אטרקציות בלונדון


  • מצודת לונדון

   זהו האתר שבו אפשר להכיר את ההיסטוריה של העיר במלואה. המקום שימש במהלך השנים כארמון וכבית-כלא והלהיט הגדול בו כיום הם שלושת היהלומים המעובדים הגדולים בעולם, כולם רכוש של המלכה כמובן, שמוצגים בו תחת שמירה כבדה.
   קתדרלת סנט פול בעלת הכיפה הענקית שתכנן במאה ה-17 האדריכל כריסטופר רן נחשבת אחד המבנים הגדולים והמרשימים בממלכה.
    
   להמשך קריאה
  • הגלריה הלאומית

   בצד הצפוני של כיכר טרפלגר מציגה אוסף ענק של יצירות אמנות, רובן של אמנים בריטיים בני המאות הקודמות.
   להמשך קריאה
  • מוזיאון מדם טוסו

   מציג דמויות שעווה של כל גדולי ומפורסמי העולם, נחשב אחד הפופולריים בעיר.
   להמשך קריאה
  • הגדה הדרומית של התמזה

   זהו הרובע שאליו כדאי להקדיש תשומת לב רבה במיוחד. פעם, במאות ה-16 וה-17, בימיו של ויליאם שייקספיר, היתה הגדה הדרומית של הנהר רובע הזונות, ההימורים והשתייה של לונדון. היום מכיל האזור הזה, שהפך מהוגן לחלוטין, כמה מהאטרקציות החדשות והחשובות ביותר של העיר.
    
    
   להמשך קריאה
  • "מייל המילניום"

   המדובר במסלול נעים מאוד להליכה, שאורכו כשלושה קילומטרים. הנוח ביותר הוא להתחיל מתחנת הרכבת התחתית של ווסטמינסטר. כאשר יוצאים ממנה, עדיין עלהגדה הצפונית, עומדים מול הביג בן, סימלה הוותיק שללונדון, ומול בנייני הפרלמנט. לאחר שחוצים את הנהר על גשר ווסטמינסטר מגיעים אל מה שהופך במהירות לאחד מסמליה הבולטים החדשים של העיר – גלגל הענק המכונה בגלל צורתו "העין של לונדון".
   הגלגל, שגובהו 135 מטר, הוא הגדול מסוגו בעולם. הוא עונה על מחסור שהורגש בלונדון כבר מזמן: עד שהוקם לא היתה בעיר נקודת תצפית גבוהה ממנה אפשר להשקיף על הבירה האנגלית מלמעלה. בכל אחת מן הקורניות נכנסים 25 נוסעים. העלייה והירידה לקרונית נעשות תוך כדי תנועה, שכן הגלגל אינו עוצר בדרך כלל, אבל אין שום תחושת סכנה. תנועת הגלגל איטית ונעימה מאוד, וביום בהיר רואים ממנו את לונדון בזווית חדשה ומרתקת. עיקר התענוג נובע מן המבנה המיוחד של הקרוניות, מין בועות שקופות בצורת ביצה.
   כאשר מסתיים המסע בגלגל אפשר להמשיך ולצעוד במורד הנהר, על הגד ההדרומית, לכיוון גשר ווטרלו. סמוך לגשר זה הוקם כבר לפני יותר מעשור מרכז תרבות גדול מאוד המכיל את גלריית הייוורד, מרכז הקולנוע הבריטי ואולמות תיאטרון וקונצרטים. המשך ההליכה על הטיילת לאורך הנהר מוביל לכיוון גשר בלקפרייארס. במרחק כמה דקות הליכה, מעבר לעיקול הנהר, מגיעים למוזיאון הטייט מודרן. לאחרונה זכה הטייט לתואר "מוזיאון האמנות המודרנית הפופולרי ביותר בעולם".
   כאשר ממשיכים לצעוד מעט הלאה לאורך הנהר על הגדה הדרומית מגיעים לתיאטרון ה"גלוב", שיחזור מדויק של התיאטרון של שייקספיר מן המאה ה-16. גברות חביבות בשמלות אדומות וסינורים מקבלות את פני הנכנסים וממיינות אותם לבעלי כרטיסים להצגות (המתקיימות כמהפעמים ביום) ולמבקרים, שיכולים רק לערוך סיור בתיאטרון (לא בזמן שמתקיימת הצגה) או במוזיאון הפועל באתר.
    
   להמשך קריאה
  • "ונציה הקטנה"

   במרחק חמש דקות הליכה מתחנת פדינגטון הסואנת מתנהלת לונדון שונה לחלוטין.  זוהי בריכה בצורת משולש גדול שמשמשת כצומת. כאן פוגשת תעלת "גרנד יוניון" המגיעה ממערב את תעלת ריג'נט. בשנת 1820 נחנך נתיב המים הזה שנועד להעביר סחורות ממרכז לונדון לנהר התמזה באזור ליימהאוס, כמה קילומטרים ממזרח לעיר. באורח פלא, למרות התהפוכות העצומות שעברו על העיר, נתיבי המים נשמרו, נוקו ומשמשים היום כמסדרון ירוק ושליו להפליא.
   סירות ארוכות, שמתאימות לשיט בתעלות הצרות, עוגנות משני צידי התעלה ליד "ונציה הקטנה". מכאן יוצא מסלול הליכה בשביל מרוצף שצמוד לתעלה. כאשר הוקמה התעלה שימש השביל המרוצף לגרירת הסירות בעזרת סוסים. כיום הוא נועד למטיילים בלבד. 
    
