נורבגיה


  • אוסלו

   אוסלו בירת נורבגיה שוכנת בדרום מזרח המדינה. בין האתרים המרכזיים בעיר כדאי למנות את הגלריה הלאומית שמציגה רבות מיצירותיו של הצייר הנורבגי הנודע ביותר אדוארד מונק (לו מוקדש בעיר גם מוזיאון נפרד). את רוב תשומת הלב  כדאי להקדיש לשלושה מוזיאונים שעוסקים במגלי העולם והספנים הנורבגים הגדולים. הראשון שבהם הוא המוזיאון לתרבות הויקינגית, בו מוצגות כמה ספינות ויקינגיות עתיקות, בנות כאלף שנים, שנשלו ממעמקי הים. במוזיאון הספינה "פראם" יש למבקרים הזדמנות מיוחדת לעלות על סיפונה של ספינה ששימשה את מגלי הקוטב הצפוני והדרומי. במוזיאון "קון טיקי" מתוודעים המבקרים למורשת של תור היירדאל, אנתרופולוג וארכיאולוג נורבגי, שהפליג באמצע המאה העשרים על הרפסודה קון טיקי וחצה את האוקיינוס השקט כדי להוכיח את תיאורית ההגירה שלו.
   להמשך קריאה
  • ברגן והפיורדים

   ברגן, על חוף פיורד בדרום מערב נורבגיה היא העיר השנייה בגדולה במדינה וזו ששימשה כבירתה במאות ה-12 וה-13. מראה העיר שבנויה על צלע ההר, מול הים, יפה במיוחד. הנמל של ברגן עדיין שוקק חיים ואפשר לאכול בו דגים טריים, שנדוגו רק לפני שעה קלה והובאו בספינות הדיג.

   ברגן משמשת כבסיס המוצא האידיאלי לסיור הגדול בפיורדים. רובם נמצאים מצפון לה והמרחק שאליו תגיעו תלוי רק בכם. אין כמובן כביש אחד בו נוסעים, אלא רצף של מעבורות וקטעי כביש שיש לדלג ביניהם כדי לחצות את הפיורדים הרבים.

   סוגנפיורד הוא הפיורד הארוך ביותר בנורבגיה ואורכו מאתיים קילומטר. סוגנפיורד נמצא מעט מצפון לברגן וכדאי מאוד לשוט בו ולו כדי לזכות בנקודת מבט שונה על הפיורד הארוך והמרשים הזה. קירותיו התלולים מתנשאים משני צידי הפיורד וגובהם במקומות מסוימים מגיע עד אלף מטר. צוקי הסלע העצומים האלה יוצרים נוף דרמטי במיוחד, שאין כמוהו בשום מקום אחר בעולם.
   להמשך קריאה
  • צפונה מברגן

   הנוסעים צפונה מברגן יכולים לבקר גם בערים טרונדיים במרכז המדינה ונארוויק בחלקה הצפוני. בשתיהן חווים קיץ קצר למדי, עם ימים ארוכים מאוד שתושבי הערים האלה מנצלים לבילויים רבים ככל האפשר.

   המרפסט, בקצה הצפוני ביותר של נורבגיה, נחשבת לעיר הצפונית בעולם. המבקרים במקום זוכים לתעודה שמאשרת את חברותם במועדון הדב הצפוני. בשמורת הטבע יוטונהימן פוסעים המבקרים בשבילי הליכה הרריים שחולפים בין קרחונים, מפלי מים גבוהים ועמקים ירוקים, מיוערים ויפים. ברוב שמורות הטבע בנורבגיה קל מאוד לפגוש איילי צפון שקרניהם המסועפות בולטות ומשוות להם מראה מלכותי.
   להמשך קריאה

מלאו פרטים ונחזור אליכם


הרשמה לניוזלטר

-->