אטרקציות בסביליה


  • האלקאזאר

   האלקאזאר, על גדת הגוואדלכביר, הוא מתחם של כמה ארמונות עתיקים, הקדומים שבהם החלו להיבנות במאה העשירית, שעיקר שגשוגו הגיע במאה ה-14 בימי המלך פדרו ה-1 ובמאה ה-17, כאשר הוקמו רבים מן הגנים המרהיבים שלו. הגנים האלה, המקיפים היום את הארמונות, הם מפלט שקט ויפהפה בלב העיר. בכמה מהם יש בריכות ומזרקות, שאכסדראות עם קשתות אבן מובילות אליהן. במקום יש פינות מוצלות, אולמות קרירים וחצרות מקורות, מרוצפות אבן, שמשלבות בין סגנונות הבנייה של המלכים המוסלמים והנוצרים שהשתמשו באלקאזאר כמצודה וכארמון.
    
   אתר נוסף בו נערכים חלק מאירועי הפלמנקו הוא הקאזה דה פילאטוס, ארמון שבנייתו הושלמה ב-1540. הארמון, בעיר העתיקה של סביליה, נבנה בסגנון המורי ומזכיר חלק ממבני האלהמברה המפורסמת בגרנדה. יש בקאזה דה פילאטוס חצרות מרוצפות, מוקפות קשתות אבן מגולפות ומרפסות שצופות אל החצר הפנימית. קשה לחשוב על תפאורה טובה מזו לשירת פלמנקו ולנגינה בגיטרה.
    
   האתר השלישי בו מתקיימים מופעים של הביאנלה הוא החצר פנימית של "ארכיון האמריקות". הבניין הענק הזה משמש מאז 1785 כארכיון הראשי המרכז את כל התיעוד המסועף של כיבוש יבשת אמריקה בידי ספרד.
   להמשך קריאה
  • סביליה בסתיו

   יש כמה יתרונות לביקור בסביליה דווקא בסתיו. הקיץ חם מדי ועונת התיירות הצפופה ביותר בעיר היא האביב. במרץ ובאפריל נערכים בסביליה שני הפסטיבלים השנתיים, המושכים גדודי תיירים. האחד הוא "השבוע הקדוש", שהתהלוכות הדתיות שלו בסביליה נחשבות למרשימות ביותר בספרד, והשני הוא פסטיבל אפריל, שישה ימים של שתייה, אוכל וריקודים, בעיקר בלילה. במהלך שני האירועים האלה קשה מאוד להשיג מקום לינה בעיר, הרחובות, המסעדות והברים דחוסים והמחירים מוכפלים. לכן, דווקא בסתיו, ודווקא במהלך הביאנלה של הפלמנקו, שמושכת פחות קהל, כדאי להגיע לסביליה.
   התוכנית המלאה והמפורטת של הביאנלה של הפלמנקו נמצאת באתר האירוע »
   להמשך קריאה

מלאו פרטים ונחזור אליכם


הרשמה לניוזלטר

-->