נגישות

סתיו באופקים

תיירות חקלאית

תיירות חקלאית, אגרותוריזם, נחשבת עכשיו ללהיט. במקומות רבים מעודדים את החוות לגוון את העיסוקים ככל האפשר. לגדל סוסים וגם גפנים, להכין שמן זית, אבל גם לאסוף ביצי תרנגולות. גופי תיירות מעודדים את בעלי החוות "ללכת אחורה", לשמר שיטות עתיקות, לעבוד באורח מסורתי, להתלבש בבגדים מסורתיים ולבשל אוכל מקומי פשוט ובריא.  ברוב המקומות מציעים המארחים לאורחים להשתתף ולעזור בעבודות החווה, לקטוף דובדבנים או פרחים, להאכיל את הפרות, למיין את האפרסקים וכמובן ליהנות מן התבשילים המקומיים, להכיר את השבילים הסמוכים, להתיידד עם חיות הבית ובפשטות, להיות לכמה ימים חלק מן המשפחה. חופשה בחווה מתאימה במיוחד למשפחות עם ילדים קטנים, בייחוד כאלה שבמשך שנים רוצים לאמץ שני כלבים, חתול, סוס, תוכי, ארנבת פרה ותרנגולת.
 
מסלול הפירות של חבל פרסנו, קליפורניה
במהלך סיור בן כשעתיים בחוות "סקוו ואלי" (Squaw Valley) בקליפורניה מוזמנים האורחים להריח, לטעום, למולל, להקשיב ולאסוף צמחי תבלין. בחלק השני של הסיור מנגנת רוזמרי שירים משנות השישים ואווירת ילדי הפרחים מודגשת היטב בסגנון הלבוש שלה ובתכשיטים שהיא מוכרת, רבים מהם עשויים מצמחי החווה. החווה, כחמישים קילומטרים ממזרח לפרסנו, היא תחנה אחת ב"סיור הפירות" של המחוז. במהלך הביקור אפשר לטעום ריבות תוצרת בית, שקדים שנקטפו לפני שעות אחדות, לעזור בקטיף פירות היער שצומחים בחוות ולשתות חליטות תה צמחים במאות טעמים שונים. 
"מסלול הפירות" פוקד כעשרים חוות והוא נמתח מדרום ליוסמיטי ומדרום מזרח לסן פרנסיסקו. כבישי ההגעה העיקריים הם 41 ו-99. הערים המרכזיות לאורכו הן פרסנו, קלוביס, רידלי, קינגסבורג וסאנגר. מפות של המסלול, עם מיקום החוות אפשר לקבל בלשכות התיירות בערים אלה ובאתר של מחוז פרסנו »
 
קטיף ערמונים באנדלוסיה 
ערמונים הם מעדן שיש לו טעם רומנטי. מאותן מתנות קטנות שרוכשים לבן או בת הזוג, בגביע נייר, עטופים במעיל, ברחובה של אחת הערים הגדולות. בדרך כלל אנחנו פוגשים ערמונים כאשר הם מוטלים, קלויים ומתפצחים מעל גחלים לוחשות. בסביבות העיירה אראצ'נה, באנדלוסיה שבדרום ספרד (כשעה נסיעה מסביליה) מכירים את הערמונים גם כאשר הם עדיין מחוברים אל העץ. אזור העיירה מוגדר כשמורה (פארק נטוראל סיירה דה אראצ'נה), וקטיף הערמונים מתנהל במרץ במהלך הסתיו בכל האזור. בכל הכבישים והשבילים נתקלים בקוטפי הערמונים, רובם רכובים על גבי פרדות, שמעבירים את התוצרת הטרייה אל העיירה. היתרון הגדול בקטיף ערמונים טמון ביופיים של עצי הענק האלה. במהלך החודשים אוקטובר ונובמבר הם משנים באיטיות את צבעם, עליהם הופכים זהובים ונושרים ברחבי המטעים הענקיים. קטיף הערמונים יכול, אם כן, להיות בסיס לטיול לא פחות רומנטי מקנייתם בקרן רחוב בפריז. 
מזג האוויר בדרום ספרד מצוין בעונה הזו והאזור כולו משובץ בשבילי הליכה נוחים (בלשכת התיירות של אראצ'נה מחלקים מפות נוחות מאוד עם סימון שבילי ההליכה באזור). האירוע הקולינרי של השנה מצוין כאן בשבוע שבין 19 ל-26 באוקטובר. הפסטיבל נקרא "פריה דל ז'אמון" (חג החזיר) ומלבד אכילת בשר צלוי שותים בו כמויות אדירות של שרי מקומי. באראצ'נה עצמה כדאי לבקר במצודה המוסלמית שמתנשאת מעל העיר ובמערות הסמוכות לעיר. לא רחוק מכאן, על צוק מעל העיירה אלאז'אר, מתקיים בכל יום ראשון שוק בנוף מדהים.
 
תפוחים בנורמנדי  
הזמנת יין במסעדה בעיירה וימוטייר (Vimoutiers) במהלך החודשים אוקטובר ונובמבר נחשבת לעלבון צורב. זה נשמע אולי מוזר לאור העובדה שמדובר בעיירה צרפתית בחבל נורמנדי, אבל וימוטייר, כמאתיים ק"מ מערבית מפריז, היא בירת הסיידר (משקה מתקתק, קצת דומה לבירה, עם אחוז אלכוהול נמוך, שמופק מתפוחי עץ) והקלוואדוס (משקה אלכוהולי שמופק מאפרסקים). חודשי הסתיו, במהלכם קוטפים את הפירות, מספקים באזור זה את התקופה הפעילה ביותר. כיוון שסיידר מוכן לשתייה זמן קצר מאוד לאחר הכנתו אפשר להתחיל בטעימת יבול השנה כבר באמצע אוקטובר. בין ה-18 ל-20 באוקטובר מתקיים בעיירה "חג התפוח" במהלכו, מלבד שתייה מופרזת ותהלוכות חגיגיות, מתקיימות גם תחרויות מגוחכות כמו "אלוף הקילוף המהיר ביותר של תפוח עץ". 
אלה שאוהבים לגוון את טעם תפוחי העץ יכולים לצעוד כחמישה ק"מ דרומה לעיירה קממבר, בה מייצרים כבר יותר ממאתיים שנים את אותה גבינה, לפי אותו מתכון שפיתחו נזירים משועממים, שזכה להצלחה גדולה והפך מותג עולמי.
 
חוות הייר לאנק, קורנוול, אנגליה
ה"גארדיאן" הבריטי בחר בחוות הייר לאנק (Higher Lank Farm) כ"חווה המתאימה ביותר לאירוח משפחות עם ילדים קטנים". החווה, בניהול משפחת פנימור, מקבלת הזמנות רק ממשפחות שלפחות אחד הילדים בהן צעיר משש שנים. היא מציעה שלל פעילויות חלומיות כמו איסוף ביצים, רכיבה על סוסים, נסיעה בטרקטור, וליטוף כלבים ידידותיים. העתיקים בבתי החוה נבנו כבר במאה ה-15 כך שאווירה לא חסרה שם. כל האוכל שמוגש בחווה מיוצר מחומרים טבעיים ומקומיים. במסגרת הגישה הידידותית להורים מספק המקום גם שירותי שמרטפות ומאפשר להורים לאכול ארוחה רומנטית בנפרד מהילדים או לצאת בערב.  
שבעה לילות עם ארוחת בוקר לחמש נפשות עולים כשמונה מאות לירות שטרלינג. מידע באתר החווה »