נגישות

מוזיאונים בבריטניה

מוזיאונים בבריטניה מחוץ ללונדון

אין בכלל ספק לגבי הבכורה של לונדון כבירת התרבות הבריטית. אבל גם מחוץ לעיר הגדולה, בערים אחרות כלידס, מנצ'סטר, יורק ובריסטול יש מוזיאונים מצוינים. הנה רשימה של כמה מהמוזיאונים הטובים בבריטניה שאתם לא מכירים. 
 
Leeds Art Gallery
גלריית האמנות של לידס היא מוזיאון נפלא, שמכיל אוסף מצוין של יצירות בריטיות מן המאה העשרים. המוזיאון מפורסם גם בזכות גלריות הפיסול המצוינות שלו ובייחוד באוסף המרשים של יצירות הנרי מור. אי אפשר להחמיץ את בית הקפה הנעים והטעים. הכניסה חופשית. 
הכתובת: The Headrow, Leeds
 
Manchester Museum
המוזיאון של מנצ'סטר זכה בשנים האחרונות לחידושים מפתיעים והוא היום אחד המוזיאונים המסקרנים בממלכה. הפוחלצים שמילאו את אולמות מוזיאון הטבע סולקו ובמקומות יש במקום תצוגות מרתקות שמושכות קהל גדול של משפחות עם ילדים. בגלריות החדשות שמוקדשות לעולמות הקדומים אפשר לערוך היכרות מרעננת עם תרבויות מצרים, יוון וישראל. 
הכתובת: The University of Manchester, Oxford Road, Manchester
 
International Slavery Museum
מוזיאון העבדות הבינלאומי בליברפול  מספר את סיפור סחר העבדים משני צידי האוקיינוס האטלנטי בדרך מרתקת ומושכת. המוזיאון מציג מאבק, שנמשך גם היום, למען שוויון וכנגד הגזענות בעולם. 
הכתובת: Albert Dock, Liverpool
 
Bede's World
המוזיאון המיוחד מציג את עולמו של נזיר מן המאה השביעית. זה אולי לא נשמע מושך במיוחד אבל התצוגה מרתקת ודמותו של הנזיר בדה, שהיה גם מדען והיסטוריות שהכיר את העולם סביבו בדרכים מעניינות הופכת את הביקור במוזאון כדאי במיוחד. המוזיאון פועל ממזרח לניוקסל בקצה הצפוני של אנגליה. 
כתובת: Church Bank, Jarrow, Tyne & Wear
 
Walker Art Gallery
גלריית ווקר בליברפול מציגה אוסף נהדר של אמנות ויקטוריאנית, ציורים פסלים ואמנות דקורטיבית. כמו כן יש במקום גלריה לילדים. הכניסה חופשית. 
הכתובת: William Brown Street, Liverpool, L3 8EL
 
Beamish – The Living Museum of the North
הבימיש הוא המוזיאון הפתוח הטוב ביותר בבריטניה. עיקר התיעוד במוזיאון הגדול עוסק בחיים באנגליה בדיוק לפני מאה שנה. הוא מנציח את המצב בממלכה בשנת 1913 בדייקנות מפתיעה. יש בו חווה, מכרה, בית ספר ורכבות. חוויה נהדרת. המוזיאון שוכן מדרום לניו קאסל בצפון אנגליה. 
הכתובת:  Beamish, County Durham, DH9 0RG
 
The National Football Museum
המוזיאון הלאומי לכדרוגל במנצ'סטר מציג את אוסף מזכרות הכדורגל הכי גדול בממלכה ואולי אפילו בעולם. זה מוזיאון חדש עם תצוגות מצוינות, שפונה בעיקר לקהל שמבין את המשחק ואוהב אותו. בין המערכות המשוכללות יכולים המבקרים לנסות ולבעוט בעיטות עונשים באיצטדיון וומבלי. 
כתובת: Urbis Building, Cathedral Gardens, Manchester
 
Arnolfini & Spike Island
מוזיאון לאמנות מודרנית שממוקם בלב הנמל של בריסטול. ארנולפיני נחשב היום לאחד ממרכזי האמנות הטובים באירופה. יש בו תערוכות, סרטים, הופעות, מחול, מוזיקה, ספרות, שיחות ואירועים. 
הכתובת: 16 Narrow Quay, Bristol,