בלפסט


  • בית העירייה – Belfast city hall

   בית העירייה – Belfast city hall – נחשב ליצירת מופת אדריכלית, שניצבת בלב מדשאה גדולה וגן מרשים. הבניין נפתח לראשונה כבר ב-1906 והוא נחשב עד היום אחת הדוגמאות המעניינות ביותר של אדריכלות רנסאנס קלאסית. סיורים לא תשלום מתקיימים בבניין העירייה בכל ימי השבוע, מלבד שבת וראשון. הסיורים נמשכים כשעה ופוקדים את המקומות המעניינים במבנה ומספרים את ההיסטוריה שלו. 
    
    
    
   להמשך קריאה
  • רובע טיטניק

   הרובע הוא אחד הפרויקטים הגדולים בעולם של שיקום שכונה על קו המים. במרכזו של הרובע מוזיאון ענק וחדיש – מרכז המבקרים טיטניק שמספר את סיפורה המלא של האונייה שהיתה בשעתה הגדולה והמפוארת בעולם וטבעה בהפלגת הבכורה שלה באפריל 1912. הקשר של טיטניק לעיר ברור – הספינה נבנתה במספנות הגדולת של בלפסט ולמרות שטבעה מיד לאחר מכן גאוות העיר עדיין נתונה לה. באותן שנים בתחילת המאה העשרים היתה בלפסט עיר מרכזית, שוקקת חיים וסואנת. סיפורה של הטיטניק מאפשר לתושביה לחזור את אותם ימי שיא עליזים.
   להמשך קריאה
  • Waterfront hall

    מרכז כנסים אמנות ובידור שמשמש כאולם האירוח המרכזי של פסטיבל בלפסט בקווינס וכביתה של תזמורת אלסטר. טובי האמנים בבריטניה מגיעים לכאן בכל שנה. האולם נפתח ב-1997 ומאז התקיימו בו יותר מ-3000 אירועים שונים. אתר האולם » 
    
    
    
    
    
   להמשך קריאה
  • מוזיאון אלסטר

    המוזיאון מציג שלדי דינוזאורים ומומיה מצרית לצד אוצרות אמנות אירית, עתיקה ומודרנית. זה המוזיאון הגדול והחשוב ביותר בצפון אירלנד וכדאי לבקר בו, גם אם אין ברשותכם המון זמן פנוי. במוזיאון מתקיימים סיורים ללא תשלום וגם הכניסה אינה כרוכה בתשלום. אתר המוזיאון »
   להמשך קריאה
  • מרכז הקניות כיכר ויקטוריה

   מרכז הקניות כיכר ויקטוריה – מרכז הקניות חדש ויפה אבל אחד מיתרונותיו הגדולים טמון בכך שהוא מעניק לעולים לקומה העליונה שלו תצפית נהדרת על כל בלפסט. 
   להמשך קריאה
  • בנייני הפרלמנט סטורמונט

   בנייני הפרלמנט סטורמונט – Stormont Parliament Buildings –  זה מקום כינוסה של האסיפה המחוקקת של צפון אירלנד. האסיפה היא חלק מהסכם השלום שהושג בצפון אירלנד ב-1998. המבנה המרתק הוקם ב-1921 ובכל יום מתקיימים בו סיורים למבקרים. אתר בנייני הפרלמנט »
    
    
    
    
   להמשך קריאה
  • שוק סנט ג'ורג'

   השוק הוא אחת האטרקציות הוותיקות ביותר בבלפסט ונחשב אחד השווקים המוצלחים ביותר באיים הבריטיים. הוא זכה בעבר בפרסים רבים בזכות הסחורה הטרייה והטובה שנמכרת בו ובזכות האווירה הייחודית. כדאי במיוחד להגיע לשוק בימי שבת, אז מוצעים בו מגוון גדול של מוצרים ואוכל מרחבי העולם. בימי ראשון מוכרים במקום גם עבודות אמנות ומלאכת יד רבות. אתר השוק »
    
    
    
    
   להמשך קריאה
  • מצודת בלפסט

   המצודה ניצבת במדרונות של קייב היל בחלקה הצפוני של העיר בלפסט. יש ממנה תצפית נהדרת על העיר ועל סביבתה. האתר פופולרי מאוד בקרב זוגות שנישאים בזכות הגנים הנפלאים שלו. מידע נוסף על המצודה »
    
    
    
   להמשך קריאה
  • בית האופרה הגדול

   אולם התיאטרון הטוב ביותר בצפון אירלנד. במשך כל השנה מועלים בו מחזות תיאטרון מווסט אנד בלונדון, הפקות מקומיות, אופרות של להקות מובילות בעולם ומחזות זמר רבים. כדאי לבדוק את התכונית בכל ביקור בבלפסט. אתר בית האופרה »
    
    
    
   להמשך קריאה
  • אודיסי ארינה (Odyssey Arena)

   הארינה הגדולה שנפתחה בשנת 2000 אירחה כבר כמה מטובי האמנים בבריטניה. בחלק מן השנה משמשת הארינה כאולם לאירועי ספורט.
   להמשך קריאה

השאירו פרטים ונחזור אליכם


הרשמה לניוזלטר

-->