נגישות

מדריך ברזיל

מדריך ברזיל

אטרקציות בברזיל

ברזיל היא מדינה מרתקת. היא עצומה בגודלה ויש בה המון מה לראות ולעשות. כולם מכירים את החופים המפורסמים של ריו ואת הקרנבל הידוע. גם יער האמזונס מפורסם בעולם כולו כיעד מרתק ומסתורי לטייל בו בטבע ולגלות בו שבטים נעלמים שמשמרים אורח חיים בן אלפי שנים. חוץ מזה יש בברזיל גם רב-גוניות תרבותית מרתקת ומפגש עם התרבות האפרו-ברזילאית הנהדרת. ואי אפשר שלא להזכיר את מפלי האיגוואסו המרהיבים. אלה ההמלצות שלנו לדברים שלא כדאי לפספס בברזיל. 

ריו דה ז'נירו

זו אחת הערים הכי נפלאות בעולם. בשנת 2014 תארח ריו את המונדיאל – אליפות העולם בכדורגל. שנתיים אחר כך יתקיימו בה המשחקים האולימפיים. עם רצף כזה של אירועים קל להבין שני דברים – ריו היא כיום המקום הנכון להיות בו והמון עבודות תשתית עומדות להתקיים בעיר העצומה הזו והן לא יקלו על הביקור.

האתרים המרכזיים בריו הם החופים המדהימים שלה. אם רוצים לראות את השקיעות היפות ביותר כדאי להגיע לארפודור (Arpoador). ארוחות ערב מצוינות מגישים באזור איפנמה הנודע או בשכונת לבלון (Leblon).

הקורקובאדו – פסלו הענק של ישו הצופה על העיר – נבחר כאחד מפלאי העולם החדש. שום ביקור בריו לא שלם ללא עלייה ברכבת הטראם למרומי הגבעה עליה ניצב הקורקובאדו. כדאי גם לנסוע לביקור ביער טיוקה (Tijuca) הסמוך.

בשעות הערב המאוחרות, בסביבות חצות, כדאי להגיע לשכונת לאפה (Lapa) בה מנגנים הרבה סמבה ורוקדים כמו שלא רוקדים בשום מקום אחר בעולם. כדאי גם לבקר בשכונה במעלה ההר שנקראת סנטה תרזה.

סלבדור

העיר ששוכנת על חוף האוקיינוס האטלנטי כאלף וחמש מאות קילומטרים צפונית לריו נחשבת למקום בו שורשיה האפריקניים של המדינה הם החזקים ביותר. כאן נולדו רבות מהאגדות הברזילאיות וזו העיר המתוארת בספריו של הסופר הגדול ז'ורז'ה אמאדו. הרובע בו כדאי לבקר בסלבדור נקרא פלוריניו (Pelourinho). רוב בתיו נבנו כבר במאה ה-17 ויש בהם אווירה מיוחדת במינה. בערב כדאי מאוד לטעום מן המטבח המיוחד של חבל בהאיה שסלבדור נחשבת בירתו.

מבקרים בעלי מרץ יצאו לשיט במפרץ כל הקדושים, יבקרו בכנסיית בונפין הנודעת ובמוזיאון לאמנות הקודש.

מפלי איגואסו

המפלים על גבול ברזיל וארגנטינה הם ממראות הטבע היפים ביותר בעולם. גם מטיילים שראו כבר הכל ולא מתפעלים מכלום נותרים פעורי פה מול כמויות המים האדירות, הצבעים, הקולות והיופי הלא מוגבל של הטבע באזור המפלים. זו חוויה שזוכרים במשך כל החיים. הטיסה לאזור המפלים אמנם ארוכה אבל החוויה מצדיקה את המאמץ.

האמזונס

כדי לבקר באזור האמזונס יש לטוס לעיר מנאוס. ממנה יוצאים סיורים רבים לאזור יערות הגשם העצום של צפון ברזיל. אפשר להתגורר בלודג' בלב היער, לצעוד ברגל בין השרכים או לשוט בקיאק בערוצי המים. ביקור כזה מאפשר להכיר קצת יותר טוב את פלא הטבע ששמו יער הגשם. כאן פוגשים קופים בלב היער, תוכיי ענק צבעוניים, ובעלי חיים טרופיים מרתקים נוספים.
Not Found