פרובנספרובנס

פרובנס והרביירה נחשבים בין האזורים היפים והמושכים ביותר בצרפת. יש בהם שילוב נפלא בין שדות עצומים של פרחי לבנדר, סביבם מרוכזת תעשיית הבשמים הגדולה בצרפת, כמו גם אזורים עמוסים בגפנים וביקבים. 
 
העושר הטבעי של האזור משך לפרובנס את מתיישבים כבר בתקופה העתיקה. הרומאים בנו על שרידיהם של ישובים יווניים והמורשת שלהם עזרה לעצב את פני השטח. רבות מערי פרובנס של היום יושבו לראשונה בתקופות העתיקות, היקבים של החבל בני אלף שנים והאזור כולו מלא בשרידים רומיים מונומנטליים החל מערים שלמות (ווסון-לה-רומיין וגלאנום), דרך למבנה הרומי הגדול ביותר שעדיין עומד (פונט דו גארד) ועד לתיאטרון הרומי השמור ביותר בעולם באוראנז'.
 
האור הרך והבהיר של פרובנס משך לחבל ארץ זה את גדולי הציירים – פיקסו ומטיס התגוררו ועבדו כאן במשך שנים, שגאל התגורר בכפר קטן בפרובנס ונטמן בבית הקברות שלו, ואן גוך צייר את הפרחים הבוהקים שלו בשדות פרובאנס ורבים אחרים העניקו לאזור כולו מקום של כבוד בתולדות האמנות.
 
הנופים של פרובאנס, שדות הלבנדר הסגולים, מטעי הזיתים, הגבעות המשתפלות, יערות עבותים של אלונים ואורנים, הרים והים הכחול שנראה באופק, אין גבול ליופי של פרובנס. האזור התברך בשמש שזורחת כמעט כל השנה ואור מדהים, שהופכים את הטיול כאן לעונג צרוף בכל עונה.
 
 


יעדים נוספים בצרפת:

צרפת - כללי» אלזס לוריין» אנסי» בורדו»
בריטאני» ז'ברני» טרואה» מפרץ ארקשון»
מרסיי» ניס» פריז» קאן»
קורסיקה»      

צור קשר


הרשמה לניוזלטר

אנו מחפשים עבורך את התוצאה הטובה ביותר

-->