חופשת קיץ ב - Club Med

בא לכם חופשת קיץ מפנקת? מעולה, כך תוזילו אותה ב - 15%!

אין תחליף לרגע הזה שאתם סוגרים חופשה ומסמנים את התאריך ביומן. מרגע מאושר זה ואילך החיים מתחלקים בבירור לשלושה חלקים: הימים שנותרו עד לחופשה המתוכננת, ימי החופשה עצמה וכל שאר החיים, שנמתחים אל האופק הרחוק שלאחר החופשה. מהחלק השלישי קל לנו להתעלם, זה הרי כל כך רחוק, הרבה אחרי החופשה המיוחלת.
 
אך כמה זמן מראש עלינו להזמין את החופשה? 
מסקרים שנערכו בשנים האחרונות על ידי התאחדות סוכני הנסיעות, אתר "למטייל" וגורמים נוספים בתחום התיירות עולה מגמה ברורה: ציבור הנוסעים הישראלי, כמו ציבור הנוסעים במדינות מערביות רבות אחרות, נוטה להקדים את הזמנת החופשה. 
אם פעם נהגנו לתכנן את החופשה הבאה כמה שבועות מראש, עכשיו הנטייה היא להזמין כמה חודשים ואף חצי שנה מראש. השינוי בגישה, מסבירים כל המומחים, נובע מכמה סיבות ברורות, חלקן מנטליות ואחרות מעשיות לחלוטין. 
 
גבירותיי ורבותיי: המחיר קובע
הסיבה הפשוטה והברורה מכולן היא המחיר הזול יותר. כל הגורמים העוסקים בתיירות (חברות תעופה, בתי מלון, חברות השכרת רכב וכמובן סוכני נסיעות) נוהגים להעניק הנחה משמעותית, בדרך כלל עד 15%, לנוסעים שמזמינים את חופשתם פרק זמן משמעותי מראש. 
שואלים את עצמכם למה? זה פשוט - תכנון מוקדם מאפשר לגורמי התיירות להיערך נכון יותר, להזמין מקומות בחברות התעופה ולתכנן את העונה הבאה באופן היעיל ביותר. בסך הכל מדובר ברווח לכולם – גם לנו, הלקוחות, וגם לספקים. 

  
 
חופשה לפי בקשה
היערכות מראש פותחת צוהר לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. הזמנה שנעשית חצי שנה מראש מאפשרת לנו לבחור מבין מגוון גדול יותר של חדרים בבתי מלון, דירות להשכרה, תאים טובים בספינות ליוצאים לקרוזים ועוד ועוד. 
קרה לכם שחשקה נפשכם במלון מסוים אך לא היו חדרים? קרה שמאד רציתם נוף לים, אבל נתקעתם עם נוף לפחי אשפה? לא עוד. רק כשמזמינים זמן רב מראש, אפשר לבחור את החדר עם החלון הצופה אל האגם או את הסוויטה עם המטבחון, שמאפשר לנו לשתות בדיוק את הקפה שאנחנו אוהבים מיד לאחר ההשכמה. 
 
חופשת החלומות: עד לפרט הכי קטן
אל תיכנעו למשפט, "חבל, אם רק היינו חושבים על זה קודם". הזמנה מראש מאפשרת לנו להיות בררנים, לא רק בבחירת החדר, אלא:
•    במועד המדויק של הטיסה: מעוניינים לטוס בבוקר או בלילה?
•    בבחירת היעד הקרוב ביותר: לנחות בשדה תעופה קרוב לעיר, או קרוב לכפר?
•    הזמנת כרטיסים לקונצרט או לתיאטרון: כי אתם רוצים לשבת בשורות הראשונות.
•    בחירת דגם מדויק למכונית איתה תטיילו: כי בא לכם על הג'יפ שראיתם בפרסומת.
וכמה שתכנון החופשה המושלמת עד לפרט האחרון זה חשוב, כך גם הביורוקרטיה. כך, אפשר לעדכן את הבוס על ההיעדרות הממושכת ולהכין את הקרקע לתקופה בה תיעדרו. אפשר להכין את ההורים, כדי שיפנו זמן ויבואו להשקות את העציצים ואף למצוא פנסיון לחומי, הכלב שלכם.
 
סיבה לקום בבוקר
כל הסיבות המפורטות לעיל חשובות מאד, אבל החשובה מכולן כאמור, היא שיש למה לחכות. 
אנחנו רוצים לדעת שהחופשה מחכה לנו. אנחנו אוהבים לחכות לה, זה מסב לנו נחת. הזמנת החופשה מאפשרת לנו להתבונן בעתיד בתחושה אופטימית יותר. יש לנו סיבה לחיות, יש לנו סיבה לקום גם בבקרים הקרים והחשוכים ביותר לעוד יום עבודה. זאת כבר לא מנהרה חשוכה. יש אור בקצה שלה והוא מבשר על מטרה ברורה – אם נעבוד עד לתאריך שקבענו, נוכל לנשום לרווחה, לקחת כמה ימים או אולי אפילו כמה שבועות לעצמנו, לעשות בדיוק את מה שאנחנו רוצים ואוהבים – לנסוע. 
ההמתנה הזו, הידיעה הברורה שבסופה מצפה משהו טוב, היא דרך מצוינת לשמור על מצב רוח מרומם, על גישה נכונה ופרופורציונלית לחיים, לעבודה ולמשפחה שלנו.