נגישות

מדריך אוגנדה

מדריך אוגנדה

אטרקציות באוגנדה

אוגנדה היא המקום הנכון להגיע אליו כדי לפגוש את קופי האדם בסביבתם הטבעית. זו חוויה מדהימה שמאירה רושם עז. אבל באוגנדה יש עוד הרבה מה לראות ולעשות - שמורות טבע יפייפיות עם בעלי חיים, מפלים מרשימים, יערות גשם עבותים, כפרים קטנים וערים מעניינות. כאן תמצאו את ההמלצות שלנו לדברים שהכי כדאי לעשות כשנמצאים באוגנדה.

קמפלה

מיליון ורבע תושבים מתגוררים בבירת אוגנדה. זו עיר גדולה עם הרבה בתי מלון, מסעדות ומקומות בילוי. רוב התיירים שוהים בה כתחנת מעבר בלבד, לפני שהם פונים לאתרי הטבע המעניינים במדינה. אנטבה, בה נמצא שדה התעופה, שוכנת על גדת אגם ויקטוריה.

אתרים נוספים

האטרקציה החשובה והמרכזית באוגנדה הן גורילות ההרים. אלה יצורים גדולים ושלווים שאין אפשר לראותם בשום מקום אחר בעולם והם מעוררים כבר שנים רבות סקרנות עצומה.
החוויה של התייצבות מול גורילת ענק שמתבוננת בנו בעיניים חומות ונוקבות, הידיעה שיצורים אלה חולקים איתנו 95 אחוזים מן הגנים שלנו, כל אלה הופכים את המפגש עם הגורילות מרגש במיוחד. לכך יש להוסיף את הנתון המדאיג שרק 700 פרטים נותרו ככל הנראה מגורילות ההרים. קהילה זו מחולקת בין שמורת הפארק הלאומי בווינדי והרי וירונגה. בתחומי אוגנדה אפשר לצפות בחמש קבוצות של גורילות הרים – ארבע בבווינדי ואחת בשמורת מאהינגה. כדי להגן על הגורילות מאפשרים בכל אחד מהאתרים את ביקורם של שלושים מבקרים ביום בלבד.
 
אוגנדה היא גם ביתם של השימפנזים – הקרובים הדומים לנו ביותר. שמורות השימפנזים הן ביער קיבאלה, יער בודונגו ושמורת קווין אליזבת' בקניון קיאמבורה. קהילה לא גדולה של יתומי שימפנזים, רובם הוחרמו מציידים, אפשר לראות באי נגאמבה באגם ויקטוריה, כשלושת רבעי השעה של שיט מאנטבה.
 
שמורת מפלי מורצ'יסון מציעה סיורים בעקבות השימפנזים, אך אלה של שמורת היער קיבאלה פופולריים יותר ובדרך כלל גם זולים יותר. בשתי השמורות יש סיכויים גבוהים מאוד לצפות בבעלי חיים.
 
הפארק הלאומי המלכה אליזבת', סמוך לגבול עם קונגו ועל גדת אגם אדוארד, הוא האתר הפופולרי ביותר במדינה. בתחומי הפארק אפשר לצפות בפילים, בפאלו, אנטילופות, אריות והיפופוטמים. רבים יוצאים בשמורה לשיט בתעלת קזינגה לצפייה בהיפופוטמים.
 
אגם בוניוני הוא העמוק ביותר באפריקה ואחד העמוקים בעולם. אתר זה נחשב גן עדן לחובבי שחייה ולצפרים. פעמים רבות נערכו השוואות בין נוף ההרים שמקיפים את האגם לבין מחוזות שר הטבעות של טולקין. 
 
קופים רבים אפשר לראות כמעט בכל אחת משמורות הטבע של אוגנדה. יער קיבאלה מכיל את אוכלוסיית הפרימאטים הגדולה ביותר במזרח אפריקה. באזור זה אפשר לצפות בשישה מיני פרימאטים שונים במהלך ביקור של אחר צהריים אחד.

מזג אוויר

אנטבה

20°-22°
רביעי 19°-21°
חמישי 20°-22°
שישי 19°-22°