בלפסט


  • הגעה

   אין טיסות ישירות מישראל לבלפסט. יש לטוס לאירופה או לאנגליה ומשם בטיסת המשך לבלפסט. ישנן גם טיסות לבלפסט מערים מרכזיות באירלנד הדרומית: דבליןף קורק וגולוואי. 
   קווי אוטובוס ורכבת מחברים את בלפסט לדבלין לערים רבות נוספות בצפון אירלנד. מי שמעדיף לנוע דרך הים יכול להגיע לבלפסט במעבורת מסטראנרר (Stranraer) שבסקוטלנד, ליברפול שבאנגליה ומהאי הבריטי Isle of Man .
    
   מערכת התחבורה הציבורית בבלפסט מצוינת והיא כוללת אוטובוסים, חשמליות ורכבות הנוסעות בכל רחבי העיר וכן מקושרות לשדה התעופה. את הכרטיסים אפשר לקנות מנהגי האוטובוס. כרטיס יומי עולה 3.50 פאונד בריטי. אם מתכננים להשתמש הרבה ברשת האוטובוסים כדיא לקנות ב- Metro Kiosk או בלשכת התיירות של בלפסט כרטיס סמארטלינק (smartlink) ל-7 ימים תמורת 15.50 פאונד.
   להמשך קריאה
  • סידורים

   ישראלים המבקרים באירלנד לא צריכים אשרות ואין צורך בחיסונים או סידורים מיוחדים.
   להמשך קריאה
  • שעון

   שעתיים אחרי שעון ישראל.
   להמשך קריאה
  • כסף

   המטבע בצפון אירלנד הוא פאונד בריטי (לירה שטרלינג). ברחבי העיר פזורות מכונות כספומט רבות מהן ניתן למשוך כסף.
   להמשך קריאה
  • שגרירויות

   שגרירות בריטניה בישראל:
   רח' הירקון 192, תל אביב
   טלפון: 03-7251222
    
   שגרירות ישראל בבריטניה:
   2 Palace Green
   לונדון
   טלפון: 44-20-79579500
   info@london.mfa.gov.il
   להמשך קריאה
  • מזג אוויר

   בקיץ, בין מאי ליולי הטמפרטורות חמימות והימים ארוכים מאוד (מחשיך בסביבות 22:00). החיסרון בהגעה לבלפסט בעונה זו הוא שהקיץ הוא עונת השיא באירלנד, התיירים ממלאים את האתרים והמחירים עולים. אלטרנטיבה טובה היא לבקר באביב (פברואר – אפריל) או בסתיו (אוגוסט – אוקטובר) אז האתרים פחות מלאים ומזג האוויר, במיוחד באפריל ובספטמבר, טוב יותר במקרים רבים מאשר ביולי.
   להמשך קריאה

השאירו פרטים ונחזור אליכם


הרשמה לניוזלטר

-->