שלה והופכת את הביקור בה לכל כך מהנה. בקובה יש ערים מעניינות, חופים טרופיים נהדרים, הרים, כפרים קולוניאליים, מבצרים וארמונות. הנה ההמלצות שלנו לאתרים שהכי כדאי לבקר בהם בקובה.

המאלקון

המאלקון הוא הטיילת המפורסמת של הוואנה. אורכה שבעה קילומטרים והיא צמודה לחוף הים. הטיילת מובילה משכונת מיראמר היוקרתית לנמל של הוואנה. מאות אנשים משוטטים לאורכה של הטיילת בכל שעות היממה. זה המקום לראות ולהראות וכל תושבי העיר והמבקרים מגיעים למאלקון בתדירות גבוהה.

מלון נאסיונאל

מלון נאסיונאל (Nacional ) שימש בעבר כמרכז הסוער של בלייני המערב בהגיעם לקובה. במשך עשרות שנים פועל במלון זה "קפה פריסיאן" קברט מצוין שמעלה כל ערב הופעות מגוונות של מוזיקה, ריקודים, הופעות ועוד. ההופעות האלה אינן זולות אבל הן מאפשרות לתיירים להבין טוב יותר את התרבות והעבר המפואר של הקובנים.

מוזיאון המהפיכה

מוזיאון המהפיכה (Museo de la Revolution) שימש בעבר בשנות החמישים כארמון הנשיאותי של באטיסטה שהודח במהפיכה. כיום משמש הארמון כמוזיאון המוקדש לקובה ולמהפיכה. המוזיאון גדול ומכיל מוצגים רבים, מפות, תרשימים, ציורים, צילומים ותיעוד רב של עליית הקומוניזם לשלטון באי. רוב ההסברים בספרדית.

מפעל הסיגרים לה קורונה

תעשיית הסיגרים היא עדיין אחד מענפי היצוא המרכזיים של קובה. האיכות של הסיגרים הקובניים ידועה כמובן ברחבי העולם והביקוש למוצרים רב ומתרחב בכל שנה. מפעל הסיגרים לה קורונה (La Corona) הוא מהגדולים במדינה. בכל יום מתקיימים בו סיורים מאורגנים למבקרים וכדאי להצטרף לאחד מהם.

פארק סנטראל

כפי שקל להבין משמו זה הפארק העירוני המרכזי. בכל יום מתקיימים בו דיונים ציבוריים ספונטניים בין המוני הווכחנים שמגיעים לכאן די להשמיע את דעתם בקולי קולות. סביב הפארק ניצבים כמה מן המלונות הגדולים בעיר – מלון אינגלטרה, מלון גולדן טוליפ ומלון פלאזה. בהמשך הרחוב אפשר לבקר גם בתאטרון הגדול (Gran Teatro). אם יש לכם אפשרות כדאי מאוד לרכוש כרטיסים ולהגיע לאחד הקונצרטים שמתקיימים בתאטרון. כל התזמורות והלהקות הלאומיות של קובה מופיעות בתיאטרון זה.
 

גבעת הקפיטול הלאומי

Capitolio Nacional דומה באופן מעט תמוה לגבעת הקפיטול בוושינגטון. בעבר שימש הארמון את הקונגרס של קובה וכיום זהו משכנם של האקדמיה למדעים והספרייה הלאומית למדעים ולטכנולוגיה.

הוואנה העתיקה

רחוב אוביספו בקצה העיר העתיקה של הוואנה נחשב בעבר וגם כיום אחד הרחובות הכי מעניינים בעיר. יש בו חנויות ובתי קפה בוהמיים, ברים עם מוזיקה נהדרת והופעות כמעט בכל פינה. בייחוד כדאי לשים לב לבתי המלון "פלורידה" ו"אמבוס מונדוס". כמו כן כדאי לבקר ברחוב זה בבית מרקחת שנראה כמו מוזיאון ובית המים. באזור זה כדאי לפקוד את המוזיאון "בית הקפיטנים והגנרלים" ואת המצודה.

קפה קנטנטה ותצפית בכיכר המהפכה

קפה קנטנטה (café Cantante) הוא אחד המקומות הכי טובים לשמוע בהם מוזיקה חיה בשעות הערב. הדגש כאן מושם בבירור על מוזיקת סלסה מקפיצה. בכיכר המהפיכה הסמוכה ניצב המונומנט לזכרו של חוסה מארטי מנהיגה של קובה במאה ה-19. המעלית שבאתר זה מאפשרת לעלות לתצפית נהדרת על כל העיר.
 

מזג אוויר

הוואנה

24°-27°
שלישי 25°-28°
רביעי 26°-27°
חמישי 26°-28°