מדריך קנדה

מדריך קנדה

קנדה

קנדה ענקית (בכל זאת, המדינה השנייה בגודלה בעולם) ומרהיבה ביופיה וקשה, כמובן, להספיק בנסיעה אחת לראות בה הכל. אנחנו היינו בקנדה פעמיים. טיול אחד הוקדש לחופה המזרחי, הדובר צרפתית ברובו, ואת הביקור השני שלנו בקנדה הקדשנו לצידה המערבי ולהרי הרוקי הנפלאים.
 
את הטיול במזרח קנדה התחלנו באחד האתרים הידועים ביותר בעולם והמרשימים ביותר – מפלי הניאגרה. תארו לכם אגם שלם נופל במפל עצום בצורת פרסה! זה כל כך מרשים, שאי אפשר להוריד מהמפל את העיניים. גם שטנו בסירה עם השם המדליק "עלמת הערפל" שמגיעה ממש כמעט עד לרגלי המפל. מקלחת זו מילה עדינה למה ששטף אותנו בהפלגה המלהיבה הזו.

בטורונטו, העיר הגדולה ביותר בקנדה, ביקרנו במגדל CN ועלינו לקומת התצפית שלו ממנה נשקף נוף מרשים של העיר. במונטריאול הסביבה עברה לדבר צרפתית שוטפת ואנחנו התלהבנו מהעיר התחתית, זו שמתחת לפני הקרקע ומשמשת את תושבי מונטריאול בחורף הקר. באוטאווה, בירתה של קנדה, הרגשנו אווירה אירופאית משהו, כנראה בגלל הסגנון הגותי של בנייני הפרלמנט. בקוויבק כבר ממש הרגשנו צרפתים ונהננו מאוד מהעיר הקטנה ומהאווירה החביבה שלה. טיילנו גם בפארקים ושמורות טבע עם יערות, אגמים ומפלים. אחת החוויות המיוחדות של הטיול היתה השייט ב-1000 האיים בין איים קטנים וגדולים והבתים המיוחדים שבנויים עליהם.

לחצו כאן לטיולים מאורגנים בארה"ב »
 
מערב קנדה שונה מאוד באופייה. מלבד העובדה שמערב קנדה דוברת כולה אנגלית, הנופים שם הרבה יותר דרמטיים והטיול הוא טיול טבע. כדי ליהנות עד הסוף מחוויית הטבע של הרי הרוקי הקנדיים בחרנו לעשות את הטיול הזה עם אוהלים. אתרי הקמפינג מסודרים והלינה ביער, לצידו של נחל קטן תמיד גורמת לנו לאושר גדול. הנופים המרהיבים בפארק ג'ספר ובפארק הלאומי באנף, באגם לואיז ובאגם מוריין ואגמים נוספים עם מים בצבע טורקיז חזק, ההרים הגבוהים העטורים כיפות מושלגות, הקרחונים והיערות העבותים והירוקים ירוקים. כשמוסיפים לזה מסלולי הליכה נהדרים, נקודות תצפית מרהיבות, מפגש עם איילים למיניהם והחיפוש אחר דובים, פשוט התמוגגנו מהנאה ונחת.

הערים של מערב קנדה יפות ומלאות אווירה . ונקובר מוקפת מים והרים והיא עיר נעימה וכייפית. נהננו מאוד מהמוזיאון האנתרופולוגי UBC שמציג יצירות אמנות מתרבויות שונות בעולם. ויקטוריה היא עיר מהממת ביופייה וכדאי מאוד לא להחמיץ את גני בוצ'ארט, שנחשב לאחד הגנים הכי יפים בעולם.
 
טיסות טורונטו

טיסה לטורונטו

24.06 - 08.07
טיסת סדירות
LOT-POLISH AIRLINES
טיסות מונטריאול

טיסה למונטריאול

03.07 - 17.07
טיסת סדירות
UNITED AIRLINES

מזג אוויר

OTTAWA

13°-24°
שישי 14°-20°
שבת 9°-21°
ראשון 10°-24°