נגישות

מדריך צ'ילה

מדריך צ'ילה

אטרקציות בצ'ילה

צ'ילה היא היעד האולטימטיבי לאוהבי הטבע. יש בצ'ילה נופים מרהיבים והמון אפשרויות טיול. אפשר לצאת בצ'ילה לטיולים רגליים קצרים או ארוכים, או טיולים ברכב. יש בצ'ילה אזור גידול יין נהדר ומעיינות חמים, חופים נהדרים, אגמים והרי געש, יערות והרים, עיירות ציוריות וגולת הכותרת - הטורס דל פיינה - אחד מהפארקים הלאומיים היפים ביותר שיש. הנה ההמלצות שלנו לאתרים והאטרקציות שלא כדאי לפספס בצ'ילה.

סנטיאגו

Cerro San Cristobal – מאזור זה אפשר ליהנות מן התצפיות היפות ביותר על העיר. במרכזו הפארק העירוני הגדול.

מוזיאון La Chascona שימש פעם כביתו של המשורר הנודע פבלו נרודה. הבית עצמו מעניין ויפה והמוצגים בו מעידים על חשיבותו של נרודה בתרבות הצ'יליאנית.

המרקאדו סנטרל – השוק המרכזי צבעוני מאוד ותוסס וכדאי לאכול בו מן הדגים הטריים ומנות צ'ילאניות אופייניות.

סביב הפלאסה דה ארמס מרוכזים כמה מוזיאונים עירוניים ולצד הפלאסה קונסטיטוסיות כדאי לבקר בארמון הנשיאותי.

הרוצים להרגע עם ספל קפה יפנו לפארק פורסטאל בו פועלים כמה בתי קפה נעימים.

הרי האנדים

שום ביקור בצ'ילה אינו שלם ללא חוויית הרי האנדים שמתנשאים מעל העיר סנטיאגו. בעונת הקיץ כדאי לנסוע בין שעה לשעתיים מסנטיאגו לעמק ההררי Cajon de Maipo. באזור יפהפה זה אפשר לצאת למסע רפטינג בנהר מאיפו, לרכוב על סוסים ברכסי האנדים בעלי הנופים המרשימים, או לצעוד אל הקרחון בפארק הלאומי אל מוראנו.

מטיילים פחות הרפתקנים יכולים לנסוע בכביש נופי ליקב קונצ'ה אי טורו ולמרחצאות החמים בתרמאס דה קולינה. כל אלה נמצאים במרחק של טיול יום מסנטיאגו ואפשר לשוב וללון במלון בעיר הבירה.

ארץ היין

עמק Colchagua נמצא במרחק כשלוש שעות נסיעה מסנטיאגו והוא רוכש לעצמו מוניטין כמרכז היין של צ'ילה. העיר המרכזית בה כדאי להתמקם היא סנטה קרוז. ממנה כדאי לצאת לסיורים בסביבה ולביקור בכרמים וביקבים הגדולים. בין היתר כדאי למנות כאן את Viu Manet ,Clos Apalta ,Pan Pan Vino Vino ,Montes.

החוף המרכזי

כארבע שנות נסיעה מסנטה קרוז צפונה ל- Vina del Mar. באזור זה אפשר לבקר בכמה מן החופים הכי יפים בצ'ילה.

עיר נוספת באזור שכדאי לפקוד היא Valparaiso. זו עיר נמל עתיקה עם אווירה מיוחדת במינה.

סן פדרו דה אטאקמה

כדי להגיע לסן פדרו יש לטוס כשעתיים לקלאמה ולאחר מכן לנסוע שעה נוספת. העיר הקולוניאלית מציגה אדריכלות מרתקת בת כמה מאות שנים. כדאי לבקר בעתיקות של Tulor ובמוזיאון הארכיאולוגי המרשים של המקום. לאחר מכן אפשר לעלות אל הגייזרים של El Tatio ואל המרחצאות החמים של Puritama.

אתרים מוכרים נוספים באזור זה הם דינת החול הגדולה של Valle de la Luna ולגונת Sejar המלוחה. חובבי הרפתקאות יסעו לאגמים הגבוהים Menique ואפילו יטספו על אחד מהרי הגעש הגבוהים באזור.

פארק טורס דל פיינה ופונטה ארנאס

כדאי להגיע בטיסה לעיר המרוחקת פונטה ארנאס. זו נקודת היציאה הנוחה לאטרקציית הנוף המרשימה ביותר בצ'ילה – פארק טורס דל פיינה. הצוקים הגבוהים והמדהימים האלה מרשימים במיוחד בתאורה האדמדמה של השקיעה והזריחה. אפשר לצעוד ביניהם ברגל, לרכוב על סוסים או להצטרף לרכב שטח שמגיע לחלק מן התצפיות היפות.