נגישות

בריטניה למשפחות

מפעל השוקולד של CADBURY אתר שאסור להחמיץ

רוצים להרגיש כמו צ'ארלי בממלכת השוקולד? מפעל השוקולד המדהים של CADBURY מחכה לכם! בין אם אתם ילדים או הסבא והסבתא שלהם, מביקור במפעל השוקולד של CADBURY כולכם תחזרו ילדים! אז אם אתם  בסביבת ברמינגהם או סטרטפורד שעל הנהר אבון, מומלץ לכם מאוד לבלות מביקור במפעל השוקולד של CADBURY. ואם תשאלו אותי המקום כל כך שווה שכדאי לעשות מאמץ מיוחד כדי להגיע אליו, במיוחד אם אתם עם ילדים או בלעדיהם אבל אתם משוגעים לשוקולד.
מפעל השוקולד של CADBURY, שהוקם ב1831 הוא בעל מסורת מפוארת ומעניינת והוא אידיאלי לביקור חוויתי של מספר שעות למשפחה המטיילת באנגליה. 
 
את הסיור במפעל מתחילים במסע בזמן הלוקח אותנו 1000 שנים לאחור במסע וירטואלי היישר אל מטעי הקקאו של מקסיקו. שם, תוך כדי חווית הסיור ביערות הגשם הטרופיים של המאייה אנו מגלים את מרכזיותו של עץ הקקאו בתרבות האצטקית. למי שאינו יודע, משקה השוקולד היה המשקה האהוב על קיסר מונטסומה. שם גם נגלה כי היה זה הרנן  קורטז (Hernán Cortéz) הכובש הספרדי של מקסיקו שהביא משם לראשונה את פולי הקקאו (שוקולד) לאירופה. תוך זמן קצר הפך משקה השוקולד למשקה הנחשב והנחשק על בני המעמד הגבוה באירופה ומאוחר יותר התפשט לכל העולם.
 
תחנות נוספות במסע בממלכת השוקולד של CADBURY: הליכה בתוך שחזור מלא של החנות הראשונה של CADBURY שנפתחה בשנת 1824 ברחוב בול (Bull) ע"י ג'ון קאדברי (John Cadbury), התוודעות לסיפור אימפריית השוקולד של משפחת CADBURY, ביקור בתחנות השונות של מפעל השוקולד, קבלת הסברים על תהליכי הייצור ומה שהכי חשוב קבלת טעימות מתוקות בכל נקודה בסיור, ביקור בנקודות האריזה הצבעוניות של מוצרי CADBURY והתבוננות בפרסומות המרהיבות של CADBURY לאורך השנים. 
 
חשוב ביותר! הסיור כולל מסע ברכבים קטנים (Beanmobile) בעולם הקסם השוקולדי. חוויה מדהימה לילדים. כאן חשבו גם על בעלי המוגבלויות והכינו להם אזורי נגישות מיוחדים.  
 
עוד מציע המקום חוויה וירטואלית אינטראקטיבית שבמסגרתה הנוכחים מוזמנים לגדל את פולי הקקאו שלהם, להישטף בגשם של שוקולד, לצלול לתוך קערת החלב המיוחד של  CADBURYועוד. 
 
 
מתחם המשחקים האפריקאני:
 
המקום מציע גם 3 קומות של מתקני משחק לילדים בגילאים שונים. לילדים מתחת לגיל 5 מתחם מיוחד משלהם.  בין המתקנים, מגלשות, גשרי חבלים ואזורי טיפוס שונים. 
 
חנות המפעל
 
במפעל זה של CADBURY החנות הגדולה ביותר של מוצרי השוקולד המגוונים והטעימים שלהם. במקום גם מזכרות ופוסטרים של הפרסומות המוצלחות מאוד של מפעל שוקולד ותיק זה. 
 
 
מידע חיוני למבקרים:
 
כתובת המפעל:
 Linden Road, Bournville, Birmingham
 
עלות הביקור במקום:
 
 מבוגר £15.95
ילד עד גיל 4 – חינם
ילד בגילאים 4-15- £11.70
אזרח ותיק- £12.00
כרטיס משפחתי (2 מבוגרים ו-2 ילדים) £48.80
כרטיס משפחתי (2 מבוגרים ו3 ילדים) £57.25
סטודנט (חובה להציג כרטיס) £12.00
 
ילדים מתחת לגיל 16 חייבים להופיע בליווי מבוגר
 
 
הערה:
כדי להבטיח את הביקור במקום יש להזמין כרטיסים מראש בטלפון 08448807667 או באמצעות רכישה באתר: http://www.cadburyworld.co.uk/planyourvisit/openingtimes. למזמינים באתר תיתן הנחה של 5%.
משך הסיור במקום הוא כשעתיים וחצי אך כמובן המקום מזמין להישאר זמן ארוך יותר במיוחד אם הילדים מתעקשים לעבור את כל החוויות הוירטואליות והאתגריות או עם המשפחה נהנית מהביקור בחנות המפעל.