אוקראינה


  • קייב

   בקייב בירת אוקראינה ניצבים כמה מן האתרים הארכיטקטוניים המרתקים ביותר. בעיר מתגוררים כשלושה מיליון תושבים והיא שוכנת על גדת נהר הדנייפר. העיר העתיקה של קייב הגיעה לשיא גדולתה במאה ה-12. אזי שימשה העיר כצומת מרכזי לסחר בין הים הבלטי לים התיכון. האתרים הבולטים בקייב הם הקתדרלה של סנט סופיה, שנחשבה בעבר לאחת הכנסיות הגדולות בעולם. הקתדרלה היא העתיקה ביותר באוקראינה ויפה במיוחד. מנזר המערות בקייב, שנודע במיוחד ברחבי ברית המועצות לשעבר נחשב אתר חובה למבקרים כמו גם בית הכנסת המרכזי בעיר. כנסיית סנט אנדרו הבנויה בסגנון הבארוק, נחשבת לאתר האהוב ביותר על האוקראינים.
   שער הזהב הסמוך למרכז העיר הוקם כבר במאה ה-11 ובמרחק לא גדול ממנו ניצבת קתדרלת סנט ולודומיר.
    
   בית האופרה של קייב זכה לאחרונה לשיפוץ מקיף ומשמש כיום כאחד ממוקדי התרבות בעיר. במשך כל השנה מוצג בו רפרטואר מעניין של הופעות בלט ואופרה. תיאטרון איוואן פרנקו נחשב למוקד הדרמה בקייב.
    
   בשנת 2012 תארח העיר את אליפות אירופה בכדורגל וצפויה לה אז חשיפה גדולה.
   להמשך קריאה
  • אומן

   ישראלים רבים נוסעים בכל שנה לאומן, שנמצאת כ-120 קילומטרים מדרום לקייב, כדי לעלות לקברו של רבי נחמן מברסלב.
   להמשך קריאה
  • לבוב

   לבוב במערב אוקראינה וסמוך לגבול עם פולין נחשבת אחת הערים המעניינות והיפות במדינה. יש בה רחובות רבים שנבנו כבר בימי הביניים.
   להמשך קריאה
  • אודסה

   העיר אודסה בדרום אוקראינה ועל גדת הים השחור זוכה לכינוי "פנינת הים השחור". זאת עיר המסחר החשובה במדינה. האקלים הנוח בה והמים החמימים בים השחור מושכים לאודסה מאות אלפי מבקרים בכל שנה. הארכיטקטורה המעניינת ביותר באודסה שייכת למאה ה-18 וה-19, כאשר העיר היתה בשיא פריחתה. יש בה השפעה חזקה של אדריכלות צרפתית, רוסית ודוגמאות נפלאות לבתים שהוקמו בסגנון האר-נובו.
   להמשך קריאה
  • יאלטה

   העיר יאלטה בקצה הדרומי של חצי האי קרים היא אחד מאתרי הנופש המסורתיים, והידועים במזרח אירופה. משווים אותה לקליפורניה, לריביירה הצרפתית ולאיי יוון. הסופר אנטון צ'כוב בחר ביאלטה כמקום מגוריו ונהפך לבנה היקיר של העיר. ביתו משמש כיום כמוזיאון. אפשר לראות בו את כלי הרפואה ששימשו את צ'כוב כאשר עבד כרופא ואת הפסנתר עליו ניגן רחמנינוף במהלך ביקוריו בבית. 
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
   להמשך קריאה
  • ליבאדיה

   ארמון ששימש בזמנו את בני בית רומאנוב, רכש מוניטין כאשר שימש גם כמקום התכנסותם של סטאלין, רוזוולט וצ'רצ'יל עם תום מלחמת העולם השנייה.
   להמשך קריאה
  • קמאנץ' פודולסקי

   בדרום מערב אוקראינה היא אחת הערים העתיקות במדינה. העיר הבנויה כולה באבן ניצבת על שפת קניון עמוק ומושכת סקרנים ומבקרים רבים, בייחוד במהלך הקיץ.
   להמשך קריאה

מלאו פרטים ונחזור אליכם


הרשמה לניוזלטר

-->