איי הפסיפיק


  • פיג'י

   פיג'י נחשבת לצומת התחבורה המרכזי באזור האוקיינוס השקט הדרומי ורוב המבקרים באזור מגיעים אליה תחילה. נמל התעופה נאדי הוא שדה התעופה הבינלאומי הפעיל ביותר בדרום הפסיפיק. מספר המבקרים הזרים שפוקדים את פיג'י בכל שנה כפול ממספר המבקרים שמגיעים לכל אי אחר.
   פיג'י כוללת 300 איים וההיצע שלהם למבקרים עצום ורב – בפיג'י אפשר להשתרע על כמה מן החופים היפים בעולם, לצלול בשוניות צבעוניות ויפות במיוחד, לשוט בין איים ובין מפרצי טורקיז מרשימים ולשוטט ולטייל בשבילים הרריים.
   הדרך הראשית שנמתחת לאורכו של האי פיג'י עצמו נקראת דרך המלכה. היא מובילה לחוף האלמוגים בו הוקמו כמה מאתרי התיירות ובתי המלון המפוארים באי. המשך הדרך מגיע לעיירה פסיפיק-הרבור ממנה יוצאים טיולי שיט רבים למשל לאי בקה, שנחשב אחד מיעדי הצלילה הטובים באזור. דרך המלכה מסתיימת בסובה, בירתה של פיג'י.
   מבחינה אנושית מציעה פיג'י את המגוון המרתק ביותר בדרום הפסיפיק. כמחצית מן האוכלוסייה עדיין מקיימת אורח חיים מסורתי בכפרים קטנים, ומגדלת ירקות באופן ביתי ופשוט. כשליש מן האוכלוסייה מוצאה הודי. אבותיהם הגיעו לכאן כדי לעבוד במטעי קנה הסוכר. השילוב בין האוכלוסיות השונות מניב תרבות מעניינת שמקיימת בדרך כלל דו שיח הרמוני.
   להמשך קריאה
  • פולינזיה הצרפתית

   קבוצת איים בעלת יופי דרמטי שטהיטי הוא המפורסם שבהם. לצידו כדאי למנות את בורה בורה ואת מוריאה. כל אלה מספקים כמה מן הנופים היפים ביותר בחלק זה של העולם. בורה בורה נחשב בשנים האחרונות כיעד היוקרתי ביותר למבלי ירח דבש. הנוף הרומנטי של הלגונה המקומית ואתרי הנופש שנבנו לאורכה מעניקים למוניטין הזה גיבוי מתמשך.
   טהיטי הוא האי הראשון שהתגלה בידי האירופאים באזור זה, כבר במאה ה-18. רוב האוכלוסיה מרוכזת סביב פאפיטה הבירה. כדאי לצאת מתחמי פאפיטה לאזורים האחרים כדי לחוות מעט מן הקסם של פולינזיה הצרפתית.
   את הטעם הטוב ביותר אפשר לחוות דווקא באיים האחרים בקבוצה - הקטנים יותר – כמו הואהינה, ראיטיאה וטאהה. ראנגירואה נחשב אחד מאתרי השנורקלינג הטובים בעולם, לצד לגונה גדולה ויפה במיוחד.
   איי המרקיזס המרוחקים מעט יותר זוכים בשנים האחרונות לפרסום אדיר בזכות סדרת הטלוויזיה "הישרדות" שצולמה בהם.
   להמשך קריאה
  • איי קוק

   איי קוק שוכנים 800 קילומטרים ממערב לטהיטי. האי רארוטונגה שהיקפו רק 32 קילומטרים נקרא לעיתים קרובות "טהיטי הקטנה" יש בו הכל – מפרצים, הרים, חופים ושוניות אלמוגים. למרו שמדובר במקום קטן יש ברארוטונגה די הרבה בתי מלון ומקומות בילוי.
   האי איטוטאקי ששייך לאיי קוק מרוחק מעט יותר אבל מושך בכל זאת מבקרים רבים בזכות יופיו.
    
    
    
    
   להמשך קריאה
  • סמואה

   כיום סמואה היא מדינה עצמאית ורבים רואים בה מוזיאון תרבותי גדול. מאמץ גדול מושקע כאן כדי לשמר את התרבויות המסורתיות, את הלשונות הרבות ואת המנהגים המיוחדים שעלולים להעלם מן העולם. שני האיים אופולו וסאבאי בעלי חופים ארוכים ובשניהם כפרים מעניינים ותושבים מקבלי אורחים. תיירות אמנם אינה מקור הפרנסה העיקרי בסמואה אבל יש בה כמה בתי מלון מצוינים ואתרי נופש מפותחים ויפים.
    
    
    
    
    
   להמשך קריאה
  • טונגה

   בטונגה שולט מלך שבני משפחתו ממלאים את כל התפקידים הרשמיים במדינה. הלגונה הגדולה של טונגטאפו מספקת נופים מעניים לשיט ולצלילה. האי ואואו מציע הרים גבוהים, וכמה מפרצים עמוקים וארוכים.
    
    
    
    
   להמשך קריאה

מלאו פרטים ונחזור אליכם


הרשמה לניוזלטר

-->