טיולים מיוחדים
טיול מאורגן לתאילנד
1999$
12 לילות, א. בוקר

 

טיול לדרום איטליה - 7 ימים בפוליה ואברוצו

אלברובלו, פוליה, איטליה

SLI

מסלול הטיול

יום 1 - תל אביב - רומא - פוליה - קסטל דל מונטה - לצ'ה
נצא בטיסת בוקר לרומא וממנה נמשיך בטיסה לחבל פוליה. לאחר שננחת נתחיל את הכרותינו עם האיזור ונבקר בקסטל דל מונטה - מבצר ההר. המצודה הינה עדות למפעל הבניה העצום של פרידריך השני בדרום איטליה. היא בנויה בצורת מתומן בעל 8 מגדלים. בשל מיקומה המרוחק, מטרת בנייתה לא ברורה עד היום. לארח הסיור נמשיך לאוסטוני, אחת מעריה הלבנות היפות ביותר של דרום פוליה ונשקיף ממנה על נוף נפלא של עמק איטריה. משם נמשיך אל לצ'ה, נתארגן במלון ונאכל ארוחת ערב. אם יתאפשר נצא לסיור ערב רגלי בעיר המוארת.

יום 2 - לצ'ה - אוטראנטו 
נתחיל את היום בסיור בלצ'ה, המכונה גם "בירת הבארוק של פוליה". רוב בתי העיר בנויים באבן המקומית "אבן לצ'ה", אבן רכה וצהבהבה אותה גילפו אמני המקום בקישוטים פיסוליים עשירים. נצא לסייר בעיר העתיקה, נבקר בכיכר סנט אורונצו, נראה את שרידי האמפיתיאטרון הרומי והסדילה - אולם מועצת העיר מהמאה ה-16. נמשיך אל בזיליקת סנטב קרוצ'ה שחזיתה מהווה דוגמה מרהיבה של סגנון האדריכלות "הבארוק הלצ'זי". נמשיך אל כיכר הקתדרלה, אחת הכיכרות היפות בדרום איטליה. בשעות הצהריים המוקדמות ניסע דרומה אל העיר העתיקה אוטראנטו, העיר המזרחית ביותר באיטליה, הממוקמת על שפת הים. נטייל בעיר ונראה את הקתדרלה הנורמנית שבמרכזה, המתייחדת ברצפת פסיפס נדירה. נגיע לאלברובלו לארוחת ערב ולינה.

יום 3 - מאטרה - אלברובלו
הבוקר נצא לחבל בזיליקטה ונסייר בעיירה מאטרה המתייחדת במאות מערות ששימשו את תושביה למגורים עד אמצע המאה ה-20 ובכנסיות החצובות בסלע. נתחיל בתצפית מרהיבה על העיר ומשם נרד לסייר בין הסמטאות והכוכים של שכונת סאסי, הרובע התת קרקעי המרשים. לאחר מכן נמשיך לביקור בעיר המודרנית ונבקר במוזיאון המקומי בו מוצגים ציוריו של קרלו לוי, צייר ורופא היהודי, שגלה לכאן בתקופת השלטון הפשיסטי. את שעות אחר הצהריים נקדיש להכרת אלברובלו, בירת ארץ הטרולים, הזרועה במבנים האופייניים לאזור - מבנים עגולים בעלי גגות חרוטים, המעוטרים במוטיבים עממיים. נלמד על מבנים אלו, שחלקם משמשים עדיין למגורים, מוזיאונים, מסעדות וכנסיות. בסוף היום נחזור למלוננו לארוחת ערב ולינה.

יום 4 - גרוטה די קסטלנה - טראני
הבוקר נצא אל גרוטה די קסטלנה, מערת נטיפים מרשימה ביופייה. נרד אל בטן האדמה ונטייל בין תצורות מרהיבות. שיאו של הביקור באולם המכונה "המערה הלבנה", הנחשב לאחד מאולמות הנטיפים היפים ביותר בעולם. מכאן נמשיך לטראני, עיירת דייגים הממוקמת לחוף מפרץ יפה. נבקר בקתדרלה הרומנסקית המרשימה שליד הים, הנחשבת ליפה מבין כנסיות התחרה של פוליה ונלמד גם על יהדות פוליה, שטראני היוותה את אחד ממרכזיה. בתום הסיור נחזור למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 5 - גארגאנו - סן ג'ובאני רוטונדו - מונטה סנט אנג'לו
היום נעזוה את טראני וניסע צפונה לאזור גארגאנו. בדרך נעבור באזור קאנה, כאן ניצח חניבעל את הצבא הרומי בקרב, שנודע כתבוסה הגדולה ביותר בתולדות האימפריה הרומית. נגיע לגארגאנו ונקדיש את הביקור כאן להבנת מנהגי פולחן העלייה לרגל למקומות קדושים ולקברי צדיקים. נתחיל את הביקור באזור בעיירה סן ג'ובאני רוטונדו, שבה פעל ואף נקבר הנזיר הפרנציסקני פאדרה פיו (1968-1887). בזכותו הפכה העיירה למרכז דתי סואן ואתר עליה לרגל. נמשיך לעיירה מונטה סנט אנג'לו, הממוקמת בגובה 830 מ'. העיירה התפתחה בסמוך למערה שבה, על פי המסורת הנוצרית, התגלה המלאך מיכאל. המקום משמש כאתר עלייה לרגל ונבנה בו מבצר נורמני. כשנסיים את ביקורנו נמשיך לאורך החוף ללינה בעיירת הקייט וייסטה. בערב נצא לטייל בסמטאות העיירה ונאכל ארוחת ערב באחת מהמסעדות של העיירה.

