אמסטרדם


  • בית אנה פרנק

   הבית בו הסתתרה משפחתה של אנה פרנק הוא כיום אחד המוזיאונים הפופולריים ביותר בעיר. כמיליון מבקרים פוקדים אותו בכל שנה. משפחת פרנק הסתתרה בבניין ברחוב פרינסחראכט 263 בשנים 1942-1944. כיום מוצגת בו תצוגה מרתקת על חייה של הקהילה היהודית באמסטרדם במהלך מלחמת העולם השנייה ועל תולדותיה של משפחתה של אנה. אביה של אנה, אוטו, היחיד שנותר בחיים מן המשפחה, פרסם לאחר המלחמה את יומנה שתורגם ליותר משישים שפות והפך לרב מכר ענק.
   להמשך קריאה
  • אמנות

   באופן קצת מפתיע, דווקא באמסטרדם, עיר של סוחרים, יש גם היום לא מעט אפשרויות לספוג אמנות חינם. 
   ה"רייקס" (Rijksmuseum), המוזיאון המפורסם בעיר, עבר לאחרונה שיפוץ מקיף. לא חייבים לסייר בכל רחבי המוזיאון הענק ואפשר בכל זאת ליהנות ממיטב היצירות של האמנים ההולנדים הגדולים. בתוך כשעה אפשר ליהנות מ"משמר הלילה" המרשים מאוד של רמברנדט ולהמשיך הלאה בתחושת הקלה מסוימת של "עשינו את זה".
   כתובת: Jan Luijkenstraat 1
   מידע נוסף: אתר המוזיאון

   ה"הרמיטאז' אמסטרדם", המוזיאון החדש ביותר בעיר, נפתח לפני כשלושה חודשים. למעשה זהו סניף של המוזיאון הרוסי הענק, שמקום מושבו בסנט פטרסבורג. הוא ממוקם בבניין לא גדול על גדת אחת התעלות יפות בעיר ומציג עכשיו (עד 13 בפברואר) תערוכה אחת בלבד בשם "ניקולאס ואלכסנדרה". זו תערוכה מרתקת על חיי הצארים האחרונים של רוסיה לפני המהפכה הקומוניסטית והאופן הבהיר והיפה שבו היא מוצגת, מעניין לא פחות מתוכנה.
   כתובת: Amstel 51.
   מידע נוסף: אתר המוזיאון

    ה"ברילמוזיאום", מוזיאון המשקפיים הלאומי, הוא אחד המקומות המוזרים והמשעשעים שאמסטרדם מצטיינת בהם. ברצינות תהומית, אבל גם עם הרבה חוש הומור ושאר רוח, הוקם מעל חנות משקפיים ותיקה מאוד מוזיאון בן שלוש קומות, שמתעד בפרטי פרטים את אמנות הכנת המשקפיים במשך כחמש מאות שנים. יש כאן דוגמאות למסגרות עתיקות ולכאלה שכיכבו ברחבות העיר בשנות השישים העליזות. הטכנולוגיה השתנתה, האופנות חולפות, אבל רק מי שזקוק למשקפיים יכול להעריך את המאמץ האדיר שהושקע כאן כדי להקל על סבלם של קצרי הראייה והמטושטשים למיניהם. הביקור בחנות בקומה התחתונה –חינם. העלייה לקומות העליונות כרוכה בתשלום ובמאמץ מסוים כי גרם המדרגות צר, מפותל ותלול מאוד.
   כתובת: Gasthuismolensteeg 7.
   מידע נוסף: אתר המוזיאון
   להמשך קריאה
  • החממה

   אמסטרדם היא עיר של פארקים נפלאים, אחד המקומות המעניינים לחובבי הצמחייה הוא הגן הבוטני. זה מקום שליו לבילוי נהדר של אחר הצהריים. ה"הורטוס", הגן הבוטני בלב העיר, הוא אחד הותיקים וההיפים בעולם. עיריית אמסטרדם יסדה אותו כבר ב-1638 ומאז הוא מספק פינה טרופית לרוצים להתחמם ולהתענג על עלים ענקיים, פרחי מים ומטפסים שהגיעו ישירות מאזור קו המשווה.

   לצד החממה פועל בית קפה גדול ונעים. בתוך החממה הגדולה פזורים ספסלי ישיבה. אפשר לשוטט בסבך הצמחים, או לעלות לשביל העילי, גשר מתכת שחולף לאורך החממה סמוך לתקרה ומספק זווית ראיה נהדרת על צמרות העצים והפרחים.

   כאשר על קירות הזכוכית ניתך גשם זלעפות, בחוץ קור מקפיא ובפנים הטמפרטורה נשמרת על 32 מעלות ולחות של כתשעים אחוז השינוי מבורך ונעים.

   כתובת: Plantage Middenlane 2a.

