מקומות מעניינים ומומלצים בברלין

אטרקציות בברלין


  • האקשה מרקט

   אזור זה, בלב רובע ה"מיטה", בחלקה המזרחי של העיר, נחשב עכשיו למקום "הנכון" לבלות ולאכול בו. לפני מלחמת העולם השנייה התגוררה באזור זה רוב הקהילה היהודית של ברלין. במשך עשרות שנים עמדו רוב בתי הרובע מוזנחים לחלוטין. כיום זהו האזור שבו עולים מחירי הנדל"ן במהירות הגדולה ביותר. רוב החנויות ברחובות הקטנים מאוכלסות עכשיו בגלריות לאמנות, בחנויות של מעצבי אופנה ובמסעדות וברים בעלי אופי בינלאומי. המקום הבולט ביותר ברובע הוא ההאקשה הוף, מכלול שמחבר בעזרת חצרות פנימיות לא גדולות כמה בניינים בסגנון ארט נובו. יש כאן תיאטרון קברטי, סינמטק, חנויות מיוחדות ומסעדות. כאשר חולפים ברחוב רוזנתאלר על פני בניין מס' 40 לא קל להבחין במבוך החצרות הפנימיות האלה, אבל כדאי מאוד לטרוח ולשוטט בתוכן. הריצוף, הבניינים והאווירה מזכירים את הרובע הלטיני בפריס. במרחק הליכה קצר נמצא רחוב אוגוסטוס, שגם בו נמצאות כמה מן הגלריות החדשות והיותר מעניינות בעיר. 
   כתובת: Hackesche Hofe – Rosenthaler Strasse 40
   להמשך קריאה
  • האגף החדש במוזיאון ההיסטורי הגרמני

   170 מוזיאונים פועלים עכשיו בברלין. התוספת החדשה לאוסף הזה היא האגף החדש שתכנן האדריכל הסיני-אמריקאי הקשיש יאו מינג פאי במוזיאון ההיסטורי במרכז העיר. פאי, שהקים בעבר את הפירמידה החדשה בכניסה למוזיאון הלובר בפריס, ואת האגף מזרחי בגלריה הלאומית בוושינגטון, זוכה לכינויים "אמן האור" או "הקוסם של החלל". ביקור באגף החדש בברלין, מבהיר שזוהי חוליה נוספת בשרשרת המוזיאונים המרשימים של האדריכל. זהו חלל גדול מאוד, מוצף אור, רובו מחופה זכוכית. הבניינים ההיסטוריים הסמוכים, כולם מוזיאונים, משתקפים היטב בחזית החדשה.
   כתובת: המוזיאון ההיסטורי הגרמני. רח' אונטר דן לינדן 2. טלפון 493020304. 
   להמשך קריאה
  • ככר פוטסדם

   הכיכר המחודשת בבנייתה הושקע מאמץ רב בלב העיר המזרחית לשעבר, נהפכה לאחד המרכזים החשובים בעיר. האזור כולו הוא כיום ריכוז ענק של מרכזי קניות סופר מודרניים, תחנת רכבת מרכזית, בתי קולנוע, מסעדות ומקומות בילוי מעוצבים להפליא. המכלול החדשני של הכיכר יוצר מעין עיר עתידנית עטופת זכוכית ומתכת מבהיקה, שחלקים גדולים ממנה נשלטים בידי גופים מסחריים כ"סוני", שהחנות המרכזית שלה שוכנת בלב פוטסדאם פלאץ. ליד הכיכר פועל ה"ברלינר פלייר" – כדור פורח שקשור לקרקע בכבל מתכת וממריא בכל רבע שעה לגובה תשעים מטר, כדי לספק לנוסעיו מבט על הכיכר ועל העיר. בימים עם ראות טובה וללא רוח שמטלטלת את הכדור זו חוויה מעניינת.       
   להמשך קריאה
  • המוזיאון היהודי

   המוזיאון, שתכנן האדריכל היהודי-אמריקאי דניאל ליבסקינד, נחשב היום לאחד מאתרי התיירות המרכזיים בעיר. תור ארוך משתרך בכניסה והמונים נוהרים לראות את המבנה המשונה ואת התערוכה המוצגת בו. הבניין גדול מאוד, בצורת זיגזג מחופה מתכת כסופה, עם חלונות צרים ועקומים, שלפי אחד ההסברים בקטלוג מסמלים את "צלקות העם היהודי". בחצר נטועים 49 עצים בקוביות בטון גבוהות.
   כתובת: Lindenstrasse 9. טלפון 308785681.
   להמשך קריאה
  • כיפת הרייכסטאג

