טיולים מיוחדים
טיול מאורגן לתאילנד
1999$
12 לילות, א. בוקר

 

טוסקנה

טוסקנה

אור שמש רך וזהוב מלטף גבעות נמוכות, עליהן שתולות בקפידה שורות של גפנים מטופחות היטב, מהן יפיקו יין קיאנטי משובח ביותר. פה ושם מבזיקים עליהם הכסופים של מטעי  הזיתים, שדה חמניות צהוב משתרע עד האופק, שבשעות שקיעה נראה כסגול. האדמה המבצבצת בין הכרמים אדומה כמו צבע גגות בתי האיכרים. זוהי אדמת סיינה העשירה, הנמצאת בחבל טוסקנה וממנה מייצרים קרמיקה משובחת, רעפים, וצבע חום- אדמדם מיוחד לציור – חום סיינה.

מפת טוסקנה »                        טוסקנה - מידע שימושי »


לקבלת פרטים נוספים לחצו כאן »
בחזרה ל: שנת איטליה באופקים

טוסקנה - פירנצה, סיינה ולוקה

טוסקנה בצפון איטליה היא חבל ארץ ייחודי. אין אזור אחר בעולם שזוכה לשבחים רבים כל כך. כתבות בעיתונים, תיאורים במגאזינים, ספרי מסע וספרי בישול, כולם עוסקים בהיבטים השונים של הנוף והתרבות בטוסקנה ומנסים להבהיר מהו סוד הקסם של חבל ארץ מטופח, בעל מסורת ארוכה, תרבות עשירה ונוף מעוגל ויפה אך כלל לא דרמטי בצפון איטליה.

טוסקנה - מסע בין שלוש ערים, שלושה סיפורים

העיר העתיקה של סיינה נראית כאילו יצאה מסיפורי האגדות. כיכר מרכזית פרושה כמניפה, בעיבורה מזרקת שיש לבנה וסביבה בתים - כל אחד ארמון, וכל אחד אחר. פעמיים בשנה מתמלאת הכיכר רבבות אנשים נרגשים. קולות התיפוף מהדהדים ברחובות המתפתלים המתחברים אל הכיכר - הפיאצה דל פופולו. הדי התופים מקדימים את הצועדים ומתנפצים בין קירות הבתים ברחובות הצרים, בהם עוברות תהלוכות רבות של דגלנים המלהטטים בדגלים גדולים המחוברים למוטות ארוכים, וביניהם צועדים גם הנגנים המחזיקים בכלי נשיפה והקשה. כולם לבושים כמו בימי הביניים – מגפיים מעור רך, מכנסי גרב הדוקים צבעוניים ביותר, כותנות לבנות, עליוניות מקטיפה וגם מצנפת מעוגלת, רכה, הנופלת לצד אחד, מעוטרת בנוצה ארוכה. סביב הכיכר ירוצו הסוסים המשתתפים בפאליו, מרוץ הסוסים המסורתי המתקיים בעיר כבר מימי הביניים, לאורך מאות השנים שחלפו, למעט מלחמות וצרות אחרות.

המגדלים של טוסקנה – סן ג'ימיאנו, סיינה ופיזה

יש הרבה דרכים להתבונן בטוסקנה. אפשר לעשות זאת בצילו של עץ זית, אפשר מעל גביע יין קיאנטי ואפשר מראש מגדל. הגבעות הירוקות של חבל הארץ האהוב בצפון איטליה הן בין הנופים היפים באיטליה. הערים העתיקות של חבל הארץ הזה מושכות מבקרים רבים בכל השנה אבל האביב מספק כאן חגיגה מיוחדת לכל החושים
i&m עיצוב אתרים
דרונט בניית אתרים
טיסות לאפריקה | טיסות לדרום אמריקה | טיסות לאוסטרליה | השכרת רכב בארץ | השכרת רכב בחו"ל