אטרקציות בכרתים


  • מאליה

   בקצה המזרחי של העיירה, מול מלון Sirens Beach, יש חוף מסודר, עם כסאות נוח ושמשיות. יתרונו הגדול של המקום השגרתי הזה טמון באי קטן במרחק כמאה וחמישים מטר מן החוף. השחייה אל האי הזה, הביקור במבנה הכנסייה הקטן שניצב עליו, הישיבה בצל העץ הבודד שצומח שם והשחייה חזרה מעניקים לביקור במקום ייחוד וטעם. 
    
   להמשך קריאה
  • איוס ניקולאוס

   בעיר עצמה, אחת הגדולות בכרתים, אין חופים נעימים אבל מדרום לה באמודארה (Ammoudara), בוואטי (Vathi), ובאזור פאיה אמוס (Pahia Ammos) יש כמה חופים נקיים. רובם חסרי ייחוד, אך הם קרובים מאוד לכביש הראשי והגישה אליהם נוחה. מצפון לאיוס ניקולאוס המבחר מעניין הרבה יותר. אפשרות אחת היא ליד הכפר אולוס (Olous), בין איוס ניקולאוס לאלונדה, שם יש חוף חולי ויפה ובמים אפשר לראות די בקלות שרידי עיר עתיקה שקועה במפרץ. מצפון לאלונדה שוכן הכפר פלאקה ומולו האי ספינלונגה, בקצהו הצפוני של הכפר יש שני חופי רחצה יפים, עם מי טורקיז שלווים וכמה מסעדות שצופות על המים. 
    
   להמשך קריאה
  • ספינלונגה

   ההיסטוריה של ספינלונגה ארוכה מאוד. הוונציאנים קנו אותו מן האימפריה הביזנטית כבר במאה ה-13 ולאחר שהכירו בחשיבות האסטרטגית העצומה שלו בנו עליו מערכת ביצורים מסיבית. הביצורים האלה הם המבנים הבולטים ביותר על ספינלונגה גם כיום. הם הצליחו להרחיק את הכובשים העותמנים במשך עשרות שנים, עד 1715. מאז ועד תחילת המאה העשרים שלטו העותמנים באי ואזרחים, בעיקר דייגים, התגוררו בבתים הרבים. הספר "האי של סופיה" העניק למקום פרסום רב. הספר מתמקד בחמישים השנים הראשונות במאה העשרים, אז שימש ספינלונגה כמושבת מצורעים יוונית, אליה הובאו חולים במחלה חשוכת המרפא מרחבי יוון. 
    
   להמשך קריאה
  • מוהלוס

   כעשרים קילומטרים ממזרח לאיוס ניקולאוס, מצידו השני של מפרץ מיראמבלו שוכן הכפר מוהלוס (Mocholos). הכביש הראשי מרוחק בקטע זה כחמישה קילומטרים מקו החוף אבל כדאי מאוד לפנות ולרדת בכביש הצר והמתפתל המוליך לכפר. במוהלוס יש שני חופים יפים, אם כי קצת סלעיים. אי קטן חוסם את הכניסה למפרץ ומעניק לשחייה במקום טעם מיוחד. יתרונו הגדול ביותר של הכפר טמון בכמה בתי קפה וטאברנות יפים שפרוסים על קו המים. במוהלוס יש גם חדרים להשכרה בבתי משפחות לרוצים להישאר וללון במקום.  
   להמשך קריאה
  • ואי

   העיירה ואי, 170 קילומטרים ממזרח לכרתים, שוכנת בקצה המזרחי של האי. חוף התמרים ליד ואי הוא אחד היפים ביותר בכרתים וזכה למוניטין ותיעוד כבר בימי היוונים הקדמונים. חורשת התמרים הגדולה, ממש על קו המים, נחשבת ייחודית באירופה כולה ואם יש מקום שמזכיר את חופי סיני יותר מכל מקום אחר, אין ספק שחוף התמרים של ואי הוא המקום.
    
    
    
    
    
   להמשך קריאה

מלאו פרטים ונחזור אליכם


הרשמה לניוזלטר

-->