נגישות

מדריך בואנוס איירס

מדריך בואנוס איירס

אטרקציות בבואנוס איירס


בואנוס איירס היא עיר עם המון אווירה. יש בה שדרות רחבות ומרשימות וכיכרות נחמדות, יש בה  רחוב קניות כייפי, יש בה כמה שכונות נהדרות שלכל אחת מהן אופי מיוחד משלה ויש בה נמל עם טיילת נהדרת והמון מסעדות. הערבים בבואנוס איירס מרגשים לא פחות מהימים עם מסעדות מעולות, מועדוני טנגו וחיי לילה תוססים במיוחד. הנה ההמלצות שלנו לאתרים והאטרקציות שלא כדאי לפספס בבואנוס איירס.

שדרת ה-9 ביולי

הליכה קצרה מכיכר סן מרטין לאורך רחוב סנטה פה מובילה לשדרה הרחבה בעולם. יותר ממאה ועשרים מטר מפרידים בין הבניינים שניצבים בשני צידי השדרה. יש בה שבעה מסלולים בכל כיוון והתנועה לאורכה פקוקה ברוב שעות היום והלילה. שם השדרה מנציח את יום העצמאות של ארגנטינה שחל ב-9 ביולי 1816. הכיכר המרכזית לאורכה היא כיכר הרפובליקה, במרכזה ניצב אובליסק בטון ענק בגובה 67 מטר. רבים אמנם לא אוהבים אותו, אבל האובליסק הוא עדיין הסמל המצולם והמוכר ביותר של העיר.

חנות הספרים של "אל אטנאו"

El Ateneo הוא שילוב בין חנות ספרים ענקית ובית קפה, שפועלים באולם תיאטרון. בואנוס איירס ידועה בחנויות הספרים המצוינות שלה, אבל אי אפשר להתעלות על ה"אל אטנאו". ב-1919 הוקם במקום אולם התיאטרון "גרנד ספלנדיד", עם יציעים גדולים, במה נרחבת ואולם מפואר. אמני הטנגו הגדולים, ביניהם קרלוס גארדל, הופיעו כאן. עשר שנים אחר כך הסבו את החלל לאולם קולנוע, אבל שימרו את ההדר והקישוטים. בשנת 2000 פתחו במקום את החנות "אל אטנאו". התוצאה מדהימה ביופי ובעושר שלה והחנות מופיעה בכמה רשימות כאחת מעשר חנויות הספרים הטובות בעולם. באולם וביציעים ניצבים עכשיו מדפי ספרים, אבל התחושה היא של ביקור בתיאטרון. על הבמה פועל בית קפה טוב ובכל הבניין פזורים כסאות נוחים, שמזמינים לשבת ולקרוא בהם. הכתובת: 1860 Av. Santa Fe.

בית הקברות לה רקולטה

בית הקברות הענק שמשתרע על ארבעה גושי בניינים בלב רובע רקולטה זוכה בקלות בתואר האתר המוזר בעיר. הוא הוקם ב-1822 ומאז נבנו בו בצפיפות גדולה 6400 אחוזות קבר. גדולי ועשירי בואנוס איירס נטמנו כאן, באחוזות משפחתיות. החופש לבחור הנצחה בכל סגנון אדריכלי שעולה על הדעת יוצרת רצף של מקדשים יווניים, פירמידות, פסלי מלאכים ומבנים מוזרים אחרים. הקבר הידוע מכולם, שרוב המבקרים נוהרים אליו, הוא קברה של אוויטה פרון. פרחים ומכתבי מעריצים עדיין מכסים אותו. מסיבות פוליטיות נקבר חואן פרון במקום אחר. בשל הביקוש הגדול לאחוזות קבר יוקרתיות ובשל העובדה שבית הקברות מלא לחלוטין, יש בכמה מקומות שלטים שמכריזים שהקבר למכירה. כלומר המשפחה מוכנה לפנות אותו, להעביר את מתיה לאתר אחר ולגבות תמורת האחוזה בלה רקולטה סכום גבוה.
הכתובת: Plaza Francesa.

שוק האומנים ברקולטה

בגן הסמוך לבית הקברות מתקיים בסופי שבוע שוק אמנים גדול. במאות דוכנים מוכרים בגדים, תכשיטים, עבודות אמנות ומאכלים ביתיים. בין בתי הקפה שצמודים לשוק רקדו כמה זוגות צעירים טנגו מורכב ומעניין.

