• הקתדרלה

   הקתדרלה של יורק נחשבת לאחת היפות והמעניינות ביותר בעולם כולו. זאת יצירת מופת אדריכלית עשויה אבן וזכוכית. זאת הכנסייה הגדולה ביותר באנגליה. יש לה שלושה מגדלים, הגבוה שבהם מתנשא ל-71 מטר. אורך הכנסייה 160 מטר. רבים מגיעים ליורק כדי להתבונן בויטראז'ים של הקתדרלה. חלק מהם נוצרות במאה ה-12. החלון המזרחי הגדול הוא הויטראז' הגדול ביותר שנוצר בימי הביניים. החלונות מורכבים משני מיליון פיסות זכוכית צבעונית. כל אלה יוצרים בסך הכל 128 חלונות ויטראז'. בצד הצפוני של הקתדרלה ניצב שעון אסטרונומי ייחודי.
   להמשך קריאה
  • מגדל קליפורד

   מגדל קליפורד משמש כסמל לעוצמתם של מלכי אנגליה בימי הביניים. המגלד המקורי נבנה בידי ויליאם הכובש, כדי להתגונן מפני המורדים שהגיעו מצפון. הסיבה העיקרית להעפיל כיום למרומי המגדל היא כדי לצפות בנופים הנהדרים שרואים מראשו. המגדל פתוח בכל יום מעשר עד ארבע. אתר המגדל » 
   כתובת: Tower Street, York
    
    
    
    
   להמשך קריאה
  • מוזיאון הרכבות הלאומי

   המוזיאון מספר את ההיסטוריה של 200 שנות רכבת בבריטניה. אפשר ללמוד בו על ההיסטוריה של הרכבות מאז ראשית ההמצאה והפיתוח ועד לרכבות החדישות ביותר שנוסעות במהירות עצומה ביפן. המבקרים מוזמנים לעלות על הקטרים, לבחון את המכונות ולבקר בסדנה בה מפעילים מהנדסים גם היום את הרכבות העתיקות ביותר שנסעו בכוח הקיטור. יש במוזיאון הרבה מאוד פעילות שמיועדת לילדים ולמשפחות. הכניסה חופשית. 
   הכתובת: Leeman Road, York
   להמשך קריאה
  • המרכז הויקינגי יורוויק

   לפני שלושים שנה גילו בחפירות ארכיאולוגיות את השרידים של בתי כפר ויקינגי, כפי שניצב כאן לפני אלף שנים. כיום Jorvik Viking Centre הוא אתר מרתק לבילוי משפחתי שמעניק מושג ברור על החיים והפעילות של הויקינגים הקדומים. המוזיאון נוחל הצלחה אדירה ויותר מ-15 מיליון מבקרים פקדו אותו מאז שנפתח לפני 25 שנים. יש בו שיחזור אותנטי ומדויק של הבתים, החצרות, העבודות שנעשו במקום ואפילו של השפה בה דיברו הדיירים. הכניסה בתשלום. 
   הכתובת: Jorvik Viking Centre
   Coppergate, York
   להמשך קריאה
  • מוזיאון המצודה

   מוזיאון המצודה מאפשר למבקרים לחוות את ההיסטוריה המקומית לכל אורכה – מאז ימי הביניים ועד שנות שהשישים העליזות של המאה העשרים. חלק גדול מן התצוגה מופעל באופן אינטראקטיבי ומעודד את המבקרים להשתתף בגילוי עברה של העיר. במוקד תשומת הלב עומדת יורק הוויקטוריאנית, תקופה בה נודעה לעיר חשיבות גדולה. 
   כתובת: York Castle Museum
   The Eye of York, York
    
   להמשך קריאה
  • מוזיאון יורקשייר

   מוזיאון זה מציג כמה מן האוספים הארכיאולוגיים והגיאולוגיים היפים ביותר באירופה. בין היתר יש כאן רצפת פסיפס רומאית מקורית, מזבח מכנסייה שנוצר בימי הביניים, ומפלצות עליהן יש ביורק אגדות רבות. 
   הכתובת: Yorkshire Museum & Gardens
   Museum Gardens, York
   להמשך קריאה
  • יורק בספינה

   הנהר אוז (Ouse) חוצה את יורק. סיור בספינה לאורך הנהר מאפשר למבקרים להתבונן בבתי העיר, במגדלים, בגשרים ובגנים מזווית מעניינת ומסקרנת. כמה חברות מציעות מגוון של סיורי ספינות בנהר, משעה ועד יום שלם. 
   הכתובת: The Boatyard, Lendal Bridge, York
   להמשך קריאה
  • סיור באוטובוס

   סיורי אוטובוס פתוח נמשכים מ-45 דקות עד שעה. זאת דרך נוחה וקלה לערוך היכרות עם העיר, עם כמה שכונות שמקיפות את הרובע המרכזי ועם אתרים מרכזיים שלאחר מכן אפשר לשוב ולפקוד בסיור רגלי. 
   כתובת: York City Sightseeing
   Exhibition Square & 15 other stops
   להמשך קריאה

מלאו פרטים ונחזור אליכם


הרשמה לניוזלטר

-->