   להמשך קריאה
  • סאצ'י בצ'לסי

   בדיוק לפני שנה, באוקטובר 2008, נפתחה ברובע צ'לסי גלריית סאצ'י (Saatchi) החדשה. הגלריה מציגה תערוכות של אמנות עכשווית ומעניקה במה בעיקר לאמנים לא מוכרים מן השוליים, עם פוטנציאל גדול להגיע למרכז. עד אמצע ינואר מוצגת בגלריה תערוכה גדולה של אמנות מופשטת באמריקה. מסוף ינואר עד סוף מאי 2010 תוצג תערוכה של אמנות הודית עכשווית.
   הגלריה הענקית החדשה שוכנת בבניין הדוכס מיורק בקינגס רואד ברובע צ'לסי. האזור כולו הוא אוצר נהדר שקורץ לחובבי תרבות. דני קרמן במדריך שלו בעקבות סופרים בלונדון מצביע בצ'לסי על בתיהם של דילן תומס (רחוב מנריסה 3), סמיילי, גיבורו הבדיוני של ג'ון לה קארה (רחוב ביווטר 9), א.א מילן, מחבר פו הדב (רחוב מלורד 13), הנרי ג'ימס ואיאן פלמינג יוצרו של ג'ימס בונד (שניהם במעונות קרלייל ברחוב לורנס), תומס קרלייל (צ'ייני רו 24) ומארק טוויין (כיכר טדוורת 23).
   הכניסה לגלריה סאצ'י חופשית. ההגעה הקלה ביותר היא ברכבת התחתית לתחנת סלואן סקוור.
    
   להמשך קריאה
  • הגן של המלכה

   הגנים הבוטניים המלכותיים – קיו גרדנס – ציינו ב-2009 יום הולדת – 250 שנים להקמת המוסד המפואר הזה. זו סיבה מצוינת לחגיגות ולתצוגות מרהיבות של פרחים, בייחוד סחלבים, צמחים מרחבי העולם, ופעילות שעוסקת בחשיבותם של גנים בוטניים בשימור הפלורה של עולם שהסביבה בו נמצאת בסכנה גוברת. יש בעצם שני סוגי ביקור בגנים – הרומנטיקנים נהנים מבתי הזכוכית הנהדרים של גני קיו, מן הספסלים הלבנים שפזורים בגן, מן הפינות השלוות שאין כמותן, מבתי הקפה הקטנים והמענגים. אנשים רציניים יותר, חובבי טבע אמיתיים מתייחסים גם להיבטים המדעיים החשובים של המקום. בכל מקרה מדובר בעונג צרוף ללא מתחרים.
   המחירL 13 פאונד.
    
    
   להמשך קריאה
  • המקום של המלך

   קינגס פלייס הוא מקום חדש לגמרי, בין תחנת קינגס קרוס למעגן הסירות. הבניין החדש הוא שילוב של מרכז אמנות, אודיטוריום מצוין, מרכז כנסים, בתי קפה, מסעדה איכותית (הרוטונדוה) והמשרדים של ה"גארדיאן". במקום מתקיימים קונצרטים של מוזיקה קלאסית, הרצאות בנושאים שונים, תערוכות של אמנות עכשווית. זה גם משכן החזרות של תזמורת הסינפונייטה של לונדון ואפשר להקשיב לרובן.
   ההגעה הפשוטה ביותר היא לתחנת קינגס קרוס. ביציאה מן התחנה הולכים 300 מטר לאורך York Way.
    
   להמשך קריאה
  • הופעה בבושהול

   עד מלחמת העולם היה ה"בושהול" אולם ריקודים מהודר בשם "קרלטון". ב-2001 הוא נפתח מחדש לאחר שעיצוב העבר שוחזר בקפדנות. המקום הלא גדול מכיל רק 350 אנשים, אבל מתקיימות בו הופעות מצוינות ואינטימיות של זמרים ולהקות. על רובם אמנם עדיין לא שמעתם, אבל זו תשובה ניצחת להופעות האצטדיונים המגעילות. האולם הקטן, העיצוב העתיק וההנהלה הנמרצת בעלת הטעם הטוב גורמים לכך שהמקום צובר מוניטין ומשגשג.
   המחיר הממוצע סביב 10 פאונד.
   הכתובת: 310 Uxbridge Road. האזור הוא מערב קנסינגטון וההגעה הנוחה היא לתחנת שפרדס בוש.
    
   להמשך קריאה

מלאו פרטים ונחזור אליכם


הרשמה לניוזלטר

-->