נגישות

מדריך אתיופיה

מדריך אתיופיה

אטרקציות באתיופיה

אתיופיה היא ארץ מרתקת שמשאירה במי שמבקר בה רושם רב. בצפון המדינה אפשר לראות את שרידיה של אחת הממלכות העתיקות בעולם, כנסיות חצובות בסלע, ארמונות, מנזרים וערים מעניינות. לצד כל אלה, בצפון אתיופיה יש נופים נפלאים של הרים דרמטיים, כפרים קטנים והרבה ירוק. דרום אתיופיה היא ארץ של שבטים שעדיין משמרים את אורח חייהם המסורתי והביקור שם מרתק. אלה ההמלצות שלנו למקומות שלא כדאי לפספס במהלך ביקור באתיופיה.

שמורת הר סימיין

 הר סימיין (Simien) בצפון אזור גונדר הוא הפסגה הגבוהה ביותר באתיופיה. ההר מתנשא לגובה 4,620 מטר נחשב להר הרביעי בגובהו ביבשת אפריקה. למרות שהוא לא רחוק מקו המשווה מכסים שלג וקרח את פסגתו ברוב ימות השנה. הטמפרטורה בלילות יורדת מתחת לאפס. בעלי חיים רבים חיים בשמורה, ביניהם צבאים ייחודיים ובבונים רבים. הכניסה לפארק מן העיירה דבארק (Debark), מאה קילומטרים מגונדר. הביקור הנוח ביותר מתנהל על גב סוסים וכדאי להזמין את הסיור מראש.

הכנסיות החצובות של לליבלה

לליבלה (Lalibela) שוכנת 642 קילומטרים מאדיס אבבה וזכתה לפרסום עולמי בזכות הכנסיות החצובות באבן שפזורות בה. לעיתים קרובות זוכות הכנסיות לכינוי "הפלא השמיני בעולם". הכנסיות הוקמו במאה ה-12. אחת העשרה הכנסיות של לליבלה פזורות בשלושה מתחמים. 

וונדו ג'נט

וונדו ג'נט הוא עמק קטן וירוק, באזור נצי'סאר. העמק מיוער מאוד, ומכמה מקומות אפשר לצפות ממנו היטב על הבקע הגדול. עולם החי ביערות האזור עשיר מאוד. בולטים בעיקר העופות הנדירים והמרהיבים. אפשר לראות ביערות האלה גם קופי קולובוס שחורים-לבנים מרחפים בין העצים. באתר הנופש בעמק יש מעיינות חמים, ומימיהם נקווים לבריכות מעלות אדים, במרחק קטן מפלג הרים קר כקרח.

מפלי הנילוס הכחול

מפלי הנילוס הכחול, במרחק כ-40 קילומטרים מאגם טאנה ו-225 קילומטרים מאדיס אבבה, הם המראה המרהיב ביותר לכל אורכו של הנילוס. רוחבם של המפלים בעונה הגשומה כמעט חצי קילומטר, ומדרגת המפל מתנשאת לגובה כ-55 מטרים מעל נקיק צר. ההערכה המקובלת טוענת שהנילוס הכחול תורם יותר משלושה רבעים מן המים שזורמים בנהר. המקום היפה ביותר לצפות בו במפלים הוא ליד באהאר דאר. המים הגולשים כאן לתוך קניון צר יחסית יוצרים אלפי קשתות צבעוניות.

האובליסקים של אקסום

האתרים ההיסטוריים של אקסום (Axum) בחבל טיגראי זכו למוניטין מיוחד בגלל האובליסקים המרשימים שלהם. אקסום שימשה בעבר הרחוק כבירתה של ממלכה קדומה ועל פי המסורת מכאן הגיעה מלכת שבא. המקומיים מצביעים על ארמונה ההרוס של מלכת שבא ועל בריכת הרחצה שלה, אם כי לרוב הממצאים האלה אין סימוכין מדעיים יציבים.

אגם אביאטה

אגם אביאטה (Abiyatta) נחשב אחד המקומות הטובים בעולם לצפייה בפלמינגו ורודים ומרהיבים. האגם הוא גן עדן לצפרים ולחובבי עופות במשך כל השנה. שקנאים רבים שמגיעים לכאן מאגם שאלה מוסיפים גוונים לבנים לשטיחים הוורודים שיוצרים הפלמינגו. מלבד כל אלה אפשר לראות על גדות האגם יונקים רבים שמגיעים לכן כדילשתות ולאכול.

המוזיאון הלאומי באדיס אבבה

המוזיאון הלאומי מאפשר למבקרים לערוך היכרות מסודרת וטובה עם ההיסטוריה העשירה של המדינה. התצוגות מחולקת לשלוש קומות והתערוכה המפורסמת ביותר מוקדשת ללוסי – שלד האדם העתיק ביותר שנמצא אי פעם וגילו מעל שלושה מיליון שנים. השלד שמוצג כאן הוא אמנם העתק אבל התצוגה המצוינת מאפשרת להבין את החשיבות של אתיופיה כמוצא האנושות. במוזיאון יש גם תצוגות טובות של עבודות אמנות מן האתרים באקסום, לליבלה והמנזרים של אגם טאנה. 
כתובת המוזיאון: רחו קינג ג'ורג' הרביעי.

השוק באדיס אבבה

השוק הפתוח באדיס אבבה המכונה "מרקטו" נחשב לגדול מסוגו באפריקה. כל חובבי הקניות ואוהבי השווקים הצבעוניים ירוו כאן נחת. רוב דוכני השוק מוקדשים אמנם לאוכל אבל יש בו גם בגדים, רהיטים, ספרים ועוד מוצרים שונים. בעבר התפרסמו אזהרות רבות על גנבים וכייסים שפועלים בשוק. כדאי כמובן להיזהר, אם כי יש הטוענים שהמצב בשוק השתפר מאוד בשנה אחרונה. בכל מקרה – זה המקום לחגור בו את חגורת הכסף הנסתרת שלכם. המחירים זולים מאוד ויש בו פשוט הכל.
 

מערת סוף עומאר

סוף עומאר (Sof Omar) היא אחת ממערכות המערות המורכבות והמרשימות בעולם. המערה שמשמשת כיום כאתר מוסלמי חשוב על שמו של השייח סוף עומאר שנמלט ומצא מחסה במערה לפני כמה מאות שנים. למערה יש עבר דתי עוד זמן רבל פני שאומצה בידי המוסלמים. אורכה של המערה 15 קילומטר והיא המערה הארוכה באתיופיה. המערה נמצאת בחבל באלה בדרום מזרח המדינה. המראה המפורסם ביותר של המערה הוא אולם העמודים, בו נוצרו תצורות רבות וטבעיות של עמודי אבן.

מזג אוויר

אדיס אבבה

11°-20°
שישי 8°-20°
שבת 8°-23°
ראשון 7°-23°