בריטאני

בריטאני

לחבל בריטאני במערב צרפת, רק כארבע שעות נסיעה מפריז, יש צורה של חצי אי ותושבי האזור טוענים בחום שהוא נהנה מאווירה ייחודית ושונה מאזורים אחרים במדינה. במהלך ההיסטוריה היה החבל מנותק משאר המדינה על ידי יער עבות ובלתי עביר. 
 
גלי הים המתנפצים אל סלעי הגרניט של בריטאני, והאיים הקטנים שפזורים סביבה, מעניקים למבקרים בחבל תעסוקה ימית מגוונת והנאה ממאכלים מקומיים כמו צדפות מעולות, דגים ולובסטר מלווים בסיידר, בירה ברטאנית ויין שמגיע מנאנט, שהיתה בעבר בירת בריטאני. בפנים היבשת של בריטאני יש יערות קסומים, נהרות מתפתלים ותעלות. זהו אזור מושלם לטיולים ברגל, באופניים או בשייט נינוח על התעלות.
 
בבריטאני משמרים את המנהגים הקלטיים ההיסטוריים בחגיגות עם תלבושות מסורתיות ובשפה הברטונית המיוחדת שמתחדשת ואף מתפשטת אל מחוץ לגבולותיה המקוריים. בתקופות של פסטיבלים, תושבי בריטאני עדיין רוקדים לצלילי כלי הנגינה המקומיים: Biniou - שמזכיר חמת חלילים, ו- Bombarde, שדומה לאבוב. זוהי דרך נהדרת לשמר את התרבות הברטאנית שמשתלבת עם התרבות הצרפתית העכשווית.
 
בקיץ שורר בבריטאני מזג אוויר חמים יחסית ונוח לטיולים. התכונה המושכת ביותר של חבל ארץ זה היא הנופים הדרמטיים: מגדלורים, צוקים גבוהים מעל קו המים שחוסמים רצועת חוף ירוקה, מפרצים כחולים, גאות ושפל עצומים שמכתיבים כאן את אורח החיים ורוחות חזקות שמשפרות את הדרמה.
 


יעדים נוספים בצרפת:

צרפת - כללי» אלזס לוריין» אנסי» בורדו»
ז'ברני» טרואה» מפרץ ארקשון» מרסיי»
ניס» פרובנס» פריז» קאן»
קורסיקה»      למידע על יעדים נוספים בעולם»

צור קשר


הרשמה לניוזלטר

אנו מחפשים עבורך את התוצאה הטובה ביותר

-->