נגישות

בריטניה למתקדמים

הפאבים הטובים בבריטניה

אם אתם חושבים שפאב הוא מקום לשתות בו – אתם טועים. כלומר שותים בו כמובן אבל הפאב הוא הרבה יותר מזה. הוא המסורת הבריטית במיטבה. כאן אפשר להכיר את האנשים, לטעום אוכל, לשמוע מוזיקה, להתבונן בעיצוב בריטי וכן, גם לשתות. הרבה. הרשימה הזאת כולל את עשרת הפאבים הטובים בבריטניה . נכון, יש עוד רשימות כאלה של עשרת הפאבים הטובים והדיון חשוב ומרתק. בהצלחה.
 
The Plough and Harrow, Monknash, Vale of Glamorgan
הפאב הוולשי מתאים לכל עונות השנה. האח הבוערת בחורף הופכת אותו למקום נחשק במיוחד בימים קרים. הגן הגדול לצד הפאב הוא היעד אליו מגיעים רבים מאוד במהלך הקיץ. הפאב שפועל בכפר קטן נחשב תחנת חובה עבור אלה הצועדים לאורך החוף המערבי של וולס. זה מקום לא גדול שהאווירה בו מצוינת וקל מאוד לרכוש בו ידידים חדשים. 
כתובת: Cowbridge, Vale of Glamorgan. אתר הפאב »
 
The Jolly Butchers, Stoke Newington, London
הפאב בצפון לונדון מגיש את הבירות הייחודיות של האזור. לא כדאי להזמין בו בירה מוכרת. זה המקום להתנסות בסוגים ובטעמים חדשים ולא מוכרים שקרוב לוודאי לא תוכלו למצוא בשום מקום אחר. ההממצלה החמה ביותר היא על בירה ממבשלת קיימדן. 
כתובת: 204 Stoke Newington High Street. אתר ג'ולי בוטצ'רס »
 
The Evening Star, Brighton
כוכב הערב של ברייטון בדרום אנגליה גאה בעיקר בבירה של מבשלת Dark Star בססקס. זה מוסד קלאסי, נטול סנוביות, או פוזות מיותרות. העיסוק כאן הוא בבירה ובעל הבית גאה מאוד שבכך הוא מצטיין יותר ממקומות אחרים. 
כתובת: 55/56 Surrey Street. אתר כוכב הערב של ברייטון »
 
The Rod and Line, Tideford, Cornwall
פאב שנושא את השם "החכה והחוט" מתקשר כמובן לדיג. זה פאב קלאסי של דייגים במחוז קורנוול, בפינה הדרום מערבית של אנגליה. לכאן מגיעים הדייגים בסופו של יום או לילה ארוך. הלקוחות סועדים כאן מנות גדולות של דגי קוד עם צ'יפס, כמיטב המסורת הבריטית. 
כתובת: Church Rd.
 
The Compton Arms, Canonbury, London
הסופר ג'ורג' אורוול, שהתגורר במרחק קצר, כתב על הפאב הלונדוני הזה כתבה ארוכה שתיארה אותו כ"פאב המושלם". זה קרה ב-1946 אבל לא הרבה השתנה מאז. חלק מהאופי הויקטוריאני של המקום, שאורוול אהב מאוד, נעלם עם השיפוצים במהלך השנים, אבל הבירה עדיין מצוינת ותמיד אפשר למצוא כאן בני שיחה נבונים ומעניינים. 
כתובת: 4 Compton Avenue. אתר קומפטון ארמס » 
 
The Scotia, Glasgow
המוסד המכובד הזה טוען לכתר הפאב הכי ותיק בגלזגו ואמירה כזאת בעיר הסקוטית יש לה כמובן משמעות רבה. למרות זאת לא מדובר במקום מכופתר או נוסטלגי. גם היום האווירה בו מצוינת, ישבו מוזיקה חיה ללא תשלום, ולקוחות ידידותיים מאוד ובדרך כלל שמחים וטובי לב. המסורת אומרת גם שפעם ביקרו כאן פיט סיגר יחד עם וודי גאטרי. סיפורים טובים עוזרים מאוד למוניטין טוב. 
כתובת: 112-114 Stockwell Street. אתר סקושה » 
 
The Philharmonic, Liverpool
פאב הפילהרמוניק או בכינויו המוכר "פיל" הוא עדות לעבר האמנותי העשיר של ליברפול. השם הגיע כבר עם הפתיחה ב-190, כיוון שהמקום נועד לשרת את מאזיני הקונצרטים באולם הגדול שניצב מול הפאב. מספרים שזה היה המקום האהוב ביותר בעיר על ג'ון לנון ובכל מקרה גם היום זה פאב שחביב על המוסיקאים הרבים בליברפול. 
כתובת:  36 Hope Street. אתר הפילהרמוניק »
 
The Boogaloo Bar, Highgate, London
רבים מגיעים לפאב הזה בשכונת הייגייט בלונדון בגלל המוזיקה. המקום נחשב לאחד מן הפאבים המוזיקליים המוצלחים ביותר בבריטניה. יש כאן תחרות עזה על הטעם המוזיקלי של הלקוחות וזה לא בדיוק המקום למזויקה נוסטלגית וחמימה. יחד עם זאת זה מקום מצוין לפגוש בו מוזיקאים, תקליטנים ואנשי במה. הכניסה בדרך כלל חופשית. 
כתובת: 312 Archway Road. אתר הבוגאלו »
 
The Free Trade, Newcastle upon Tyne
הפאב צופה על הנהר טיין. זה מקום ידידותי להפליא, שבעליו גאים במסורת הכנסת האורחים של ניוקאסל. המוניטין מבוסס על בירה מצוינת, כריכים נהדרים וטעם מוזיקלי מגוון מאוד. השמועות אומרות שג'ימי הנדריקס פקד את המקום כמה פעמים וזאת כנראה הסיבה לכך שמרבים כאן להשמיע אותו. 
כתובת: St Lawrence Road. אתר הפרי טרייד »
 
The Butcher's Arms, Herne, Kent
הבעלים אוהב לכנות את המקום "האימפריה העסקית הקטנה ביותר בבריטניה". הפאב הזעיר הזה פועל בחדר שגודלו ארבעה מטר על שלושה. יש בו עובד אחד ואין לבעלים שום תוכניות התרחבות. זה מקום קצת מוזר, בלי מוזיקה או אוכל חם, אבל גם בלי שום אפשרות לשתוק כאשר מתנהלת במקום שיחה. זה בניגוד לחוקי המקום וכולם חייבים להיות מאוד ידידותיים. אין מקום טוב מזה למי שרוצה ללמוד איך התנהל פעם פאב מקומי.
כתובת:  29a Nerne Street, Herne