   כיפת הזכוכית שבנה האדריכל האנגלי נורמן פוסטר הפכה כבר לסמל של ברלין המתחדשת. אין כאן אמנם תשלום בכניסה אבל הבדיקה הביטחונית הקפדנית גורמת לתור להשתרך באיטיות. ההמתנה כדאית מאוד. לאחר שעולים במעלית אל גג הבניין מזדקרת אל מול העיניים התוספת של פוסטר – כיפה ענקית ושקופה שגובהה כשמונה קומות. הנופים של העיר ושל הטירגארטן, הפארק העירוני שהרייכסטאג ניצב בקצהו, יפים מאוד. מבנה הכיפה עצמו מרתק, בייחוד כאשר עולים בתוכה במסלול שמקיף אותה כמה פעמים בספירלה. על הגג פועלת מסעדה יקרה, עם מוניטין טוב.
   כתובת: כיכר הרפובליקה. טלפון 3022732152.
   להמשך קריאה
  • שרידי החומה

   מעט מאוד נותר בעיר כדי להעיד על עשרות השנים בהן היתה חצויה. מן החומה לא נשאר למעשה כלום. קטע קטן אחד שומר ושחזר לאחר שכבר נהרס ועליו, לא רחוק מנקודת הגבול צ'ק פוינט צרלי, אפשר לראות קטעים מציורי הגרפיטי שזכו לפרסום עולמי. סביב קטע החומה מתקיימות תערוכות צילומים וציורים שמוקדשות לנושאי השלום בעולם ואיחודה של גרמניה. הכניסה לתערוכות אלה חופשית ורבות מהן נוצרות בידי תלמידי בתי ספר. בצ'ק פוינט צ'רלי עצמה, שהיתה נקודת מעבר הגבול המפורסמת ביותר בין המזרח למערב יש עדיין שקי חול, עמדת שמירה מאולתרת וכמה גברים במדים. כל אלה אינם אמיתיים אלא תפאורה בלבד, שנועד לאפשר לתיירים להצטלם עם העבר הברלינאי. תמורת חמישה יורו ישכירו גם לכם מעיל של הצבא הרוסי, כולל עשרים מדליות ווכובע פרווה מתאים.
   להמשך קריאה
  • קפה אם נוין זי

   בקצהו המערבי של הפארק טירגארטן, לא רחוק מתחנת הרכבת, שוכן בית קפה גדול על שפת אחד האגמים. במזג אוויר נאה זהו אחד המקומות הנעימים ביותר לשתות ולאכול בו ארוחה קלה. עצי אגוז ענקיים מטילים צל על סביבתו של הקפה, מזח עץ קטן שסביבו שטים ברווזים הפך לחלק מן המקום, והבעיה העיקרית בסופי שבוע היא שצריך להמתין לא מעט זמן עד שיתפנה שולחן. פתוח כל השבוע מעשר בבוקר עד 11 בלילה.
   כתובת: Liechtensteinallee 2. טלפון 302544930.
   להמשך קריאה
  • תחנת הרכבת החדשה

   במאי 2006 נחנכה בברלין תחנת הרכבת החדשה. הקמתה באזור שהיה כמה עשרות שנים קו התפר בין שני חלקי העיר עוררה לא מעט מחלוקות. התחנה עלתה 700 מיליון אירו והיא מבנה ענק, מעוגל ומחופה זכוכית. כיום זו התחנה הגדולה באירופה  שמכילה חידושים טכנולגיים מרשימים לצד תכנון אדריכלי מונומנטלי.
   הכתובת: Europaplatz 1  
   אתר תחנת הרכבת
   להמשך קריאה
  • גן החיות

   גן החיות הגדול של ברלין מפורסם ונגיש מאוד. למעשה, אי אפשר לבקר בברלין בלי לחלוף על פניו, כיוון שהוא שוכן מול אחת מתחנות הרכבת הסואנות והמרכזיות בעיר, שנקראת "תחנת הגן הזואולוגי". זו כנראה אחת הסיבות לכך שיותר משלושה מיליון מבקרים פוקדים את הגן בכל שנה. שני פילי האבן הגדולים בשער הכניסה לגן הם אחד האתרים המפורסמים בברלין גם היום, 160 שנים לאחר שהוקם הגן וכעשור לאחר שברלין שזכתה למתיחת הפנים הגדולה שלה. גן החיות נמצא בקצהו של הפארק העירוני הגדול "טירגארטן" (שם שפירושו המילולי גן חיות). בקצה השני של הפארק ניצב בניין הרייכסטאג (הפרלמנט הגרמני) המחודש, שהוא כיום אתר התיירות הפופולרי בברלין.
    
   להמשך קריאה
  • אוטובוס עירוני

   קו 100: קו ארוך שמאפשר לראות אתרים מרכזיים בעיר המערבית והמזרחית. כדאי לעלות עליו באזור פארק טירגארטן, ליד גן החיות המפורסם של ברלין. האוטובוס חולף ליד מגדל הכנסייה ההרוס למחצה על שם הקיסר וילהלם וממשיך עד שער ברנדנבורג לצידו ניצב הרייכסטאג עם כיפת הזכוכית הנודעת. המשך המסלול עובר בשדרות אונטר ואן לינדן המפוארות, עד אלכסנדרפלאץ.
    
   להמשך קריאה

מלאו פרטים ונחזור אליכם


הרשמה לניוזלטר

-->