מדריך מרוקו

מדריך מרוקו

אטרקציות במרוקו

מרוקו היא הארץ המופלאה של אגדות אלף לילה ולילה. הצבעים העזים, השווקים המדהימים, הערים העתיקות עם האדריכלות הנהדרת, הקסבות, ההרים והמדבר. למרוקו יש קסם מיוחד במינו שאי אפשר לחוות בשום מקום אחר. וזה לפני שדיברנו על האוכל המעולה, המסגדים והגנים הנפלאים. הנה ההמלצות שלנו לדברים שהכי כדאי לראות ולעשות במרוקו.

מרקש

מרקש נחשבת בירת דרום מרוקו ויעד התיירות המושך ביותר בממלכה. זו עיר שוק עירנית מאוד, שההתרחשויות בה לא פוסקות במשך כל שעות היממה. לב העיר היא הכיכר המפורסמת ג'מע אל פאנה בחלק המכונה "המדינה", כלומר העיר העתיקה. באזור זה מתרכזים רוב המבקרים בעיר, כיוון שבו אפשר עדיין לחוש היטב את האופי המסורתי של העיר. ברבעים אחרים נעלם האופי הייחודי של מראקש כמעט לחלוטין.

בכיכר ג'מע אל פאנה וסביבה פועל במשך כל היום שוק גדול לירקות ופירות, סביבם מוכרים שתייה ומוזיקה. משעות הצהריים משנה הכיכר את אופייה ועל רוב הדוכנים משתלטים מופעי רחוב, נשים שמציירות בחינה, מאלפי נחשים וקוראות בכך היד. בערב פורחים בכיכר דוכני מזון רחוב רבים.

בתי המלון של מרקש מרוכזים מדרום לכיכר. אתרי ביקור נוספים הם הרובע היהודי והארמון אל באהייה שמקיף חצר מרכזית ובה עצי פרי.

פס

המדינה, העיר העתיקה של פס, נחשבת לעיר האיסלאמית העתיקה הגדולה ביותר בעולם. היא העתיקה מבין ארבע הערים המלכותיות במרוקו – מקנס, מרקש, רבט ופס. הטעמים, הצבעים העזים, הריחות והמראות מעניקים למבקר מתקפה על כל החושים. העיר עמוסה בסמטאות צרות, בבזארים מקורים, בחנויות צבעוניות, במסגדים מרשימים ובסדנאות של אמנים מסורתיים. האתר המפורסם ביותר הוא אתר בורות צביעת העורות, חלק מתעשיית הבורסקאות הענפה של פס. זהו אחד המקומות הצבעוניים ביותר, אם אתם מצליחים להתמודד עם הריח העז שנודף מהם.

העיר פס מחולקת לשלושה רבעים – פס אל באלי היא העיר העתיקה, פס אל ג'דיד שהוקמה במאה ה-13 והעיר החדשה שהוקמה בידי השליטים הצרפתים לפני מאה שנה. רוב הסיורים מתרכזים באופן טבעי בעיר העתיקה. שער בוג'לוד הוא נקודת ציון מרכזית ממנה יוצאים הסיורים ומוליכים אל המדרסות – בתי הספר המוסלמיים המסורתיים שמציגים כמה מן הדוגמאות היפות ביותר לאדריכלות מוסלמית במיטבה.

מוזיאון דר בטחה מציג אומנויות מרוקאיות. קברו של מולאי אידריס השני הוא אתר העלייה לרגל החשוב בעיר. מסגד קיירוויין הענק ובו 16 אולמות ו-270 עמודי קשתות מושך מתפללים ומבקרים.

הרי אטלס

הכביש שמחבר בין פס למרקש חולף על פני כפרים רבים למרגלות הרי האטלס. אזור זה זוכה בחורף לגשמים רבים והוא ירוק, בייחוד באביב, ונחשב לאחד מאתרי הטיול היפים במדינה. יש כאן חורשות אלונים ויערות ארזים שלצידם נבנו כמה עיירות נופש נעימות.

אתרי ביקור נוספים הם העיר אזרו, אגם אזגזה, מפלי נהר אום רביע, והעיירה אזילאל. בין מרקש למדבר סהרה נמתחת רצועת הרי האטלס הגבוה שפסגותיהם מגיעות ליותר מארבעת אלפים מטרים. באזור יש כמה מפלים יפים להפליא, מסלולי הליכה וטיפוס ואגמים רבים.

מצפון לעיר פס מתנשאים הרי הריף. כאן אפשר לפגוש כמה מן התרבויות העתיקות והמעניינות ביותר במרוקו.

מזג אוויר

ראבט

18°-21°
שישי 20°-23°
שבת 21°-23°
ראשון 21°-23°