טיולים מיוחדים
טיול מאורגן לתאילנד
1999$
12 לילות, א. בוקר

 

איטליה - נתונים כלליים

הארץ

המגף האיטלקי מעניק לאיטליה את אחת הצורות המוכרות ביותר על פני הגלובוס. אורכו של המגף האיטלקי כ-900 קילומטרים ורוחבו כ-200. בצפון איטליה מתנשא רכס האלפים ובמרכזה, כמען חוט שדרה נמתח רכס האפנינים. נהר הפו חוצה את חלקה הצפוני של המדינה ובדרומה נמצאת סיציליה – האי הגדול ביותר בים התיכון. במזרח סיציליה מתנשא הר האטנה – הר הגעש הפעיל הגבוה באירופה. האי סרדיניה ממערב לאיטליה שייך גם הוא למדינה. שכנותיה של איטליה הן שווייץ, אוסטריה, סלובניה וצרפת. 

 

היסטוריה

העבר העשיר של המגף האיטלקי מעניק לו חלק גדול מן הקסם כיעד תיירות. לפני יותר מאלפיים שנה הוקמה האימפריה הרומית. בזכות תקופה זו של פריחה היסטורית רבים רואים באיטליה את ערש תרבות המערב. מאז, במהלך ההיסטוריה כולה, מילאה איטליה תפקידים חשובים מאוד בתרבות האנושית. כאן נכתבו כמה מן היצירות הספרותיות הגדולות ביותר כמו האפוסים של וירגיליוס, כאן החל לפרוח הרנסאנס עם יצירותיו של בוקצ'יו, ושל אמני הרנסאנס הגדולים כמיכאלאנג'לו, ליאונרדו דה וינצ'י ורבים אחרים.

במהלך ההסיטוריה כבשו עמים רבים – גרמנים, אוסטרים, ספרדים ואחרים - את המדינה. כמדינה עצמאית ומאוחדת איטליה קיימת רק קצת יותר ממאה וחמישים שנים.

 

איטליה כיום

אוכלוסייתה של איטליה אינה גדלה כבר כמה עשרות שנים. היא עומדת על 59 מיליון תושבים ובמדינה יש כיום את אחוז הילודה הנמוך ביותר באירופה.

שטחה של איטליה 301 אלף קילומטרים רבועים – פי 15 משטחה של ישראל.

המדינה היא רפובליקה, בראשה עומד נשיא. ראש הממשלה מנהל את ענייני המדינה. במשך עשרות שנים, למעשה מאז מלחמת העולם השנייה, יש באיטליה חוסר יציבות פוליטי. כמעט בכל שנה התקיימו בה בחירות כלליות. עובדה זו אינה משפיעה באורח בולט על החיים במדינה וודאי שלא על המבקרים בה.

איטליה היא חלק מן האיחוד האירופי. מטבע היורו משמש בה כבשאר מדינות האיחוד והמחירים של מוצרים רבים דומים לאלה שבשכנותיה – צרפת, אוסטריה וספרד. 


לקבלת פרטים נוספים לחצו כאן »
כתבות נוספות
איטליה - אתרים מומלצים
אוכל באיטליה
אירועים באיטליה
מפת איטליה
בחזרה ל: איטליה, אירופה, מידע על יעדי נסיעה, שנת איטליה באופקים
i&m עיצוב אתרים
דרונט בניית אתרים
טיסות לאפריקה | טיסות לדרום אמריקה | טיסות לאוסטרליה | השכרת רכב בארץ | השכרת רכב בחו"ל