נגישות

בריטניה למתקדמים

טיולי הרכבות הכי טובים בבריטניה

בריטניה היא מולדתן של הרכבות ובשנים האחרונות הן זוכות בה לפריחה גדולה. תחנות רבות חודשו ושופצו, קווים חדשים נסללו והנופים שרואים בטיול רכבות ברחבי בריטניה היו תמיד נהדרים. כאשר רבים מאיתנו חוששים לנהוג בצד שמאל של הכביש וחושבים כמה פעמים לפני שהן שוכרים מכונית בבריטניה – דווקא טיול רכבות הוא האפשרות המעניינות מכולן. הנה כמה מהאפשרויות הכי יפות ומזמינות לטיול רכבות בבריטניה. 
 
Inverness › Thurso › Wick
הקו שמחבר את אינוורנס עם וויק הוא הקו הצפוני ביותר באיים הבריטיים וחוצה את סקוטלנד באחד האזורים היפים ביותר בממלכה. רבים טוענים גם שזה מסע הרכבות הפראי ביותר בבריטניה – והכוונה כמובן לנוף הפראי שרואים מבעד לחלונות. האנשים כאן תרבותיים בדיוק כמו בכל מקום אחר. המסע נמשך כארבע שעות וחוצה כמה מן הנופים המרוחקים והפחות מוכרים באיים הבריטיים. לפני כמה שנים איימה על הקו שאינו רווחי סכנת סגירה אבל מחאה ציבורית הצילה אותו ומאפשרת לנו להמשיך ליהנות ממנו.  
 
Dingwall › Kyle of Lochalsh
הקו העתיק הזה הושלם בשנת 1897. בשעתו נחשב הקו שמחבר את דינגוול עם קיילמלוכאלש לפרויקט הרכבות היקר ביותר בבריטניה. עשרת המיילים האחרונים בין סטרומפרילקיל נזקקו ל-29 מנהרות שנחצבו בסלעים. התוצאה היא קו נהדר, עם נופים שחולפים על פני חופים שוממים, כפרי דייגים קטנים הרים ונשרים. 
 
Fort William › Mallaig
המסע מפורט וויליאם למאלייג נחשב לאחד ממסעות הרכבת היפים ביותר בעולם. הדרך הטובה ביותר לערוך אותו היא לנסעו ברכבת הלילה מלונדון, להגיע בבוקר לפורט וויליאם ואז לעלות על הקו למאלייג. האטרקציה הגדולה ביותר לאורך המסלול הוא הויאדוקטגלנפינאן (Glenfinnan) עם עשר קשתות אבן נהדרות. 
 
Newcastle › Edinburgh
מסע הרכבת מניוקסל לאדינבורו מחבר את אנגליה עם סקוטלנד. מצפון לאלנוויק חולפות הרכבות המהירות שמגיעות לאורך החוף המזרחי על פני צוקי החוף הגבוהים לפני שהן מגיעות לברוויק על טוויד וממשיכות משם לסקוטלנד. אין טוב מעריכת המסע הזה כאשר בידך כוס ויסקי משובח, שעוזר מאוד להעריך את יופיו של הנוף שרואים מבעד לחלונות. 
 
Carlisle › Carnforth
המסע מקרלייללקארנפורת' נמתח לאורכו של חוף קמבריה ומקיף את אזור האגמים. התחנות המעניינות ביותר הן Grange-over-Sands, Sellafield – and Ravenglass. באחרונה אפשר לעבור לרכבת שנוסעת על פסים צרים במיוחד לעבר ההרים ואל כמה ממסלולי ההליכה היפים ביותר בבריטניה. 
 
Caernarfon › Porthmadog › BlaenauFfestiniog
המסע הזה מורכב משני קווי רכבת ייחודיים שמופעלים על מסילה צרה מאוד. הם נפגשים קרוב מלחוף הים ושניהם עשויים לשמש הוכחה מצוינת לאהבתם של הבריטים לרכבות. שני הקווים שוקמו ומופעלים בידי מתנדבים, שכל רצונם – לשמר את המסורת של הרכבות הבריטיות. 
 
Craven Arms › Llanelli
מסע הרכבת הזה, אחד הנידחים שאפשר לערוך בבריטניה, חוצה את ליבה של וולס. רבים מכתירים אותו כקו הרכבת המקסים ביותר בבריטניה. המסע חולף ב-43 תחנות, רובן זעירות ולא מאוישות.