   מידע נוסף: אתר האינטרנט של הורטוס
   להמשך קריאה
  • מוזיאון ואן גוך

   זהו אחד המוזיאונים הטובים בעיר ויש בו יותר מחמש מאות מיצירותיו של הצייר ההולנדי הנודע.
   במוזיאון ואן גוך מוצגת עד סוף ינואר 2011 התערוכה וינסנט ואן גוך והנאטורליזם. בתערוכה ציורים שהאמן אסף וגם יצירות שלו עצמו.
   הכתובת: פול פוטרשטראט 7.
   אתר המוזיאון »
   מחיר הכניסה 10 יורו.
   להמשך קריאה
  • המוזיאון של אמסטרדם

   בכניסה למוזיאון ההיסטורי של העיר יש תצוגה ייחודית של יצירות אמנות ברחוב מקורה. זהו מעבר מואר היטב, שעוברים ושבים מוזמנים לחלוף בו מבלי להיכנס למוזיאון. המעבר מחבר בין רחוב קאלוור (Kalverstraat) לבגינחוף (Begijnhof), אחד המתחמים הבנויים העתיקים ביותר באמסטרדם. לאורך המעבר המקורה תלויות 15 תמונות גדולות מאוד של ציירים הולנדים בני המאה ה-17 שציירו את חברי המשמר העירוני. המוזיאון ההיסטורי עצמו מעניין בעיקר בזכות המבנה בו הוא שוכן, חלק ממנזר ששימש עד 1960 כבית יתומים.
   הכתובת: Nieuwezijds Voorbugwal 357
   אתר המוזיאון »

    
   להמשך קריאה
  • מוזיאון נמו למדע

   מוזיאון NEMO מוקדש לחידושים בתחום המדע והטכנולוגיה. התצוגות במוזיאון עוסקות במוח האנושי, במחקר הדנ"א, בחקר החלל, בעולם המים ובעוד הרבה מאוד נושאים מדעיים שמוצגים באופן שמסקרן ומרתק ילדים בכל הגילים.
   הכתובת: Oosterdok 2
   אתר המוזיאון »
   פתוח בימים שלישי עד ראשון בין עשר לחמש. מחיר כניסה מעל גיל ארבע – עשרה יורו.
   להמשך קריאה
  • מוזיאון אלארד פירסון

   אוסף אוניברסיטאי מצוין של מוצגים ארכיאולוגיים מכל העולם. יש בו מוצגים ממצרים העתיקה, מרומא וממסופוטמיה. אופן התצוגה מושך לכאן גם הרבה משפחות עם ילדים שמתלהבים מדגמי הפירמידות.
   הכתובת: Oude Turfmarkt 127
   אתר המוזיאון »
   סגור בימי שני. מחיר כניסה 5 אירו.
   להמשך קריאה
  • ארמון המלוכה

   הארמון נבנה במאה ה-17, תור הזהב של אמסטרדם כמרכז מסחר עולמי. הוא הוקם כבית העירייה של העיר בתקופה בה נחשבה מעצמה עולמית. האדריכל הוא יאקוב ואן קאמפן. הארמון ניצב על 13,259 עמודים, כדי לשפר את יציבותו בקרקע הבעייתית של העיר. הבניין כולו מעוטר להפליא ומקרין עוצמה רבה. ב-1808 החל המבנה לשמש כארמון למלך לואי, אחיו של נפוליאון בונאפרט. מאז לא שב לשימושו המקורי ונרכש בידי ממשלת הולנד. זהו אמנם מעונה הרשמי של המלכה הנוכחית אבל היא מתגוררת בהאג ומגיעה לארמון רק לאירועים רשמיים.
   כתובת: Dam Square. טלפון (0)206248698 31+
   אתר הארמון »
   להמשך קריאה
  • ניואה קרק

   הכנסייה אמנם מכונה חדשה אבל היא נבנתה כבר במאה ה-15. היא חדשה יחסית לכנסייה מפורסמת אחרת בעיר – האודה קרק (Oudekerk) – הכנסייה העתיקה. יש בכנסייה חלונות ויטראז מרשימים. כאן מכתירים את מלכי הולנד מאז המאז ה-19. הפריט המרשים ביותר בכנסייה הוא עוגב גדול מן המאה ה-17. בשנים האחרונות, בגלל מיעוט המבקרים בכנסייה, היא משמשת בעיקר כחלל לתערוכות אמנות וכאולם לקונצרטים.
   הכתובת: כיכר דאם. טלפון: +31(0)20 6386909.

   אתר הכנסייה »
   להמשך קריאה
  • בית גרינפיס

   המטה העולמי של ארגון גרינפיס שכן עד 2004 בבניין מפואר מאוד באססטרדם. הבניין, שנושא עדיין את שם הארגון, נבנה ב-1905 ונחשב אחת הדוגמאות היפות בעיר לאדריכלות אר-נובו. במקור נבנה הבניין עבור חברת ביטח גדולה ובחזיתו אפשר עדיין לראות מלאך שומר האוחז בידו פוליסת ביטוח. הכניסה לבית והביקור אינם כרוכים בתשלום.
   הכתובת: Kaizersgracht 174. טלפון: +31 (0)20 4223344.
   להמשך קריאה

מלאו פרטים ונחזור אליכם


הרשמה לניוזלטר

-->