מדריך קניה

מדריך קניה

מידע שימושי לקניה

אנחנו מספקים לכם את כל המידע שחשוב שתדעו לקראת הנסיעה לקניה. מהם שדות התעופה ואיך מגיעים מהם לעיר? מה הפרש השעות, באיזה כסף משתמשים ומה העונה הכי מומלצת לביקור. את כל המידע הזה ומידע חשוב נוסף תמצאו כאן

הגעה

אין טיסות ישירות מישראל לקניה. יש לטוס דרך יעד ביניים. לרוב טסים דרך אדיס אבבה שבאתיופיה ונוחתים בשדה התעופה ג'ומו קניאתה שבניירובי. משך הטיסה (כולל עצירת הביניים) כ-7 שעות.

סידורים

ישראלים הנוסעים לקניה צריכים אשרת תייר. את האשרה ניתן לקבל בשדה התעופה בניירובי (מחירה כ- 50$) והיא תקפה ל-3 חודשים מיום הכניסה למדינה. אפשר גם להנפיק את האשרה מבעוד מועד בשגרירות קניה בישראל.

שעון

שעה אחת לפני שעון ישראל.

כסף

המטבע בקניה הוא שילינג קנייתי, המחולק ל-100 סנט. קל מאוד להחליף דולר ויורו מזומנים בבנקים או אצל חלפני כספים מורשים. המחאות נוסעים הופכות לפחות ופחות שימושיות, קשה לעתים למצוא מקום להחליף אותן, וההחלפה גוררת עמלות גבוהות. אפשר למשוך כסף במכונות כספומט בכל הערים בקניה. מכונות הכספומט של בנק Barclays הן האמינות ביותר. השימוש בכרטיסי אשראי נהיה יותר ויותר פופולרי, אך ברוב המקומות עדיין משתמשים ב"מגהצים" הידניים של פעם שפגיעים מאוד לרמאויות וזיופים. במלונות, חנויות ומסעדות מדרגה ראשונה אפשר לשלם בכרטיס אשראי.

שגרירויות

שגרירות קניה בישראל:
רח' אבא הלל סילבר 15, רמת גן
טלפון: 03-5754633
 
שגרירות ישראל בקניה:
Bishop Roda Nairobi
P.O Box 30354
ניירובי
טלפון: 254-20-4927500

מזג אוויר

עונת התיירות העיקרית בקניה היא בינואר ובפרואר, אז מזג האוויר חם ויבש. בעונה זו קל לצפות בבעלי החיים בשמורות שכן הם מתאספים ליד מקורות המים. מצד שני, הפארקים מתמלאים במטיילים בתקופה הזו והמחירים עולים.
עונה טובה נוספת להגיע לקניה היא בין יוני לאוקטובר, אז מתרחשת הנדידה הגדולה של עדרי הגנו והזברה, כאשר אלפי בעלי חיים מגיעים לשמורת מסאי מארה מכיוון שמורת סרנגטי הסמוכה, שבגבולות מדינת טנזניה.
בעונה הרטובה, בין מרץ לסוף מאי, הכל הרבה יותר שקט, אך קשה לראות את בעלי החיים בעשבי הסוואנה שהופכים ירוקים וארוכים והאוויר מתמלא יתושים.