שני מוזיאונים לאמנות

המוזיאון הלאומי לאמנות יפה ניצב בבניין גדול במרחק הליכה קצר מבית הקברות לה רקולטה. הוא מציג על פני שלוש קומות אוסף גדול ומסודר היטב של אמנות ארגנטינאית ושל יצירות מופת מן האמנות האירופית, בעיקר מן המאה ה-19 וה-20. אחד האגפים המעניינים במוזיאון מוקדש לאמנות פרה-היספנית.
כתובת המוזיאון: Av De Libertador 1473 . אתר המוזיאון » הכניסה חופשית.

כקילומטר מערבה מן המוזיאון הלאומי פועל המוזיאון המרתק בעיר: MALBA או המוזיאון לאמנות לטינו-אמריקאית. המוזיאון שנחשב לטוב בעולם בתחומו, מציג את אוסף האמנות הפרטי של אדוארדו קוסטנטיני. ה-MALBA נפתח לפני עשר שנים. במרכזו אטריום גדול, ממנו רואים את הקומות השונות.
הכתובת: Av. Figueroa Alcorta 3415. אתר המוזיאון »  כניסה 22 פזו.

ארוחת ערב ומופע טנגו אצל גארדל

קרלוס גארדל היה אחד מגדולי יוצרי הטנגו ונחשב בבואנוס איירס לגיבור מקומי נערץ. המועדון שנושא את שמו מעלה בכל ערב מופע טנגו שמיועד לתיירים. הלהקה מונה עשרים רקדנים, בתזמורת עשרה נגנים והריקודים סוערים ונמרצים.
הכתובת: Pasaje Carlos Gardel 3200. אתר מועדון הטנגו »

קפה טורטוני

קפה טורטוני הוא אחד מבתי הקפה המפורסמים ביותר בעיר שידועה בבתי הקפה שלה. המוסד המכובד הזה הוקם בשנת 1858. גדולי הסופרים והאמנים הארגנטינאים שתו כאן אספרסו ותמונה גדולה של בורחס בפינת הקפה מצביעה על הלקוח המפורסם ביותר. טורטוני הוא מסוג המקומות שתור משתרך בכניסה אליהם. הריהוט נראה קצת מרופט, המראות קצת דהו, אבל חיפויי העץ הכהים עדיין מבהיקים והמסורת והשוער שבכניסה לא התרופפו במאומה.
הכתובת: Av. De Mayo 825.  אתר בית הקפה »

קו A ברכבת התחתית

קו A היה הראשון שנפתח ב-1913 ברשת הרכבת התחתית של בואנוס איירס והראשון שפעל באמריקה הדרומית. באקט של שימור, נוסטלגיה וכבוד להיסטוריה הקרונות שנוסעים כיום בקו הם עדיין הקרונות המקוריים. הם עשויים עץ, נראים בני מאה, חורקים, רועדים ובמהלך הנסיעה נדמה שהעסק עומד להתפרק ובכל זאת הנוסעים מתלוננים על כך שהנהלת הרכבת התחילה בחוצפתה להוסיף לקו קרונות חדשים. קו A נמתח מתחת לרחוב דה מאיו, מכיכר דה מאייו עד הקונגרס.

פלאסה די מאיו והארמון הוורוד

פלאסה די מאיו היא ליבה הפועם של בואנוס איירס. לצד הדקלים והספסלים עליהם סועדים מאות מעובדי המשרדים הסמוכים מארחת הכיכר בכל יום הפגנות פוליטיות, לעיתים סוערות ותמיד רועשות. עיקר פרסומה של הכיכר בא לה בזכות ההפגנות קורעות הלב של אימהות ה"דספראסידוס", קורבנות הדיקטטורה הצבאית שהחלו לצעוד ב-1976. גם היום דמויותיהן וסמליהן מצוירים על מרצפות הכיכר. הארמון הוורוד ממול הוא משכן הנשיאות (למרות שהנשיאה לא גרה בו) ומקום מושבה של הממשלה. המרפסת ממנה נאמה אוויטה פרון להמון השואג היא עדיין האטרקציה המרכזית בבניין. בבניין יש גם מוזיאון נשיאותי ומדי פעם מתקיימים סיורים בארמון עצמו. הכניסה חופשית
 

השוק של סן טלמו

השוק הנפלא של סן טלמו הוא חלק מביקור ברובע המעניין הזה. אפשר כמובן לערוך בו קניות, בייחוד אם אתם חובבי עתיקות, תכשיטים או תקליטים ישנים, אבל כדאי לבקר בו רק כדי להתבונן במבנה המרשים, העשוי כולו מתכת וזכוכית, שהוקם ב-1897. יש כאן שילוב מעניין של חנויות ירקות, איטליזים, בוטיקים לבגדים וריהוט בן מאות שנים. כל אלה מוצגים לצד פוסטרים של זמרים משנות השבעים וכלי נגינה מאותה תקופה. הכתובת: 961 Defensa.