אתרים מומלצים בפרובנס


  • אביניון

   נקראת גם עיר האפיפיורים והיא עמוסה ברחובות ימי ביניימיים ובארמונות גותיים.
   להמשך קריאה
  • אקס אן פרובנס

   עיר מרתקת שרובה נבנתה במאה ה-18. רחובותיה עמוסים בפרחים והיא נודעת בעיקר בזכות בתי הקפה המסורתיים והטובים שלה ובזכות משחק הפטאנק, שזה מקום הולדתו ותושבי העיר נוהגים לשחק בו בהתמדה גם בימים אלה. הצייר סזאן והסופר אמיל זולא מעניקים קסם רב יותר לרחובות אקס.
    
    
    
    
   להמשך קריאה
  • מרסיי

   אחת הערים הגדולות בצרפת והמרתקות ביותר. יש לה עבר עשיר מאוד, מאז ימי הפיניקים לפני אלפיים שנה. יש לה הווה מעניין בזכות מהגרים רבים שהגיעו אליה מצפון אפריקה. יש בה כמה מן הארמונות והמבצרים היפים לאורך הים התיכון. מרסיי תשמש ב-2013 כבירת התרבות של אירופה ובימים אלה מוקמים בה כמה מוזיאונים מעניינים.
    
    
    
    
    
   להמשך קריאה
  • קאן

   אחת הערים הגדולות על הריביירה זוכה למוניטין בעיקר בזכות פסטיבל הקולנוע השנתי שמתקיים בה. העיר, הממוקמת כולה לאורך חוף הים, מעניינת ונעימה גם בחודשים אחרים.
   להמשך קריאה
  • ניס

   העיר הגדולה ברביירה מציעה כמה מוזיאונים מצוינים של מטיס, שאגאל ואחרים. יש בה מצודה מעניינת שמעניקה תצפית נפלאה על הרביירה ועושר גדול של מסעדות ובתי קפה לאורך החוף. בפברואר מתקיים בניס אחד הקרנבלים הגדולים באירופה.
   להמשך קריאה
  • מסלול הנסיעה לאורך הקורניש

   אחת הדרכים שנמתחת לאורך החוף הדרומי של צרפת נחשב למסלול יפהפה. הוא חולף מעל החופים היפים של סן טרופז, מבקרים צעירים נוהרים בדרך כלל לסן רפאל, שנחשב מרכז גדול של ספורט מים ועיסוקים דומים. משפחות נוטות יותר להגיע לפרוז' (Frejus). כדאי מאוד לנסוע גם ל-Domaine du Rayol שם אפשר לבקר בגנים ים תיכוניים מעניינים.
    
    
    
    
    
   להמשך קריאה
  • פסטיבלים

   הכינוי המקובל של פרובנס הוא "ארץ הפסטיבלים". הסיבה פשוטה – האזור מארח 500 פסטיבלים בכל שנה. הפסטיבל בקאן בחודש מאי הוא המפורסם ביותר אבל במהלך יוני, יולי ואוגוסט מתקיימים פסטיבלי ג'אז גדולים באקס אן פרובנס, טולון וניס. בנים ובארל מתקיימים בקיץ פסטיבלי תיאטרון.
    
   לפסטיבלים רבים יש שורשים עמוקים במסורת הפרובנסלית, והם מהללים ומשבחים את העושר של האדמה והים. קשה למנות את מספרם של פסטיבלי היין שמתקיימים בעיקר בחודשי הסתיו, עם תום הבציר ועם תחילת הגעת היינות החדשים לשוק.
   להמשך קריאה

מלאו פרטים ונחזור אליכם


הרשמה לניוזלטר

-->