טיולים מיוחדים
טיול מאורגן לתאילנד
1999$
12 לילות, א. בוקר

 

המטבח הצרפתי

עוגיות מקארון
המטבח הצרפתי הוא שם נרדף למעדנים. במשך מאות שנים רכש המטבח הצרפתי מוניטין של אחד הטובים בעולם. השפים הצרפתיים, בתי הספר לבישול, המסעדות והמנות השונות משמשים כמודל לחיקוי ברחבי העולם. כל ביקור בצרפת כולל חוויה קולינרית הכרחית. עצם הרעיון שכל מסעדה שאוכלים בה היא מסעדה צרפתית די בו כדי לעורר את הדמיון ואת בלוטות החיך.

די אם נזכיר כמה דברים פשוטים ביותר כקרואסון טרי, קיש משובח, סלט ניסואז איכותי, מאקארונס מתוקים, מרק דגים עשיר או סטייק עסיסי. ועוד לא אמרנו כלום על שלל הגבינות מקממבר ועד גבינה כחולה שאין כמוהם בעולם. 
במהלך נאום שנשא לפני זמן מה בתערוכת חוואים בפריז אמר סרקוזי כי "יש לנו את המטבח הטוב בעולם. צרפת תגיש לאו"ם בקשה על-מנת שיכיר במסורת הגסטרונומית שלה". יחד עם הנשיא פועלת לקידום היוזמה גם קבוצה נכבדת של בכירי השפים הצרפתיים ואנשי אקדמיה מובילים במדינה.

כאשר באים לסקור את המטבח הצרפתי חשוב להבחין בין המנות שמאפיינות את האזורים השונים. למרות האחידות יש הבדלים גדולים בין האוכל שמוגש בצפון המדינה לזה שמגישים בדרומה. יחד עם זאת יש בצרפת מטבח שמכונה המטבח הצרפתי הקלאסי.

המאפיינים הדומים כוללים שימוש בחומרים טריים, בתיבול עדין וביד רחבה בכל הקשור לשימוש בחמאה, ביין, בשמנת, וברטבים שונים. בין מוצרי הגלם הבולטים כדאי למנות את כבד האווז, פטריות כמהין וגבינות מיוחדות במינן.

במטבח הצרפתי הקלאסי בולט מאוד שימוש בצירים לבנים (רוטב בשאמל) וחומים (מציר בשר).

בצק הוא אחד המרכיבים החשובים במטבח הצרפתי. יש סגנונות אפיה שונים וסוגי בצק רבים כבצק עלים, בצק פריך, ובצק שמרים.

כמו כן בולט השימוש הנפוץ במרקים. ביניהם כדאי למנות את מרק הקונסומה, מרק קרם, מרק דגים (בויאבז) מרק
קרפרי - מסעדת קרפים בחבל בריטאני
פטיסייר ומרק בצל. אל אלה חשוב להוסיף את האספרגוס שנחשב כאן מעדן ושימוש רחב בעגבניות.

כאשר באים למנות את המאכלים המאפיינים אזורים שונים כדאי להצביע על היסודות האלה:

חבל ברטאן (בריטאני) - שוכן על שפת האוקיינוס האטלנטי. אזור זה נחשב כמקום שבו כדאי מאוד לאכול דגים ופירות ים.  ברטאן נחשב גם כמולדת הקרפים.

חבל שמפאן - על הגבול עם בלגיה, נודע בזכות השימוש הנרחב שנעשה בו בשמפניה, אותה מוסיפים ביד רחבה לתבשילים רבים.

עמק הלואר– מדרום מערב לפריז ולאורך נהר הלואר מצטיין במאכלי סלמון וסרטנים שזכו למוניטין מצוינים.

חבל הבסקים – ליד הגבול עם ספרד – נודע בזכות הפלפלים הטריים והמיובשים, העגבניות שמשמות מאכלים רבים וגבינות צאן מצוינות.

חבל אלזס-לוריין– מושפע מאוד מן המטבח הגרמני הסמוך. רבים מן המאכלים באזור זה יכילו כרוב כבוש ובראשם השוקרוט. הפשטידה המוכרת קיש לוריין נושאת כמובן את שם האזור. גם באלה נפוץ השימוש בבירה.

חבל בורגונדי – אזור זה מדרום לאלזס-לוריין מתאפיין ביינות משובחים, אדומים, מהטובים בעולם. היין משפיע כאן רבות גם על הבישול.

בין המאכלים האופייניים לאזור כדאי למנות את עוף ברס, את הפונדו בורגיניון, את האסקרגו (שבלולי האדמה) ואת חרדל הדיז'ון הנודע.

חבל נורמנדי בצפון מערב המדינה – כאן נעשה שימוש נרחב בתפוחי העץ המעולים. כמו כן נפוץ כאן משקה הסיידר שמכינים מתפוחים. נורמנדי מפורסם גם בזכות החמאה והשמנת המצוינות שמייצרים באזור והגבינות קממבר וברי שנושאות שמות של כפרים בחבל זה.

איל דה פראנס – בליבו של אזור זה במרכז צרפת שוכנת פריז. המאכלים המאפיינים אותו הם מרק הבצל הסמיך עם חתיכות טוסט שצפות בו ומעדני הקוויאר שמוגשים במקומות רבים בעיר.

סבואה – חבל ארץ הררי בלב האלפים הצרפתיים מדרום לבורגונדי. המטבח עשיר עם השפעות שווייצריות וכולל מאכלי תפוחי אדמה רבים ובראשם הרושטי הנודע והרקלט שכולל גבינה מותכת. כמו כן מפורסם כאן הפונדו סבויארד העשוי
גבינות בחבל פרובנס
גבינה.

פריגור – חבל השוכן מצפון לחבל הבסקים ומפורסם בעיקר בזכות הפטה דה פואה גרא שלו – כבד האווז העשיר והטעים. כמו כן מפורסם האזור בזכות הכונפי– שוקי אווז.

חוף התכלת – לאורך רצועת החוף הדרומית בצרפת נפוצים בעיקר מאכלים ים תיכוניים ומאכלים רבים שהגיעו מצפון אפריקה כקוסקוס, מרק דגים, דגים חריפים וכדומה.

מחוז פרובאנס הדרומי מצטיין בירקות ובפירות מצוינים ובעבר נודע גם בזכות בשר הציד הטוב שבו. כל המרכיבים האלה מככבים גם היום במאכלי פרובאנס.

i&m עיצוב אתרים
דרונט בניית אתרים
טיסות לאפריקה | טיסות לדרום אמריקה | טיסות לאוסטרליה | השכרת רכב בארץ | השכרת רכב בחו"ל