נגישות

מדריך ארגנטינה

מדריך ארגנטינה

אטרקציות בארגנטינה

ארגנטינה ענקית ונהדרת. יש בה כל כך הרבה מה לעשות ומה לראות שכדאי להקדיש לה כמה שיותר זמן. יש בארגנטינה ערים מדליקות ומעניינות עם אווירה כייפית, יש בה אזור יין עם הרים וכרמים ויין מקומי מעולה, אפשר לראות לוייתנים ופינגווינים, אפשר לטייל בין אגמים או לטפס על הרים. בדרום ארגנטינה יש קרחונים מרהיבים וגם את העיר הכי דרומית בעולם. וגם אוכל מעולה וטנגו. מה צריך יותר מזה בחיים? הנה ההמלצות שלנו למקומות שלא כדאי להחמיץ בארגנטינה.

חצי האי ואלדז

התחנה הראשונה במהלך הביקור בפטגוניה היא העיר פוארטו מדרין, ממנה יוצאים הסיורים לחצי האי ואלדס. חצי האי כולו הוא שמורת טבע ענקית שהוכרה כנכס עולמי של ארגון אונסק"ו. המגיעים בחודש נובמבר יכולים ליהנות מתצפיות טובות על הלווייתנים והפינגווינים לאורך חופיה של פטגוניה. ביקור בחצי האי ואלדס מאפשר תצפיות נהדרות על בעלי חיים רבים. בין היתר אפשר ליהנות כאן ממראה אריות ים, פילי ים, פינגווינים רבים ובעונות הנכונות גם לווייתנים.

אל קלפטה

אל קלפטה היא עיר לא גדולה בפטגוניה, על הגדה הדרומית של אגם ארגנטינו. מכאן יוצאים כל הסיורים לאזור הקרחונים. בייחוד מוכרים ופופולריים הסיורים לפארק הלאומי לוס גלאסיירס. בתחומי הפארק נמצא הקרחון המפורסם פריטו מורינו, שמשמש כסיבה עיקרית להגעתם של תיירים רבים לפטגוניה. במהלך הביקור באל קלפטה כדאי לתור גם אחר תצפיות של הקונדור הגדול – אחד העופות המרשימים בעולם.

קרחון פריטו מורינו

מלים אינן מספיקות כדי לתאר את ההוד וההדר של קרחון פריטו מורינו. גווני התכלת שלו בוהקים בשמש המבקרים שמצטיידים בציוד מתאים יכולים אפילו לצעוד עליו ולערוך היכרות קרובה עם פלא הטבע הזה.

בארילוצ'ה וחבל האגמים

חבל האגמים בארגנטינה מספק נופים אלפיניים שלווים לצד לא מעט הנאות קטנות ומתוקות. העיר בארילוצ'ה שוכנת על גדת אגם נאהואל הוואפי (Nahuel Huapi). לאורך היקפו של האגם אפשר לראות מפרצים קטנים ויפים, ובעזרת הרכבת המהירה שעולה לראש צ'רו קמפנריו אפשר לזכות בתצפית רחבה על נופי הסביבה. חובבי האקשן יכולים לבחור בין פעילויות רבות שמוצעות בבארילוצ'ה: קייקים ימיים, הליכה, דיג וכמובן רפטינג בנהר מנסו שצבעו טורקיז והוא זורם מדרום לעיר.

דרך שבעת האגמים

רוטה דל לוס סייטה לאגוס נמתחת רק על פני 110 קילומטרים אבל כדאי להקדיש לה יום שלם. הנופים בין האגמים הכחולים, ומראה האגמים עצמם מלבב במיוחד. העיירה סן מרטין דה לוס אנדס היא תחנה חשובה לאורך מסלול זה. ממנה יוצאים טיולי הליכה לפארק הלאומי לאנין.

מנדוזה ויינות

העיר מנדוזה, תחנת יציאה נוחה לסיורים בהרים של ארגנטינה, מפורסמת בעיקר בזכות היקבים והיינות שלה. רבים גם טוענים שכאן מציעים את הגלידה הטובה ביותר ביבשת אמריקה. ממנדוזה יוצאים לביקור בחבל היין של לוחאן (Lujan) ולטעימה של יינות מאיפו (Maipu).

בואנוס איירס

בירת ארגנטינה נחשבת אחת הערים היפות, המעניינות ושוקקות החיים בעולם. אפשר לטעום ממנה גם בסיור קצר במהלכו כדאי לפקוד את הפלאסה דה מאיו, להתבונן באתרים היסטוריים כקאבילדו (בניין העירייה העתיק של בואנוס איירס), בקתדרלה הגדולה ובקסה רוסאדה שהתפרדם בזכות המרפסת ממנה נופפה אוויטה פרון להמונים המריעים. ברחובות העיר אפשר להתבונן בעשרות בניינים בעלי אדריכלות מרתקת.

בשכונת רקולטה כדאי לבקר בבית הקברות המקומי (בו טמונה אוויטה) ובמרכז התרבות השכונתי שמציג תערוכות מעניינות. בפלאסה פראנקיה כדאי להיכנס ולשתות קפה ב"לה ביילה", אחד מבתי הקפה המפורסמים בעיר. לאחר מכן כדאי לערוך קניות באוונידה אלביאר.

בפלאסה דורנגו אפשר ליהנות משוק העתיקות המפורסם של סן תלמו. בסביבה זו אפשר לפקוד גם כמה מועדוני טנגו בהם אפשר לראות הופעות של מקצוענים ולנסות את הרחבה בעצמכם.