אתרים מומלצים בטולדו ספרד

אטרקציות בטולדו


  • גשר אלקאנטארה

   רק 35 דקות נסיעה ברכבת מהירה מפרידות בין מדריד לטולדו. טולדו עשויה בקלות להיחשב כטיול היום הכדאי והמשתלם ביותר ממדריד. תמורת 12.80 יורו עבור כרטיס נסיעה הלוך ושוב (עשרים אחוזי הנחה לשבים באותו יום) אפשר לבלות כאן יום מהנה מאוד, שעונה על ציפיותיהם של חובבי האתרים ההיסטוריים, אוהדי העבר היהודי, אוהבי הקניות, המתעניינים בתכשיטי מתכת דמשקאית, אוהבי האוכל והיין של קסטיליה ובעיקר של חובבי ערים עתיקות עם סמטאות צרות שקל מאוד ללכת בהן לאיבוד. יש הטוענים שמוטב להישאר וללון בטולדו לפחות לילה אחד, כדי לחוש טוב יותר את האווירה המיוחדת בעיר, אבל גם במהלך ביקור שנמשך יום אחד, מבוקר עד ערב, אפשר להספיק ולראות חלק נכבד מן האתרים במרכז העתיק.
    
   הליכה במסלול יפה לאורך נהר הטאחו מובילה את המגיעים ברכבת אל גשר הכניסה אל העיר העתיקה. חשוב לזכור שיש הפרדה מוחלטת בין החלק העתיק והתיירותי של טולדו לבין הרבעים החדשים יותר, בהם מתגורר רוב האוכלוסייה, ואליהם מגיעים רק מעט מאוד תיירים.
    
   גשר אלקאנטארה להולכי רגל חוצה את הנהר בצידה המזרחי של העיר. הנהר מתעקל דרומה ולמעשה מקיף כמעט את כל הרובע העתיק של טולדו. עובדה זו שימשה הגנה טבעית מצוינת לעיר המבוצרת. מיד לאחר שחוצים את הגשר מתחיל טיפוס תלול למדי במדרגות ובשביל מרוצף אבן. לאורכו יש כמה נקודות תצפית טובות על הנהר, על הגשר ועל חלקים מן העיר. רק כאשר מגיעים מתנשפים אל פסגת הגבעה אפשר להתחיל וליהנות מן הסמטאות הצרות.  
   להמשך קריאה
  • כיכר סקודובר

   הכיכר הראשונה בה נתקלים מיד לאחר שעוברים בשער הכניסה אל העיר היא כיכר משולשת שנקראת סוקודובר. בפתחה ניצב פסל של סרוונטס. על ספסלי האבן שפזורים בכיכר מצוירות סצינות מתוך "דון קיחוטה". לצד הכיכר יש כמה מחנויות המרציפנים הטובות בעיר. מוטב לא להתעלם מהן. הפרט הזה אולי נשמע שולי ותמים אבל בטולדו יש לו משמעות עצומה. מרציפנים נחשבים כאן למעדן המקומי הבולט והמשמעותי ביותר. בכל מדריך יש רשימה של המקומות הטובים ביותר לקנות בהם מרציפן.
   להמשך קריאה
  • מנזר סן חואן דה לוס רייס

   באזור קטן יחסית של כמה רחובות צפופים מרוכזים כמה מן האתרים המעניינים ביותר בטולדו. תחילה כדאי לבקר במנזר הפרנציסקני סן חואן דה לוס רייס (1.90 יורו). המנזר בן 600 השנים נחשב שילוב מעניין בין אדריכלות גותית, מורית ועיצוב מימי הרנסאנס. החלק המעניין ביותר הוא הקלויסטר – חצר סגורה ויפה שמרפסות מקושתות מקיפות אותה. במרכזה גן עצי תפוזים. 
    
    
    
   להמשך קריאה
  • סנטה מריה לה בלאנקה

   במרחק כמה מאות מטרים מן המנזר ניצב בית הכנסת סנטה מריה לה בלאנקה. זהו אחד משני בתי הכנסת שנותרו בעיר מבין עשרה שניצבו פעם בחודרייה – הרובע היהודי של טולדו. בית כנסת זה נבנה במאה ה-13 ושימש כבית הכנסת הגדול בעיר. לאחר מכן הומר לכנסייה ואז הוענק לו שמו הנוכחי. צורתו המקורית נשמרה. יש בו 24 עמודים מתומנים שתומכים קשתות פרסה גדולות. מעל אלה תלויות כותרות מגולפות. במרחק הליכה קצר ניצב בית הכנסת טראנסיטו, שמשמש כיום כמוזיאון תולדות יהודי ספרד. תושב העיר שמואל הלוי, ששימש כשר האוצר של המלך פדרו האכזר, מימן את הבנייה במאה ה-13. לאחר הגירוש הומר המבנה לכנסייה ובשנות השישים במאה העשרים החלו לפתח כאן את המוזיאון. 
    
   אולם בית הכנסת הגדול הוא עדיין החלק המרשים ביותר של המבנה. בחלקו העליון חקוקים פסוקים עבריים וכמו בכל ביקור כזה היכולת הבסיסית לקרוא אותם נוסכת בנו תחושה של שבט עתיק וקצת מסתורי. התצוגות שמתעדות את מסורתה של יהדות ספרד אמנם מעניינות, אבל נדמה שהן נוצרו דווקא עבור תיירים שעורכים כאן את היכרותם הראשונה עם מסורת יהודית כלשהי. בחצר ניצבות מצבות עם כתובות עבריות ולצידן, חקוק על אבן גדולה שיר יפה של אבן עזרא על מנוחת המתים.
   להמשך קריאה
  • מוזיאון אל גרקו

   בהמשכו של אותו רחוב שוכן בית ומוזיאון הצייר אל גרקו. בית זה נבנה ושימש עד לגירוש כביתו של דון שמואל הלוי אבולעפיה. לאחר הגירוש נמסר הבית לצייר הנודע שפעל בעיר באותם ימים וכיום הוא משמש כמוזיאון בו מוצגות רבות מיצירותיו.
   להמשך קריאה
  • הקתדרלה והאלקזר

   הקתדרלה הגדולה, שבנייתה החלה במאה ה-13 והסתיימה בסוף המאה ה-15 היא האתר הגדול והמתויר ביותר בעיר. הקתדרלה נחשבת למופת לסגנון הגותי הספרדי והחלל העצום שלה מקטין את המבקרים וממזער אותם. לא רחוק משם ניצב האתר הבולט ביותר בטולדו – האלקזר – המצודה הגדולה ששולטת למעשה על העיר והנהר. האתר היה סגור זמן רב בגלל שיפוצים ואמור להיפתח מחדש בימים אלה. למרות זאת, כדאי לצעוד אל מרפסת התצפית שצופה על כל האזור שממזרח לעיר. יש כאן פארק נעים, אזור פיקניקים ובעיקר נוף יפה של ההרים והנהר. 
   להמשך קריאה
  • כנסיית סנטו טומה

   בכנסיית סנטו טומה הסמוכה מוצג ציורו המפורסם של אל גרקו קבורתו של הרוזן מאורגאס. ברחוב סנטו טומה, בו שוכנת הכנסייה, ניצבת חנות המרציפנים המפורסמת ביותר בעיר. אותה משפחה מייצרת כאן מרציפנים מאז 1856.
   להמשך קריאה

מלאו פרטים ונחזור אליכם


הרשמה לניוזלטר

-->