יום 6 - פורסטה אומברה - אברוצו - סולמונה
לאחר ארוחת הבוקר נצא מוויסטה ונחצה את חצי האי גאראנו דרך פורסטה אומברה, אחד היערות הקדמונים האחרונים באיטליה. נקדיש זמן להתרשמות מאתר הטבע היפהיפה ונמשיך ממנו צפונה אל עבר אברוצו. חבל אברוצו משתרע על רוב שטח דרום הרי האפנינים. כאן גם נמצאת הפסגה הגבוהה ביותר של האפנינים, רכס הגראן סאסו, ובו פארק לאומי המשמר עדיין צמחייה ובעלי חיים אנדמיים למקום. נגיע לעיר סולמונה, הידועה כעיר הקנפטי, הסוכריות והשקדים המסוכרים ונתרשם ממגוון הצורות והצבעים של הממתקים העשויים שקדים, אגוזים ופיסטוקים. העברה למלון באזור. ארוחת ערב.

יום 7 - פסקאסרולי - פארק לאומי אברוצו - תל אביב
את חציו הראשון של היום נקדיש לטיול בפסקאסרולי, הממוקמת בליבו של הפארק הלאומי אברוצו. אם יהיה לנו זמן, נצא,  אחר הצהריים לאזור קסטלי רומאני, ונטייל באזור הגעשי בין אגמים כחולים ולועות כבויים, כרמים, ערמונים ועיירות ציוריות. לקראת הערב נגיע לשדה התעופה של רומא ונצא בטיסה חזרה לתל אביב.

תאריכי יציאה: יעודכן בהמשך
מחיר: יעודכן בהמשך
תוספת ליחיד בחדר: יעודכן בהמשך 


ליצירת קשר לחצו כאן »
המחיר כולל:

טיסת שכר לרומא וחזרה, כולל טיסת המשך לבארי.
מסי נמל וביטחון
6 לילות במלונות בדרגת 3 או 4 כוכבים על בסיס ארוחת בוקר בופה, 6 ארוחות ערב
כלכלה: חצי פנסיון
אוטובוס תיירים ממוזג ונוח, צמוד למסלול הטיול
מדריך מצוות סולו איטליה לכל ימי הטיול
כניסות לאתרים כמתואר במסלול
סיור מודרך בגרוטה די קסטלנה, לצ'ה, מאטרה ובפארק הלאומי של אברוצו.
סיורי היכרות באוטרנטו, אלברובלו, קסטל דל מונטה, טראני, סן ג'ובני רוטונדו, מונטה סאנט אנג'לו, סולמונה, קאסטלי רומאני.
תשר לנותני השירותים בחו"ל (למעט שירותי סבלות בבתי המלון)
מערכות שמע (אוזניות) לכל נוסע.

המחיר אינו כולל התייקרויות דלק לאחר תאריך 1/02/12, דברים נוספים מעבר למופיע בסעיף "המחיר כולל".
ט.ל.ח


בחזרה ל: טיולים מאורגנים באיטליה
הדפסשלח לחבר
טיולים מאורגנים נוספים לאיטליה
טיול מאורגן לאיטליה - 5 ימים קרנבל המסכות בוונציה
טיול מאורגן לאיטליה - 6 ימי קרנבלים בוורונה, ונציה, ויארג'יו ואיבראה
טיול לדרום איטליה - 7 ימים בדרום הקסום - לימונצ'לו
סיציליה אי השמש - 7 ימים טיול מאורגן בסיציליה
טיול מאורגן לצפון איטליה וטוסקנה - 7 ימים
טיול מאורגן לאיטליה - 7 ימים אומבריה, טוסקנה והריביירה האיטלקית
טיול מאורגן באיטליה - 8 ימים - ליגוריה ופיאמונטה - אגמים, מלכים, טבע ויין
רשמים מטיול הקרנבלים המיוחד של אופקים ואורה איטליה
 
i&m עיצוב אתרים
דרונט בניית אתרים
טיסות לאפריקה | טיסות לדרום אמריקה | טיסות לאוסטרליה | השכרת רכב בארץ | השכרת רכב בחו"ל