בודפשט


  • גבעת גלרט

   הגבעה שמתנשאת 140 מטרים מעל העיר בגדה של בודה צופה על הנהר, רואים ממנה את הגשרים המרכזיים והיא מעניקה למבקרים מבט כולל ויפה על מרכזה של בודפשט. מלון גלרט למרגלות הגבעה הוא אחד מאתרי הספא היפים בעיר. הוא אמנם מיושן מעט אבל הבריכה בשאריחה בצבע טורקיז והאדריכלות המיוחדת של הבניין הופכים אותו לאתר שכדאי לבקר בו, גם אם אין לכם כוונה לטבול במים.
   להמשך קריאה
  • מצודת הדייגים

   מצודת האבן הזו היא בעצם מרפסת תצפית ארוכה שמצספקת את אחד המראות היפים ביותר של בודפשט. היא שוכנת על הגדה של בודה ורואים ממנה היטב את הנהר, הגשרים החוצים אותו, בניין הפרלמנט העצום ואת כל מרכז העיר. המצודה נבנתה בסוף המאה ה-19 והיא חלק מסדרת רפויקטים גרנדיוזיים שציינו אז אלף שנים להקמתה של בודפשט.
    
    
   להמשך קריאה
  • הגשר התלוי סצ'ני

   שבעה גשרים חוצים את נהר הדנובה בבודפשט. גשר סצ'ני (גשר השלשלאות) הוא המוכר ביותר ומופיע כמעט בכל צילום של העיר. אריות האבם שניצבים משני צדדים על גדת הנהר נחשבים לאחד מסמלי ההיכר שלו. כדאי לחצות אותו ברגל וליהנות ממראה הנהר והספינות ששטות בו.
   להמשך קריאה
  • בית הפרלמנט

   מבנה ענק זה על גדת הנהר בפשט הוקם בתחילת המאה העשרים. הפרלמנט נחשב במשך שנים רבות לבית הנבחרים הגדול ביותר באירופה. כיום אפשר לראות בו את אוצרות ממלכת הונגריה לשעבר. המראה של המבנה מבחוץ מרשים יותר מן הסיור המעט מעייף בנבכי המקום.
   להמשך קריאה
  • בית הכנסת

   בית הכנסת הגדול של בודפשט שוכן ברחוב דוהני. יש לו שני מגדלים שמעניקים לו מראה מיוחד, קצת מזרחי וקצת דומה לכנסייה. בחצר בית הכנסת ניצבת אנדרטה לנספי השואה מן העיר. כדאי לבקר בבית הכנסת ולהמשיך ממנו לסיור ברובע היהודי המתחדש של העיר. צמוד לבית הכנסת ניצב המוזיאון היהודי, בית הולדתו של הרצל.
    
    
    
   להמשך קריאה
  • המרחצאות

   בבודפשט אומרים שיש בעיר 120 מרחצאות או יותר. למעשה אפשר לבקר רק בכמה מהם. בית המרחץ בגלרט כבר נזכר כאן, מלבדו יש ספא מצוין באי מרגיט. מקום זה אמנם יקר יותר מן האתרים האחרים אבל השהות בו נעימה במיוחד.
   להמשך קריאה
  • קניות בואצי אוצה

   רחוב ואצי אוצה נחשב לרחוב הקניות של בודפשט. כדאי לפקוד בו גם את קפה ז'רבו, אחד המוסדות הידועים בעיר.
   להמשך קריאה
  • הרובע היהודי

   האתר הבולט והחשוב ביותר ברובע היהודי הוא ללא ספק בית הכנסת הגדול של בודפשט. בית הכנסת ברחוב דוהאן (Dohany) בפשט, נחנך ב-1859 ונחשב עתה לאחד מאתרי התיירות החשובים בעיר. הפאר שלו מרשים מבחוץ ומבפנים. בית הכנסת יכול להכיל יותר משלושת אלפים מתפללים, הוא הגדול באירופה והשני בגודלו בעולם, אחרי בית עימנואל בניו יורק.
    
   בנימין זאב הרצל, יליד העיר, שהתגורר בבית שצמוד לבית הכנסת, ערך כאן את בר המצווה שלו. במקום בו עמדה דירת משפחתו פועל כיום המוזיאון היהודי. כיום חיה בבודפשט קהילה יהודית די גדולה שמונה כשמונים אלף תושבים. כ-25 בתי כנסת עדיין פעילים בעיר ובחנויות רבות ברובע היהודי מוכרים אוכל כשר ושלטים בעברית מעטרים את חלונות הראווה שלהן. 
   האתרים האחרים ברובע מעניינים לא פחות מבית הכנסת הגדול. 
   להמשך קריאה
  • הקפה הותיק ביותר בעיר

   על גבעת המצודה בבודה, מרחק כמאה מטרים ממצודת הדייגים, פועל עדיין קפה Ruszwurm, שמתהדר בתואר "הוותיק בעיר". המקום החביב הזה מגיש קפה ועוגות מופלאות כבר משנת 1824. לפעמים צריך להמתין בתור, כי מספר השולחנות בתוך הקפה מצומצם, אבל המאמץ כדאי.  
   הכתובת:  Szentháromság u. 7.
   להמשך קריאה
  • בודפשט-אתרים חדשים ופחות מוכרים

   "אתרי החובה החשובים" של בודפשט מוכרים וזוכים לחשיפה רבה. כאלה הם מצודת הדייגים שמעניקה תצפית נהדרת על הנהר ועל חלק גדול מן העיר, הפרלמנט הגדול באירופה, גבעת המצודה של בודה, וכמה מוזיאונים חשובים. אבל בודפשט מציעה גם הרבה אתרים אחרים, חדשים או מוכרים פחות
    
    
   להמשך קריאה

מלאו פרטים ונחזור אליכם


הרשמה לניוזלטר

-->