אטרקציות באתונה


  • מוזיאון האקרופוליס - הלהיט החדש

   מוזיאון האקרופוליס החדש נפתח לאחר מסכת תלאות ארוכה וממושכת בסוף אוגוסט 2009. זה ללא ספק החידוש התרבותי והתיירותי הכי גדול בעיר מזה עשרות, אם לא מאות שנים. כבר כיום נחשב מוזיאון האקרופוליס לאחד המוזיאונים הארכיאולוגיים הכי חשובים בעולם. הבניין נראה מודרני לחלוטין והוא משתרע על שטח של 14,000 מטרים רבועים. כיום מוצגים בו 4,000 מוצגים והמספר הזה ייגדל, מבטיחים מנהלי המוזיאון, במהירות. חלק גדול מן המוזיאון ניצב מעל אתר ארכיאולוגי וחלק מן הממצאים קבורים עדיין באדמה, תחת רצפת הזכוכית. המוזיאון הוקם באזור מאקריאני, 300 מטר מדרום מזרח לאקרופוליס. ההגעה במטרו קו 2 לתחנת האקרופוליס. הכניסה מהמדרחוב Dionysiou Areopagitou. פתוח בכל יום מלבד שני. בשנה הראשונה הכניסה עולה רק יורו אחד. 
   להמשך קריאה
  • חופי הים והאיים

   פרויקט פיתוח משמעותי במיוחד באתונה בשנים האחרונות הוא פיתוח הגישה לחוף הים. במשך הרבה מאוד שנים לא היתה גישה נוחה אל קו החוף העירוני. כיום יש באתונה שלוש טיילות שנמתחות לאורך קו החוף. לכל אחת מהן יש מרינה עם יאכטות, בתי קפה, פארק עירוני וחיבור לשדרות של העיר. דוגמא בולטת אחרת לשינוי באתונה היא הקשר עם שני האיים הסמוכים אאגינה ואגיסטרי. האתונאים אוהבים מאוד להימלט אל שני האיים הקרובים האלה כדי לצאת קצת, בעיקר בסופי שבוע מן העיר. עד 2004 קשרה רק מעבורת עץ רעועה, שהפליגה לעיתים די רחוקות, את האיים עם העיר. כיום יש רחפת שעושה את המרחק בפחות משעה ופועלת במשך כל שעות היממה, שבעה ימים בשבוע. אגיסטרי נחשב לאחד מחופי הנודיסטים הטובים ביותר ביוון בעוד שאאגינה, הממוסד יותר, מציע למבקרים בעיקר טברנות מצוינות, חופי רחצה ושבילים יפים לטיולים רגליים.
   להמשך קריאה
  • הפארק הארכיאולוגי

   החזון הגדול של ראשי העיר היה להפוך את כל האטרקציות הארכיאולוגיות של אתונה לפארק עירוני אחד גדול. כיום מחוברים כל האתרים שחושפים את דור הזהב האתונאי בן 2400 השנים, בשביל הולכי רגל מרוצף אחד, פטור לחלוטין מתנועת מכוניות, שאורכו 2.5 קילומטרים. המסלול הזה יוצר את אחד הפארקים המרשימים באירופה והוא כשלעצמו סיבה ממשית ומספקת לבקר באתונה. 
   המסלול בפארק הארכיאולוגי יוצא מן האצטדיון האולימפי הישן, בו התקיימו המשחקים הראשונים בעידן המודרני ב-1896, חולף על פני דרך דיוניסיו אארופאגיטו, מספק מראה נפלא של הפרתנון, של גבעת פילופאפו מכוסת האורנים, מקדש הפייסתוס, ספריית אדריאן ובית העלמין קרמיקוס. הליכה במסלול זה תוביל את המבקר לאזור פסירי, צפונית מערבית לפלאקה, שנחשב לאזור הסוהו של אתונה ועמוס בברים, בגלריות, במועדונים ובמסעדות.
   להמשך קריאה
  • גאזי

   אזור גאזי, שהיה בעבר אזור תעשייתי מוזנח. כיום זה אזור האמנויות והבילויים הכי חם בעיר. במרכזו ניצב ה"טכנופוליס", או "ארט סיטי" קומפלקס גדול לקונצרטים, תערוכות והצגות תיאטרון שפועל במבנה תעשייתי שחודש. מוסד דומה, שנפתח בעקבות הצלחת השנתיים האחרונות של הטכנופוליס הוא ה"אתיניאס" שפועל במבנה ששימש בעבר כמטוויית בדי משי. המוסדות האלה, לצד מוזיאון חדש לאמנות מודרנית, משנים, כך מקווים באתונה, את הדימוי של העיר כיעד תיירות שמספק בעיקר את חובבי הארכיאולוגיה ומעניקים לעיר משהו צעיר וחדשני יותר.
    
   להמשך קריאה
  • הגנים הלאומיים

   הפארק של הגנים הלאומיים, ממזרח לגבעת האקרופוליס, עשוי לשמש כמקום מנוחה והתרעננות לקראת המשך הסיור באתונה. בריכת הצבים במרכזו של הפארק היא אחד המקומות השלווים והנעימים בעיר. במרחק הליכה קצר מן הגנים הלאומיים לאורכו של רחוב אירודו אתיקו, מגיעים לקבר החייל האלמוני. כאן ניצבים חיילי המשמר בבגדים הכי משונים שהומצאו אי פעם למשמר כלשהו. חצאיות כהות, גרבי צמר לבנים כשל רקדנית בלט, נעליים אדומות כבדות ורעשניות עם פונפונים שחורים ומעל כל זה כובע אדום עם ציציות ארוכות שחורות שמטלטלות על כתפי החיילים. התלבושת הזו הוכנסה לשימוש בידי לוחמי החופש בימי מלחמת העצמאות היוונית במאה ה-19 ושומרה מאז בקפדנות. סך הכל מונה יחידת המשמר, שנחשבת ביוון ליחידת עילית, 200 חיילים שנבחרים בקפידה על פי גובהם, הופעתם ואופיים הקשוח.
    
   להמשך קריאה
  • הר ליקבטוס

   כדי לזכות בתצפית הטובה ביותר על העיר כדאי לעלות להר ליקבטוס, שזוכה תמיד להשוואה המחמיאה עם גבעת ה"סאקרה קר" בפריז. הדמיון בולט – גבעה נישאה מעל העיר ממנה רואים כל פינה. רכבת שמסלולה תלול מאוד עוזרת למבקרים להגיע אל ראש הליקאבטוס והנוף שנשקף משם, בייחוד בשעת שקיעה, נפלא. כרטיס לרכבת העולה להר עולה ארבעה אירו והיא פועלת מתשע בבוקר עד שלוש בלילה. 
   להמשך קריאה

מלאו פרטים ונחזור אליכם


הרשמה לניוזלטר

-->